Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zagadnienia: Zabezpieczenie komputera Serfowanie po sieci Kontakty z nieznajomymi Cyberprzemoc.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zagadnienia: Zabezpieczenie komputera Serfowanie po sieci Kontakty z nieznajomymi Cyberprzemoc."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Zagadnienia: Zabezpieczenie komputera Serfowanie po sieci Kontakty z nieznajomymi Cyberprzemoc

4 Zabezpieczenie komputera: Komputer, który nie jest chroniony, może zostać zaatakowany przez wyjątkowo złośliwych użytkowników Internetu z całego świata. Aby się zabezpieczyć przed nieproszonymi osobnikami nasz komputer potrzebuje: firewallprogramów antywirusowych. firewall i programów antywirusowych.

5 Firewall to taka kontrola graniczna, która sprawdza wszystko co trafia do i wychodzi z naszego komputera. Program antywirusowy to nasza ochrona przed wirusami, robakami i koniami trojańskimi. Wirusy możemy złapać przeglądając strony internetowe, otwierając załącznik wysłany razem z e-mailem, pobierając z Internetu gry lub muzykę lub korzystając z niezidentyfikowanej płyty lub pendrivea. Wirus dla komputera to jak grypa dla naszego organizmu ale spokojnie każdą grypę da się wyleczyć :)

6 Serfowanie po sieci W Internecie można serfować po stronach internetowych, które są poświęcone wielu różnym tematom. Każda strona posiada swój adres. Tych stron jest tak wiele, że stworzono specjalne przeglądarki internetowe (Google, Yahoo, Onet), które ułatwiają wyszukiwanie informacji już po jednym słowie.

7 Wyszukując informacje na interesujący Cię temat w przeglądarkach internetowych nie powinieneś ufać pierwszej stronie na którą natrafisz. Zawsze sprawdź znalezione wiadomości. Przejrzyj przynajmniej trzy strony i porównaj dane znajdujące się na nich. Pamiętaj, że pisząc jakąś pracę musisz podać źródło swoich informacji – tak robią prawdziwi naukowcy.

8 Kontakty z nieznajomymi W Internecie jest dużo możliwości poznania nowych ciekawych ludzi, którzy interesują się tym co my. Można brać udział w forach dyskusyjnych, czatach, korzystać z komunikatorów internetowych. Najlepiej korzystać z takich miejsc, które są moderowane i sprawdzane pod względem poprawnego zachowania użytkowników.

9 Jednak UWAŻAJ są ludzie, którzy kłamią na swój temat. Mogą chcieć od ciebie zbyt wielu informacji samemu pozostając anonimowym. Mogą chcieć się z Tobą spotkać. Spotykanie się z nieznajomymi nie jest dobrym pomysłem. Ale jeśli uważasz, że danej osobie można zaufać powiedz o takim spotkaniu rodzicom – niech Ci towarzyszą podczas pierwszego spotkania.

10 Cyberprzemoc Przez Internet również możemy doświadczyć cyberpzremocy. Czym właściwie ona jest – to prześladowanie kogoś w sieci poprzez złośliwe komentarze lub obraźliwe wiadomości umieszczane na forach internetowych, na portalach społecznościowych lub wysyłane bezpośrednio na maila. To również umieszczanie bez zgody właściciela zdjęć zrobionych z zaskoczenia lub na siłę.

11 Jak sobie radzić z osobami, które nas prześladują: Ignoruj je. Nie zwracaj na nie uwagi, bo to właśnie próbują uzyskać! Nie zastanawiaj się dlaczego się tak zachowują. To nie Ty wywołujesz ich złe zachowanie. Poinformuj dorosłego, któremu ufasz, o problemach. Chroń swoją prywatność. Zachowaj wiadomość zawierającą treści dotyczące prześladowania jako dowód.

12 1. Nie ufaj osobą poznanym w Sieci! 2. Mów jeśli coś jest nie tak! 3. Zabezpiecz swój komputer! 4. Nie podawaj swoich danych! ZAPAMIĘTAJ !!!

13 Źródła: www.sieciaki.pl www.dzieckowsieci.pl www.google.pl www.yahoo.com www.onet.pl


Pobierz ppt "Zagadnienia: Zabezpieczenie komputera Serfowanie po sieci Kontakty z nieznajomymi Cyberprzemoc."

Podobne prezentacje


Reklamy Google