Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWOZDANIE Z AKCJI UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „JARZĘBINKA” W CHOJNICACH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWOZDANIE Z AKCJI UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „JARZĘBINKA” W CHOJNICACH."— Zapis prezentacji:

1

2 SPRAWOZDANIE Z AKCJI UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „JARZĘBINKA” W CHOJNICACH

3 3-latki „Muchomorki” 4-latki „Biedronki” 4-latki „Jeżyki ” 5-latki „Wiewiórki” 3-latki „Muchomorki” 4-latki „Biedronki” 4-latki „Jeżyki ” 5-latki „Wiewiórki” GRUPY BIORĄCE UDZIAŁ W PROJEKCIE:

4

5 Dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny uczestniczyły w akcji „Piramida Żywienia Przedszkolaka” tym razem pod hasłem „Uczymy się o jedzeniu w ekologicznym znaczeniu”. Nasze przedszkolaki przypominały sobie informacje związane z Piramidą Żywienia Przedszkolaka, ogólnym opisem pięter i grupami żywieniowymi.

6

7

8 Dowiedziały się, że jedzenie wartościowe to naturalne produkty, że należy wystrzegać się pożywienia przetworzonego, w którym są stosowane konserwanty i barwniki.

9

10

11 Dzieci nauczyły się rozpoznawać zdrowe jajka wg oznaczeń ekologicznych. Zwracały uwagę na nadrukowany na skorupce kod i dowiadywały się, jak go odszyfrować. Wybite na skorupce jajka cyfry od 0 do 3 informują o ich jakości. „0” to zdrowy chów.

12 Dzieci udały się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni tam dowiedziały się od pani kucharki jak, zmienia się struktura jajka pod wpływem temperatury. Oglądały konsystencję surowego jaja, ugotowanego na miękko i na twardo. Przedszkolaki sprawdzały też świeżość jaj podczas doświadczenia z tonięciem jaja w wodzie.

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24 Przedszkolaki wykonywały samodzielnie zdrowe sałatki owocowe, które z apetytem konsumowały. Brały udział w konkursach, zabawach związanych z warzywami i owocami. Następnym zajęciem były warsztaty z rodzicami, dzieci miały okazję do spróbowania warzyw oraz potraw z nich przygotowanych.

25 Współpraca z rodzicami również odbyła się poprzez przygotowanie dla rodziców krótkiej broszury, na temat zasad zdrowego żywienia. Na koniec akcji dzieci zapoznały się z dekalogiem eko-przedszkolaka i złożyły obietnicę, że będą od tej pory żywić się zgodnie z jego zasadami.

26


Pobierz ppt "SPRAWOZDANIE Z AKCJI UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „JARZĘBINKA” W CHOJNICACH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google