Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Patrycja Ossolińska Klasa 5 c Internet służy do komunikowania się, zdobywania informacji i gier, muzyki itd. Naszymi zagrożeniami w Internecie są wirusy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Patrycja Ossolińska Klasa 5 c Internet służy do komunikowania się, zdobywania informacji i gier, muzyki itd. Naszymi zagrożeniami w Internecie są wirusy,"— Zapis prezentacji:

1

2 Patrycja Ossolińska Klasa 5 c

3 Internet służy do komunikowania się, zdobywania informacji i gier, muzyki itd. Naszymi zagrożeniami w Internecie są wirusy, konie Trojańskie, pop-upy.Wirusy są bardzo szkodliwe dla komputerów.

4 Uważajmy przed uzależnieniem się od komputera. Uzależnienie to silna chęć zrobienia czegoś nie ważne czy jest coś lepszego do robienia. Przez uzależnienia możemy stracić przyjaciół oraz nasze umiejętności.

5 Cyber przemoc to jest ośmiewanie w Internecie. Gdy wstawimy np. swoje zdjęcie to inni ludzie mogą je przerobić na tyle brzydko aby reszta Internautów śmiała się z twojej fotografii. Jeżeli masz problemy z cyber przemocą to zgłoś to do opiekuna, do kogoś starszego itd.

6 Nigdy nie podawajmy swoich danych osobowych! Nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie i jakie ma zamiary. Używajmy nicku jako nasze wirtualne imię. Bądźmy asertywni i mówmy NIE!

7 Wiadomości, które nas niepokoją powinniśmy usuwać i oznaczać jako spam. Na reklamy absolutnie nie klikamy!

8 Nie kupujmy rzeczy przez Internet bez nadzoru osoby dorosłej. Nie wierzmy przecenom i zniżkom produktu. Czytajmy opinię sprzedawcy.

9 Zasady np. czatu nazywają się netykietą. Stosujmy się do zasad netykiety. Postarajmy się być uprzejmymi. Nie róbmy nikomu przykrości raniąc go naszymi słowami. Po drugiej stronie też jest człowiek z uczuciami jak my.

10 Gdy podajemy dane osobowe to narażamy się na wiele zagrożeń! Są nimi kradzieże, cyberprzemoc, itd…

11 Nigdy nie kradnijcie, ściągając różnego rodzaju programów do kradzieży. Może razem z nimi się zaktualizować wirus np. Trojan. Może nas złapać wtedy policja.

12 Powinniśmy się raczej nie spotykać ze nieznajomymi, ale jeśli już to musimy się sugerować tych zasad: 1. Umawiajmy się w miejscu, które nie jest odludne. 2. Nie wyjeżdżajmy lepiej poza miasto. 3. Powinniśmy pójść w dane miejsce z osobą która może nas ochronić w danej sytuacji.

13 Korzystałam ze stron: www.sieciaki.pl www.fdn.pl


Pobierz ppt "Patrycja Ossolińska Klasa 5 c Internet służy do komunikowania się, zdobywania informacji i gier, muzyki itd. Naszymi zagrożeniami w Internecie są wirusy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google