Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Natalia Jarkowska kl.V a Zasady bezpieczeństwa: Nie podawaj swoich danych. Mów, jeśli coś jest nie tak. Nie ufaj osobom poznanym w sieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Natalia Jarkowska kl.V a Zasady bezpieczeństwa: Nie podawaj swoich danych. Mów, jeśli coś jest nie tak. Nie ufaj osobom poznanym w sieci."— Zapis prezentacji:

1

2 Opracowała: Natalia Jarkowska kl.V a

3 Zasady bezpieczeństwa: Nie podawaj swoich danych. Mów, jeśli coś jest nie tak. Nie ufaj osobom poznanym w sieci. Zabezpiecz swój komputer.

4 Nie ufaj osobom, których nie znasz! Nigdy nie wierz, osobom poznanym w Internecie. Ponieważ, nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie.

5 Zakupy w sieci. Nigdy, nie kupuj czegoś w Internecie bez uzgodnienia z rodzicami. Ponieważ możesz być ofiarą oszustwa.

6 Gdy dzieje się coś złego… Gdy dzieje się coś złego informuj o tym jak najszybciej rodziców, bo to może być niebezpieczne!

7 Spotkania ze znajomymi z sieci! Pamiętaj, że nigdy nie wierz osobom poznanym w sieci chociaż podaje się za twojego rówieśnika! Więc nie spotykaj się z takimi osobami, jeżeli chcesz się z taką osobą spotkać to najlepiej pójść z osobom dorosłą, lub kolegą, koleżanką.

8 Nie bądź Śmieciuchem! Nie rozsyłaj łańcuszków dalej. Jeżeli krąży coś o twoich przyjaciołach bo po co masz to komuś przesyłać. Więc nie przesyłaj dalej!

9 Chroń swoją prywatność w Internecie. W sieci posługuj się, zamiast imieniem i nazwiskiem, nickiem, czyli internetową ksywką. W haśle używaj małych i wielkich liter oraz cyfer.

10 Internet – źródło informacji. Korzystając z Internetu podczas odrabiania prac domowych, zawsze sprawdzaj wiarygodność źródła. Nie wszystkie treści w sieci są prawdziwe i wartościowe.

11 Korzystałam ze strony: www.sieciaki.pl


Pobierz ppt "Opracowała: Natalia Jarkowska kl.V a Zasady bezpieczeństwa: Nie podawaj swoich danych. Mów, jeśli coś jest nie tak. Nie ufaj osobom poznanym w sieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google