Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poradnik rekrutacyjny 2013/2014 GIMNAZJALISTO! Z nami zaplanujesz swoją przyszłość. POMAGAMY, WSPIERAMY, UDZIELAMY PORAD.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poradnik rekrutacyjny 2013/2014 GIMNAZJALISTO! Z nami zaplanujesz swoją przyszłość. POMAGAMY, WSPIERAMY, UDZIELAMY PORAD."— Zapis prezentacji:

1 Poradnik rekrutacyjny 2013/2014 GIMNAZJALISTO! Z nami zaplanujesz swoją przyszłość. POMAGAMY, WSPIERAMY, UDZIELAMY PORAD.

2 DROGI GIMNAZJALISTO! Jesteś uczniem klasy trzeciej, więc nadeszła pora na podjecie decyzji o wyborze dalszego kierunku Twojego kształcenia. Od tego wyboru może w przyszłości zależeć Twój sukces zawodowy. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej powinien być zgodny z Twoimi zainteresowaniami i możliwościami. Ta decyzja należy tylko do Ciebie, ale przed jej podjęciem warto zebrać jak najwięcej informacji. Skontaktuj się z nami: e-mail: zsklucze@poczta.fm zsklucze@poczta.fm www.zsklucze.edu.pl tel. 32 64-28-421 Oto kilka rad:

3 ETAP PIERWSZY Zaloguj się na stronie internetowej: https://malopolska.edu.com.pl https://malopolska.edu.com.pl 1.Wprowadź swoje dane w polach które oznaczone są gwiazdkami. 2.Wypełnij formularz z danymi adresowymi i koniecznie zapamiętaj identyfikator (login), który będzie Ci niezbędny do dalszego udziału w rekrutacji. 3.W celach informacyjnych wskaż jakich języków obcych chciałbyś się uczyć, gdybyś mógł je wybrać dowolnie.

4 ETAP PIERWSZY 1.Kolejnym krokiem jest wybór szkół, do których chcesz kandydować. Kolejność wyboru szkół nie ma znaczenia. Pamiętaj, że możesz wybrać maksymalnie 3 szkoły oraz zapoznać się z regulaminem rekrutacji, a także zaakceptować go. 2.Ostatni i najważniejszy krok to wybór oddziałów, do których chcesz kandydować. Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów we wskazanych przez Ciebie szkołach, ale UWAGA!!! Bardzo istotną role odgrywa to, w jakiej kolejności wybierasz oddziały. Klasa, którą wybierzesz jako pierwszą, uznana zostanie za klasę dla Ciebie najważniejszą do której chciałbyś się dostać najbardziej.

5 ETAP DRUGI 1. Po wyborze szkół i oddziałów, wydrukuj z Systemu podanie, które oprócz Ciebie muszą podpisać także Twoi rodzice lub prawni opiekunowie. 2. Zanieś dokumenty do macierzystego gimnazjum ( jeśli jest w rekrutacji elektronicznej), jeżeli sam zakładałeś konto, to podanie zanieś do szkoły pierwszego wyboru.

6 ETAP DRUGI W przypadku gdybyś chciał zmienić swoją listę preferencji, już po zweryfikowaniu i zaakceptowaniu Twojego podania musisz zgłosić się do macierzystego gimnazjum lub szkoły pierwszego wyboru z pisemnym oświadczeniem opiekunów prawnych, że zgadzają się na wycofanie Twojego podania. Po jego wycofaniu i wprowadzeniu zmian na liście preferencji musisz ponownie wydrukować podanie i zanieść je do macierzystego gimnazjum lub szkoły pierwszego wyboru.

7 ETAP TRZECI Po zakończeniu roku szkolnego otrzymasz oryginał i kopie świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Gimnazja, które są objęte rekrutacją elektroniczną wprowadzają dane zawarte w dokumentach do formularza osiągnięć. Uczniowie, którzy samodzielnie rejestrowali się wprowadzają dane sami.

8 ETAP CZWARTY Na swoim koncie sprawdzasz listy do której szkoły się zakwalifikowałeś. ETAP PIĄTY Po uzyskaniu informacji o przydziale miejsca, oryginały dokumentów należy dostarczyć niezwłocznie do szkoły, do której się dostałeś. Jeżeli nie dostałeś się do żadnego z wybranych przez siebie oddziałów poszukaj wolnych miejsc i skontaktuj się z wybraną szkołą. ETAP SZÓSTY

9 Terminy poszczególnych etapów rekrutacyjnych Od 6 maja 2013r. Do 26 czerwca 2013r. do godz. 15.00 – składanie dokumentów do wybranych szkół. Kandydaci kończący gimnazjum, które jest objęte systemem rekrutacji elektronicznej, dokonują rejestracji w macierzystym gimnazjum. W przypadku, gdy tylko wybrane szkoły ponadgimnazjalne objęte są tym systemem, a gimnazjum nie jest objęte, kandydaci składają podanie wyłącznie w szkole pierwszego wyboru.

10 Terminy poszczególnych etapów rekrutacyjnych Do 27 czerwca 2013r. do godz. 15.00 – dokonywanie ewentualnych zmian w decyzji o wyborze szkoły. Od 28 czerwca 2013r. Do 2 lipca 2013r. Do godz. 15.00 – dostarczanie do wybranych szkół kopii świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego – z wyjątkiem szkół będących w systemie rekrutacji elektronicznej.

11 Terminy poszczególnych etapów rekrutacyjnych 4 lipca 2013r. godz. 9. 00 – ogłoszenie przez szkolne komisje rekrutacyjno – kwalifikacyjne list kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów klasy pierwszej oraz listy kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej. Do 08 lipca 2013r. do godz. 14.00 potwierdzanie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz karty informacyjnej i innych dokumentów wskazanych przez szkołę.

12 Terminy poszczególnych etapów rekrutacyjnych 9 lipca 2013r. do godz. 12.00 – ogłoszenie przez szkolne komisje rekrutacyjno – kwalifikacyjne list przyjętych do szkoły. Do 11 lipca 2013r. do godz. 10.00 – składanie przez uczniów nieprzyjętych do wybranej szkoły oryginałów dokumentów do szkół, które dysponują wolnymi miejscami. 12 lipca 2013r. do godz. 13.00 – ogłoszenie przez szkolne komisje rekrutacyjno- kwalifikacyjne list przyjętych do szkoły. Od 27 sierpnia 2013r. do 30 sierpnia 2013r. – dodatkowa rekrutacja.

13 WITAMY W NOWEJ SZKOLE!


Pobierz ppt "Poradnik rekrutacyjny 2013/2014 GIMNAZJALISTO! Z nami zaplanujesz swoją przyszłość. POMAGAMY, WSPIERAMY, UDZIELAMY PORAD."

Podobne prezentacje


Reklamy Google