Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 33 KAROLINKA W OPOLU UCZESTNCZY W PROJEKCIE: AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 33 KAROLINKA W OPOLU UCZESTNCZY W PROJEKCIE: AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA."— Zapis prezentacji:

1 PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 33 KAROLINKA W OPOLU UCZESTNCZY W PROJEKCIE: AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

2 Poznane zagadnienia: Podczas zajęć w przedszkolu poznaliśmy ważne informacje: czym jest piramida żywienia dlaczego ma kształt piramidy co oznaczają poszczególne poziomy których produktów żywnościowych dzieci mogą jeść więcej, a których powinny jeść mniej czego przedszkolaki mają unikać ruch jest zdrowy! – podstawa Piramidy Żywienia Przedszkolaka Plakat Piramidy Żywienia Przedszkolaka był umieszczony w widocznym miejscu w Kąciku Rodzica

3 Postaw na urozmaicenie!

4 W naszym Przedszkolu dla wszystkich dzieci zorganizowano spotkanie z pracownikiem Służby Zdrowia, który bardzo dokładnie za pomocą wyświetlanej bajki edukacyjnej przypomniał naszym przedszkolakom zasady prawidłowej higieny ciała i zdrowego odżywiania się.

5 Uczestniczymy w parafialnych dożynkach razem z mama i tatą

6 Mąka trafia do piekarza, który ciasto, z niej wytwarza. Z ciasta robi: chleb, rogale... W piecu piecze je wytrwale. Jest pieczywo! ślinka leci Więc, smacznego, drogie dzieci ! Zasiali górale żyto, żyto Od końca do końca wszystko, wszystko

7 Dzieci młodsze zaprezentowały polkę spacerową Trojak w wykonaniu dzieci starszych

8

9 Promujemy pracę rodziców, którzy uprawiają warzywa Doceniamy znaczenie ruchu dla zdrowia człowieka Zapoznajemy się z potrawami z ziemniaków Zagadka Rosną na zagonach, pod zielonym krzakiem, a jesienią po wykopkach zjemy je ze smakiem.

10 Rozróżniamy i nazywamy niektóre warzywa i owoce Wiemy, co należy jeść aby być zdrowym Potrafimy wymienić owoce potrzebne do przygotowania sałatki Rozumiemy potrzebę mycia rąk przed posiłkami Umiemy kulturalnie zachować się podczas posiłku To już wiemy:

11 Mięta z naszych ogródków działkowych jest zawsze świeża

12 Ogórek, ogórek, ogórek, Zielony ma garniturek, I czapkę i sandały, Zielony, zielony jest cały Praca nam poszła wręcz śpiewająco:

13 Marchewka zamiast cukierków! Sami komponujemy swoje kanapki i zjadamy pyszną zupkę ugotowaną przez panią kucharkę Zagadka Dobra gotowana, dobra i surowa. Choć nie pomarańcza, lecz pomarańczowa. Kiedy za zielony pochwycisz warkoczyk i pociągniesz mocno –wnet z ziemi wyskoczy.

14 1. Konkurs Na największą i najbarwniejszą dynie 2. Konkurs kulinarny Przetwory z dyni W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy 2 przedszkolne konkursy z udziałem rodziców:

15 Kąciki w naszej sali prezentowały się bardzo kolorowo.

16

17 Inspiracje plastyczne owocowo-warzywne WSZYSTKO Z DYNI, Z DYNI SMAROWIDŁO Z DYNI ZUPA, MYDŁO POWIDŁO Z DYNI ŁAŃCUCHY, TWARZE JAK BANIE Z DYNI KASK, KAŁAMARZ, KAPCIE I SANIE JEDZ DYNIĘ BO DYNIA JEST ZDROWA KREM Z DYNI DLA SKÓRY, NAJLEPSZA ODNOWA POMARAŃCZ PIECZE, PALI JUŻ W OCZY DYNIA DYNIA, NIEDŁUGO SIĘ SKOŃCZY

18 Potrafimy wykonać kukiełki warzywne

19

20 Na deser pyszne domowe ciasteczka

21

22 Rzodkiewka i brokuł na kanapki Przetwory na zimę Zapraszamy do magicznego kącika

23

24 W naszym Przedszkolu dla wszystkich dzieci zorganizowano bardzo ciekawe zajęcia Przedszkolak EKO nt. Skąd się biorą masło i ser – domowe sposoby wyrobu nabiału. Warsztaty zostały przygotowane przez edukacyjne gospodarstwo ekologiczne Agrochatka prowadzone przez Państwa Elżbietę i Jerzego Woźniak. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, każdy mógł zrobić swój serowy domek, który na pamiątkę zabrał do domu.

25 Naszej Marlenie praca w domowe kuchrzanie sprawiła wiele radości

26 Gimnastyka dobra sprawa – co dzień wszystkim radość sprawia

27 Przekazana przez Państwa gazetka była ulubioną lekturą dzieci i rodziców. Rozeszła się w ekspresowym tempie.


Pobierz ppt "PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 33 KAROLINKA W OPOLU UCZESTNCZY W PROJEKCIE: AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google