Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

M OJA PRZYSZŁOŚĆ – MÓJ WYBÓR Projekt na rzecz lokalnego rynku pracy w ramach projektu RozPRACUJ to z biblioteką.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "M OJA PRZYSZŁOŚĆ – MÓJ WYBÓR Projekt na rzecz lokalnego rynku pracy w ramach projektu RozPRACUJ to z biblioteką."— Zapis prezentacji:

1 M OJA PRZYSZŁOŚĆ – MÓJ WYBÓR Projekt na rzecz lokalnego rynku pracy w ramach projektu RozPRACUJ to z biblioteką

2 Projekt „RozPRACUJ to z biblioteką” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest wspierany przez sieć Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations). Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. B IBLIOTEKA P UBLICZNA W S TĄPORKOWIE Biblioteka działa w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. Posiada 2 filie bibliotecznej w Czarnej i w Hucisku. Swoim zasięgiem obejmuje miasto i gminę Stąporków.

3 Projekt „RozPRACUJ to z biblioteką” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest wspierany przez sieć Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations). Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. M OJA PRZYSZŁOŚĆ – MÓJ WYBÓR Projekt zakładał zwiększenie szans 100-osobowej grupy młodzieży III klas gimnazjalnych oraz I i II klas ponadgimnazjalnych gminy Stąporków na zdobycie wykształcenia zgodnego z ich predyspozycjami zawodowymi, przygotowanie do odnalezienia się na rynku pracy oraz uświadomienie, że planowanie dalszej kariery edukacyjno-zawodowej jest jedną z pierwszych i najważniejszych decyzji, od których zależy dalszy rozwój młodego człowieka. Propagowaliśmy kierunki kształcenia: informatyczne i biznesowo-logistyczne

4 Projekt „RozPRACUJ to z biblioteką” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest wspierany przez sieć Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations). Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. D ZIAŁANIA 1. Warsztaty i szkolenia z doradcą zawodowym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach 2. Spotkania z młodymi profesjonalistami

5 3. Warsztaty prowadzone przez nauczycieli zawodu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie oraz spotkania z absolwentami 4. Wycieczki edukacyjne: Warszawa (Giełda Papierów Wartościowych, Narodowy Bank Polski, Mennica), Łódź (DELL, ABB, Muzeum Kinematografii, Experymetarium) Projekt „RozPRACUJ to z biblioteką” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest wspierany przez sieć Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations). Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

6 5. Konkurs „Moje wymarzone miejsce pracy” 6. Podsumowanie projektu Projekt „RozPRACUJ to z biblioteką” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest wspierany przez sieć Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations). Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

7 Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wspólnego zaangażowania biblioteki, dyrektorów szkół, nauczycieli, specjalistów i samej młodzieży. Dla wielu uczestników projekt pozwolił zdobyć dodatkową wiedzę, jak i zaplanować swoją przyszłość, np. wybór szkoły średniej, czy kierunku studiów. Ponadto wielu osobom pozwolił dostrzec tkwiący w nich potencjał i ukierunkował je na dalszy rozwój zawodowy. Wysiłek włożony w realizację projektu w osobistym i zawodowym życiu tej młodzieży na pewno zaprocentuje.. Projekt „RozPRACUJ to z biblioteką” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest wspierany przez sieć Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations). Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

8 Dziękujemy z uwagę Biblioteka Publiczna w Stąporkowie Projekt „RozPRACUJ to z biblioteką” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest wspierany przez sieć Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundations). Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Pobierz ppt "M OJA PRZYSZŁOŚĆ – MÓJ WYBÓR Projekt na rzecz lokalnego rynku pracy w ramach projektu RozPRACUJ to z biblioteką."

Podobne prezentacje


Reklamy Google