Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Paweł Szwarnowski Klasa: VI a. Zastosowania Internetu pomagają w życiu codziennym, ale także często przytłaczają. To w jaki sposób będziemy korzystać

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Paweł Szwarnowski Klasa: VI a. Zastosowania Internetu pomagają w życiu codziennym, ale także często przytłaczają. To w jaki sposób będziemy korzystać"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Paweł Szwarnowski Klasa: VI a

2 Zastosowania Internetu pomagają w życiu codziennym, ale także często przytłaczają. To w jaki sposób będziemy korzystać z Internetu zależy tylko od nas.

3 Poczta elektroniczna czyli E-Mail, Czaty oraz różne komunikatory internetowe tj. Gadu-Gadu, Tlen czy Skype pozwalają na poznawanie różnych ludzi z całego świata i rozmawianie z przyjaciółmi. Wyszukiwarki Internetowe

4 Wirusy, które mogą uszkodzić nasz komputer, Spamy, które zasypują nas całym mnóstwem reklam i ogłoszeń, Hakerzy, którzy włamują się do naszych komputerów tworząc zagrożenie nie tylko dla samego komputera, Anonimowość, ponieważ nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie monitora i jakie ma zamiary w stosunku do nas, Uzależnienie od Internetu.

5 Wystarczy zainstalować lub pobrać antywirus tj. np. Panda IS, Norton IS i aktualizować go co jakiś czas, żeby uaktualnić baze danych antywirusa. Jeżeli tego nie potrafimy to prosimy rodziców, lub starszych przyjaciół żeby nam w tym pomogli.

6 Jeśli chcesz być bezpieczny w internecie, musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad.

7 Pamiętaj, że nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie. Nie podawaj danych osobowych, nie opowiadaj o sobie zbyt dużo, posługuj się nickiem. Jeśli umawiasz się w realu z osobą poznaną w necie, wybierz na spotkanie miejsce publiczne, a najlepiej pójdź z kolegą lub koleżanką.

8 Jeśli cokolwiek Cię zaniepokoi, przestraszy czy zawstydzi, powiedz o tym komuś dorosłemu. Nie wysyłaj swoich zdjęć obcym ludziom.

9


Pobierz ppt "Autor: Paweł Szwarnowski Klasa: VI a. Zastosowania Internetu pomagają w życiu codziennym, ale także często przytłaczają. To w jaki sposób będziemy korzystać"

Podobne prezentacje


Reklamy Google