Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AKCJA EDUKACYJNA PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA I ZBILANSOWANE ODŻYWIANIE realizowana w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stefana Czarnieckiego w Słubicach w dniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AKCJA EDUKACYJNA PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA I ZBILANSOWANE ODŻYWIANIE realizowana w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stefana Czarnieckiego w Słubicach w dniu."— Zapis prezentacji:

1 AKCJA EDUKACYJNA PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA I ZBILANSOWANE ODŻYWIANIE realizowana w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stefana Czarnieckiego w Słubicach w dniu 8 listopada 2011r. Opracowała: mgr Kamila Łopusiewicz oraz klasa III a „ŚNIADANIE DAJE MOC”

2 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Czarnieckiego w Słubicach posiada certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Kształtowanie prozdrowotnych nawyków jest inwestycją, która przynosi nam szereg korzyści. Udział w projektach prozdrowotnych powoduje wzrost świadomości potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. Dostrzegamy wtedy walory zdrowego stylu życia, poszerzamy sposoby zdobywania i opracowywania wiadomości. Realizując zadania akcji „Śniadanie daje moc ” dbaliśmy o to, by w nasze działania zaangażowali się nie tylko uczniowie klas I - III, ale cała społeczność szkolna. Realizacja zamierzonych działań wpłynęła na poprawę więzi międzyludzkich, sprzyjała zmniejszaniu się agresji i innych zachowań. Poza tym sprawiała nam wiele radości. Bardzo ważne było to, że w działaniach mogliśmy liczyć na rodziców.

3 PLAN REALIZACJI DZIAŁAŃ: Zrealizowaliśmy wiele działań, które podzieliliśmy na trzy grupy: Zdrowe odżywianie Aktywność fizyczna Profilaktyka, promocja zdrowia Klasa III a wraz z wychowawczynią Kamilą Łopusiewicz zrealizowała następujące zadania: - - „Co jem na II śniadanie?” – rozmowa kierowana przez nauczyciela - - Karty pracy związane z tematyką o zdrowym odżywianiu - - Przygotowanie i konsumpcja II śniadania - - Wykonanie gazetki i plakatów z „talerzami zdrowia”. Układanie jadłospisów. - Tańce, bo ruch jest ważnym elementem zdrowia - Gazetki w głównym holu szkoły - Dzień Zdrowej Żywności – częstowanie społeczności szkolnej jabłkami - Prelekcja na zebraniu rodziców kl.I-III pt. „Zdrowy styl życia” - Pedagogizacja rodziców kl.III a „Bez śniadania nie ma nauczania”

4 Wspólnie przygotowaliśmy różnobarwne, zdrowe kanapki, stanowiska z owocami, produktami mlecznymi, napojami niegazowanymi

5 Po zajęciach teoretycznych, zaopatrzeni w wiedzę o zdrowym odżywianiu, przygotowaliśmy pomysłowe, zdrowe kanapki

6 Po zdrowym śniadaniu, zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnych tańców na korytarzu, bo „Ruch to zdrowie”

7 Uczniowie kl.III a częstowali wszystkich jabłkami, by zachęcić do spożywania owoców

8 Po zapoznaniu się z piramidą żywienia, wykonaliśmy „talerze zdrowia” i umieściliśmy je przed swoją salą lekcyjną

9 W holu szkoły nasza wychowawczyni przygotowała gazetkę informacyjną nt. Zdrowego Drugiego Śniadania

10 W tym dniu odbyły się spotkania z rodzicami i prelekcja naszej pani o zdrowym stylu życia oraz pedagogizacja kl.I-III „Bez śniadania nie ma nauczania” Serdecznie dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "AKCJA EDUKACYJNA PROMUJĄCA ZDROWY STYL ŻYCIA I ZBILANSOWANE ODŻYWIANIE realizowana w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stefana Czarnieckiego w Słubicach w dniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google