Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

G MINNA B IBLIOTEKA P UBLICZNA W D ALIKOWIE. Witamy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie Plac Powstańców 3 99-205 Dalików www.bibliotekadalikow.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "G MINNA B IBLIOTEKA P UBLICZNA W D ALIKOWIE. Witamy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie Plac Powstańców 3 99-205 Dalików www.bibliotekadalikow.pl."— Zapis prezentacji:

1 G MINNA B IBLIOTEKA P UBLICZNA W D ALIKOWIE

2 Witamy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie Plac Powstańców 3 99-205 Dalików www.bibliotekadalikow.pl

3 W dniach od 28 lutego do 5 marca 2011 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowała indywidualne i grupowe zajęcia nauki obsługiwania się komputerem i Internetem w ramach akcji Pomyszkuj w bibliotece. Tydzień z Internetem 2011, został ogłoszony jako międzynarodowy tydzień promowania Internetu. Informacja o prowadzonej akcji przez bibliotekę była rozpropagowana na sołeckich tablicach ogłoszeń oraz na tablicy informacyjnej urzędu gminy i na stronie internetowej biblioteki. Z usług komputerowych i internetowych skorzystało wiele osób. Największe zainteresowanie było wśród rolników. Ich pytania były konkretnie ukierunkowane. Interesowali się głównie stronami internetowymi, które zawierały informacje dotyczące maszyn rolniczych, przepisów prawnych, portali aukcyjnych itp.

4 INFORMACJA NA TABLICY OGŁOSZEŃ

5 ROLNICY W AKCJI

6

7 W ramach programu: W dniu 4 marca zorganizowane zostało spotkanie grupowe dla seniorów. Temat główny brzmiał : ROZMOWA? - BEZCENNA Czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego Spotkanie to miało na celu pokazanie seniorom bezpłatnego narzędzia, jakim jest komunikator internetowy Skype dzięki, któremu można całkowicie bezpłatnie rozmawiać z osobami w najdalszej części świata. Dodatkowo Skype daje możliwość zobaczenia osoby, z którą się rozmawia.

8 ROZMOWA? - BEZCENNA Czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego

9

10

11

12

13 Podczas spotkania panowała miła i sympatyczna atmosfera. Seniorzy zabawiali się komputerem, Internetem nie szczędząc śmiesznych dowcipów. Nad całym szkoleniem czuwała kadra biblioteczna a fachową wiedzę informatyczną przekazywał pracownik biblioteki zatrudniony na stanowisku informatyka. Wszystkie niejasności i nieprzewidziane niespodzianki ze sprzętem były wyeliminowane.

14 ROZMOWA? - BEZCENNA Czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego

15 Akcja Pomyszkuj w bibliotece. Tydzień z Internetem 2011, wniosła w życie wielu seniorom nowy rozkład zajęć. Pomimo, że zakończyła się ona w dniu 5 marca 2011r. to zachęciła niektórych uczestników do śmielszego korzystania z biblioteki i z Internetu. Warto również wspomnieć, że przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie działa Centrum kształcenia, które powstało w ramach europejskiego Funduszu Społecznego Projekt Wioska Internetowa- kształcenie na odległość na terenach wiejskich współfinansowany przez Unię Europejską. Biblioteka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt komputerowy – 11 stanowisk z dostępem do Internetu

16 K ONIEC


Pobierz ppt "G MINNA B IBLIOTEKA P UBLICZNA W D ALIKOWIE. Witamy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie Plac Powstańców 3 99-205 Dalików www.bibliotekadalikow.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google