Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała : Julia Kicińska Kl. V c Internet jest pomocny gdy szukamy informacji, zdjęć, filmów itp. Służy on też do komunikacji ze znajomymi oraz z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała : Julia Kicińska Kl. V c Internet jest pomocny gdy szukamy informacji, zdjęć, filmów itp. Służy on też do komunikacji ze znajomymi oraz z."— Zapis prezentacji:

1

2 Opracowała : Julia Kicińska Kl. V c

3 Internet jest pomocny gdy szukamy informacji, zdjęć, filmów itp. Służy on też do komunikacji ze znajomymi oraz z rodziną i innymi osobami. Ale zawsze uważaj z kim zawierzasz znajomości. Bo ten ktoś po drugiej stronie może mieć złe zamiary!

4 Uzależnienia są uciążliwe. Nie siedź przed komputerze przez całe dnie bo możesz popsuć wzrok. Ale gdy się uzależnisz stracisz przyjaciół, nie będziesz wiedział co dzieje się w twoim mieście, a nawet na świecie. Więc dla swojego dobra nie siedź więcej niż godzina przed komputerem.

5 Wirusy mogą szkodzić twojemu komputerowi więc nie ściągaj niepotrzebnych plików i programów. Zgrywaj tylko potrzebne pliki np. program przeciw wirusowy Avast. Gdy komputer będzie zbyt bardzo zawirusowany po prosu się zepsuje i wyłącz, a naprawa może dużo kosztować.

6 Dane osobowe to nasze imię, nazwisko, wiek, data urodzenia i miejsce i adres zamieszkania. Nigdy nie podawaj swoich danych na stronach, a gdy jest potrzeba znajdź inne strony, które ich nie potrzebują. W Nickach zamiast imienia wpisz wymyślone przez ciebie słowa np. KiCek 098.

7 Hasło nie może być łatwe musi zawierać duże i małe liczby oraz cyfry. Nigdy nie zdradzaj nikomu swoich haseł.

8 Nigdy nie spotykaj się z osobami spotkanymi w Internecie! A jeżeli się spotykasz to w miejscu gdzie jest dużo osób i budynków, a najlepiej jest pójść z dorosłym. Lecz gdy pójdziesz sam, np. do lasu to nie wiadomo co może się stać.

9 Zakupy w sieci są dozwolone ale na sprawdzonych i bezpiecznych stronach ale nie zawsze przysyłają ci zamówione rzeczy tylko puste pudła. Najlepiej kupować np. WWW.Allegro.pl i inne strony.WWW.Allegro.pl

10 Skrzynka e-mail jest użyteczna lecz ma wady takie jak niepotrzebne wiadomości zwane spamami są to reklamy zachęcające do kupowania. Takie wiadomości najlepiej usunąć.

11 WWW.Sieciaki.pl WWW.fdn.pl


Pobierz ppt "Opracowała : Julia Kicińska Kl. V c Internet jest pomocny gdy szukamy informacji, zdjęć, filmów itp. Służy on też do komunikacji ze znajomymi oraz z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google