Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jakub Ślęzak V a Komputer kojarzy nam się z ogromną wiedzą dostępną na jedno kliknięcie, świetną zabawą, możliwością kontaktu z innymi ludźmi. Pamiętajmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jakub Ślęzak V a Komputer kojarzy nam się z ogromną wiedzą dostępną na jedno kliknięcie, świetną zabawą, możliwością kontaktu z innymi ludźmi. Pamiętajmy."— Zapis prezentacji:

1

2 Jakub Ślęzak V a

3 Komputer kojarzy nam się z ogromną wiedzą dostępną na jedno kliknięcie, świetną zabawą, możliwością kontaktu z innymi ludźmi. Pamiętajmy jednak, że wiąże się z tym wiele niebezpieczeństw i zagrożeń. Musimy stosować się do kilku zasad, aby uniknąć kłopotów i nieprzyjemności.

4 Nie podawaj w sieci swoich prawdziwych danych i informacji o twojej rodzinie, domu, planowanych wakacjach - mogą trafić do osób, które wykorzystają je np. planując kradzież.

5 Internet nie służy do obrażania kogoś, naśmiewania się z niego itp. Wyrażaj swoje poglądy z zachowaniem zasad dobrego wychowania.

6 Przez Skypea, Gadu-Gadu i inne komunikatory rozmawiaj tylko z osobami, które znasz.

7 Nigdy nie umawiaj się przez Internet z osobami, które w nim poznałeś. Pamiętaj, że każdy może podać ci nieprawdziwe informacje, podać się za kogoś innego. Nigdy nie wiesz kogo spotkasz.

8 Na portalach społecznościowych ( Facebook, Nasza Klasa itp.): - zapraszaj do znajomych tylko osoby, które wcześniej znałeś, np. rodzinę, kolegów z klasy; - dane o sobie udostępniaj tylko znajomym.

9 Pamiętaj, że dane raz ujawnione w sieci pozostają tam na zawsze. Nie umieszczaj w niej danych, jeśli nie chcesz, aby je ktoś kopiował, przekazywał innym.

10 Jeśli korzystasz z poczty elektronicznej, nie otwieraj plików niewiadomego pochodzenia. Mogą one uaktywniać na twoim komputerze wirusowe oprogramowanie. Chroń swój komputer!

11 Stosuj się do zasad ustalonych przez dorosłych – nauczyciela informatyki, rodziców. Zapytaj ich, jeśli masz wątpliwości! Powiedz im, jeśli coś budzi twój niepokój, ktoś kontaktuje się z tobą chociaż tego nie chcesz, pyta się o rzeczy o których nie chcesz mówić, obraża cię.

12 Bądź bezpieczny w sieci!


Pobierz ppt "Jakub Ślęzak V a Komputer kojarzy nam się z ogromną wiedzą dostępną na jedno kliknięcie, świetną zabawą, możliwością kontaktu z innymi ludźmi. Pamiętajmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google