Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja zrobiona przez Michała Kierdzika JAK PRZECIWDZIAŁAĆ ZAGROŻENIOM INTERNETU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja zrobiona przez Michała Kierdzika JAK PRZECIWDZIAŁAĆ ZAGROŻENIOM INTERNETU."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja zrobiona przez Michała Kierdzika JAK PRZECIWDZIAŁAĆ ZAGROŻENIOM INTERNETU

2 SPIS TREŚCI 1. Czym jest internet 2. Zagrożenia w internecie 3. Jak się przed tym bronić 4. Strona końcowa

3 CZYM JEST INTERNET Ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W sensie logicznym, Internet to przestrzeń adresowa zrealizowana przy wykorzystaniu protokołu komunikacyjnego IP, działająca w oparciu o specjalistyczny sprzęt sieciowy oraz istniejącą już infrastrukturę telekomunikacyjną.

4 ZAGROŻENIA W INTERNECIE - Narażenie na kradzież haseł do stron społecznościowych itp. - Narażenie na ataki hakerów. - Narażenie na treści nieodpowiednie dla danej grupy wiekowej. - Wykorzystanie danych osobowych do zaciągnięcia kredytu. - Narażenie na ataki pedofili podających się za dzieci. - Wirusy komputerowe. - Uzależnienie od gier komputerowych.

5 JAK SIĘ PRZED TYM BRONIĆ. - Wchodzić tylko na zaufane strony. - Nie podawać nieznajomym swojego imienia i nazwiska. - Nie pobierać podejrzanych plików z Internetu. - Ograniczyć czas spędzany przy komputerze.

6 STRONA KOŃCOWA Dziękuje za obejrzenie prezentacji do końca. Pamiętajcie aby stosować się do tych wskazówek i nie ufać nieznajomym w internecie.


Pobierz ppt "Prezentacja zrobiona przez Michała Kierdzika JAK PRZECIWDZIAŁAĆ ZAGROŻENIOM INTERNETU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google