Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROMUJEMY BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROMUJEMY BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE"— Zapis prezentacji:

1 PROMUJEMY BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE
Patrycja Ossolińska Klasa 5 „c’’

2 Co to jest Internet i zagrożenia
Internet służy do komunikowania się, zdobywania informacji i gier, muzyki itd. Naszymi zagrożeniami w Internecie są wirusy, konie Trojańskie, pop-upy.Wirusy są bardzo szkodliwe dla komputerów.

3 Uzależnienia Uważajmy przed uzależnieniem się od komputera. Uzależnienie to silna chęć zrobienia czegoś nie ważne czy jest coś lepszego do robienia. Przez uzależnienia możemy stracić przyjaciół oraz nasze umiejętności.

4 Cyber przemoc Cyber przemoc to jest ośmiewanie w Internecie.
Gdy wstawimy np. swoje zdjęcie to inni ludzie mogą je przerobić na tyle brzydko aby reszta Internautów śmiała się z twojej fotografii. Jeżeli masz problemy z cyber przemocą to zgłoś to do opiekuna, do kogoś starszego itd.

5 Bezpieczeństwo w Internecie
Nigdy nie podawajmy swoich danych osobowych! Nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie i jakie ma zamiary. Używajmy nicku jako nasze wirtualne imię. Bądźmy asertywni i mówmy NIE!

6 Skrzynka Wiadomości, które nas niepokoją powinniśmy usuwać i oznaczać jako spam. Na reklamy absolutnie nie klikamy!

7 Zakupy w sieci Nie kupujmy rzeczy przez Internet bez nadzoru osoby dorosłej. Nie wierzmy przecenom i zniżkom produktu. Czytajmy opinię sprzedawcy.

8 Zachowywanie się - Netykieta
Zasady np. czatu nazywają się „netykietą’’. Stosujmy się do zasad netykiety. Postarajmy się być uprzejmymi. Nie róbmy nikomu przykrości raniąc go naszymi słowami. Po drugiej stronie też jest człowiek z uczuciami jak my.

9 Negatywne skutki podawania danych osobowych
Gdy podajemy dane osobowe to narażamy się na wiele zagrożeń! Są nimi kradzieże, cyberprzemoc, itd…

10 Skutki łamania praw autorskich
Nigdy nie kradnijcie, ściągając różnego rodzaju programów do kradzieży. Może razem z nimi się zaktualizować wirus np. Trojan. Może nas złapać wtedy policja.

11 Spotkania z osobami poznanymi w sieci
Powinniśmy się raczej nie spotykać ze nieznajomymi, ale jeśli już to musimy się sugerować tych zasad: 1. Umawiajmy się w miejscu, które nie jest odludne. 2. Nie wyjeżdżajmy lepiej poza miasto. 3. Powinniśmy pójść w dane miejsce z osobą która może nas ochronić w danej sytuacji.

12 Korzystałam ze stron: www.sieciaki.pl


Pobierz ppt "PROMUJEMY BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google