Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STAŻE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYPŁATY STYPENDIUM STAŻOWEGO PRAKTYCZNY PORADNIK, CZYLI CO ZROBIĆ ŻEBY DOSTAĆ SIĘ NA STAŻ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STAŻE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYPŁATY STYPENDIUM STAŻOWEGO PRAKTYCZNY PORADNIK, CZYLI CO ZROBIĆ ŻEBY DOSTAĆ SIĘ NA STAŻ?"— Zapis prezentacji:

1 STAŻE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYPŁATY STYPENDIUM STAŻOWEGO PRAKTYCZNY PORADNIK, CZYLI CO ZROBIĆ ŻEBY DOSTAĆ SIĘ NA STAŻ?

2 SZCZEGÓŁOWE OMÓWIENIE FORMY WSPARCIA

3 DEFINICJA STAŻ - forma wsparcia podczas, której uczeń nabywa umiejętności praktyczne w przedsiębiorstwie w dni wolne od zajęć szkolnych, która zakresem wykracza poza ramy określone dla praktyki zawodowej. Okres realizacji stażu nie powinien być krótszy niż 4 tygodnie (160 godzin). Łączna liczba stypendiów stażowych: 150, w tym: - Rok szkolny 2013/14 - 86

4 PODZIAŁ MIEJSC STAŻOWYCH NA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2013/14 SzkołaLiczba miejsc stażowych ZS nr 1 w Olkuszu 38 ZS nr 3 w Olkuszu 18 ZS nr 4 w Olkuszu 22 ZS w Bukownie 8 Termin realizacji staży w roku szkolnym 2013/14: od 1.07.2014 r. do 31.08.2014 r.

5 JAK WYGLĄDA REKRUTACJA

6 ETAPY 1.Przeczytaj regulamin i załączniki! To najważniejsza część całej rekrutacji. W regulaminie opisane są zasady rekrutacji oraz udziału w stażu. 2. Wypełnij dokumenty. Rekrutacja składa się z II etapów. Pierwszy z nich to ocena zgłoszeń. Jak poprawnie wypełnić formularz zgłoszeniowy podpowiemy na kolejnych slajdach. 3. Przynieś zgłoszenie w odpowiednim terminie. Bardzo ważny jest termin złożenia formularza. Sprawdź go w regulaminie. 4. Spotkanie z pracodawcą. II etapem rekrutacji będzie spotkanie z pracodawcą. To od niego ostatecznie zależeć będzie czy dostaniesz się na staż. Przygotuj się do tej rozmowy. Do II etapu trafia 10 zgłoszeń, które najlepiej odpowiadają na potrzeby pracodawcy.

7 ETAPY (2) 5. Podpisanie umowy. Wzór umowy jest jednym z załączników do regulaminu. Przeczytaj ją bardzo uważnie. Jeśli chcesz otrzymać stypendium stażowe powinieneś/powinnaś przeczytać również „Regulamin przyznawania stypendiów stażowych”. 6. Zgłoś się na staż 7. Po zakończonym stażu dostarcz dokumenty i odbierz stypendium. Po przekazaniu do nas dokumentów możesz ubiegać się o stypendium stażowe. Zostanie ono wypłacone każdej osobie, która dostarczy poprawnie wypełniony wniosek wraz z dokumentacją ze stażu.

8 FORMULARZ REKRUTACYJNY 1. Formularz rekrutacyjny składa się z 2 stron, chyba że wymagane są jakieś dodatkowe dokumenty. Listę wymaganych dokumentów znajdziesz w załączniku z wykazem dostępnych staży.

9 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (2) Tutaj wpisujesz swoje imię i nazwisko Tutaj nr PESEL. Pamiętaj: PESEL ma 11 cyfr Formularz zgłoszeniowy wypełniaj czytelnie. Pisz drukowanymi literami. Jeśli nie piszesz ładnie wypełnij formularz na komputerze i wydrukuj Pamiętaj! Każde pole musi być wypełnione! W tych miejscach podajesz swój adres, województwo i powiat Koniecznie podaj aktualny numer telefonu lub adres e- mail. W taki sposób będziemy się z Tobą kontaktować. W tych polach wpisujesz nazwę szkoły, klasę oraz zawód.

10 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (3) Zapoznaj się z oświadczeniami. Podkreśl właściwą odpowiedź w pkt. 3 W tym miejscu podajesz na jaki staż chcesz się dostać. Przepisz pełną nazwę z załącznika nr 2 Formularz zgłoszeniowy jest twoją wizytówką. Wypełnij go starannie.

11 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (4) Wybierają staż sprawdź, czy spełniasz wszystkie kryteria podstawowe. Musisz spełnić każde z nich. Sprawdzenie kryteriów podstawowych odbywać się będzie w kolejnych etapach. Jeśli posiadasz także dodatkowe umiejętności wpisz je w tych polach. Po lewej czego dotyczą, a po prawej podaj więcej szczegółów. Nie zapomnij o podpisie – swoim oraz opiekuna.

12 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (5) Tą część wypełnia Twój wychowawca. Jeśli w załączniku nr 2 wymagane są dodatkowe dokumenty dopnij je do swojego zgłoszenia. Na wszelki wypadek również podpisz z tyłu.


Pobierz ppt "STAŻE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYPŁATY STYPENDIUM STAŻOWEGO PRAKTYCZNY PORADNIK, CZYLI CO ZROBIĆ ŻEBY DOSTAĆ SIĘ NA STAŻ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google