Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Promujemy bezpieczeństwo w Internecie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Promujemy bezpieczeństwo w Internecie"— Zapis prezentacji:

1 Promujemy bezpieczeństwo w Internecie
Opracowała : Julia Kicińska Kl. V c

2 Co to jest Internet ? Internet jest pomocny gdy szukamy informacji, zdjęć, filmów itp. Służy on też do komunikacji ze znajomymi oraz z rodziną i innymi osobami. Ale zawsze uważaj z kim zawierzasz znajomości. Bo ten ktoś po drugiej stronie może mieć złe zamiary!

3 Uzależnienia Uzależnienia są uciążliwe. Nie siedź przed komputerze przez całe dnie bo możesz popsuć wzrok. Ale gdy się uzależnisz stracisz przyjaciół, nie będziesz wiedział co dzieje się w twoim mieście, a nawet na świecie. Więc dla swojego dobra nie siedź więcej niż godzina przed komputerem.

4 Wirusy Wirusy mogą szkodzić twojemu komputerowi więc nie ściągaj niepotrzebnych plików i programów. Zgrywaj tylko potrzebne pliki np. program przeciw wirusowy „Avast”. Gdy komputer będzie zbyt bardzo zawirusowany po prosu się zepsuje i wyłącz, a naprawa może dużo kosztować.

5 Dane osobowe Dane osobowe to nasze imię, nazwisko, wiek, data urodzenia i miejsce i adres zamieszkania. Nigdy nie podawaj swoich danych na stronach, a gdy jest potrzeba znajdź inne strony, które ich nie potrzebują. W Nickach zamiast imienia wpisz wymyślone przez ciebie słowa np. KiCek098.

6 Hasło Hasło nie może być łatwe musi zawierać duże i małe liczby oraz cyfry. Nigdy nie zdradzaj nikomu swoich haseł.

7 Spotkania z osobami poznanymi w internecie
Nigdy nie spotykaj się z osobami spotkanymi w Internecie! A jeżeli się spotykasz to w miejscu gdzie jest dużo osób i budynków, a najlepiej jest pójść z dorosłym. Lecz gdy pójdziesz sam, np. do lasu to nie wiadomo co może się stać.

8 Zakupy w sieci Zakupy w sieci są dozwolone ale na sprawdzonych i bezpiecznych stronach ale nie zawsze przysyłają ci zamówione rzeczy tylko puste pudła. Najlepiej kupować np. i inne strony.

9 Skrzynka Skrzynka jest użyteczna lecz ma wady takie jak niepotrzebne wiadomości zwane „spamami” są to reklamy zachęcające do kupowania. Takie wiadomości najlepiej usunąć.

10 Korzystałam ze stron


Pobierz ppt "Promujemy bezpieczeństwo w Internecie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google