Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO"— Zapis prezentacji:

1 SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO
PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA

2 W ramach akcji „Akademia zdrowego przedszkolaka - PIRAMIDA ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA” udział wzięła grupa V z przedszkola w Trzebownisku licząca 26 dzieci.

3 w trakcie realizacji programu dzieci zapoznały się z piramidą żywienia przedszkolaka. Razem z bohaterami bajki „ Podróż do wnętrza piramidy” zwiedziły poszczególne jej piętra, odkrywając w ten sposób znaczenie poszczególnych składników dla organizmu człowieka. Zapoznały się też z pojęciem zbilansowanej diety.

4 Dzieci brały udział w wielu ciekawych zajęciach praktycznych z wykorzystaniem produktów spożywczych, np. makarony- ćwiczenia matematyczne (segregowanie, dopełnianie, ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu); ćwiczenia manipulacyjne i plastyczne (nawlekanie, wyklejanie).

5

6 Przedszkolaki bardzo chętnie uczyły się wierszy i piosenek zamieszczonych przez organizatora w konspektach. Miały okazję skosztowania różnych rodzajów płatków śniadaniowych i różnego rodzaju pieczywa.

7 Dowiedziały się, że produkty pełnozbożowe są źródłem węglowodanów złożonych, które dostarczają im energii do zabawy i nauki. Znaczna część rodziców z wielkim zaangażowaniem pomagała w dostarczaniu potrzebnych materiałów i korzystała z porad i przekazywanych informacji.

8 Dzieci wraz z nauczycielem wykonały na konkurs wspólną mandalę zrobioną z różnego rodzaju kolorowych kasz i makaronów. Wykonanie jej przyniosło im wiele satysfakcji.

9 Uważam, że przesłane przez organizatora konspekty umożliwiły w pełni przekazanie dzieciom wiedzy na temat zdrowego odżywiania, a założone cele zostały zrealizowane. Edyta Koszulińska wychowawca grupy V


Pobierz ppt "SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google