Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIEKTÓRE GRY NIE SĄ PRZEZNACZONE DLA DZIECI W TWOIM WIEKU! JEŻELI ZOBACZYSZ, ŻE GRA NIE JEST PRZEZNACZONA DLA CIEBIE NIE GRAJ W NIĄ, BO MOŻE TO ZASZKODZIĆ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIEKTÓRE GRY NIE SĄ PRZEZNACZONE DLA DZIECI W TWOIM WIEKU! JEŻELI ZOBACZYSZ, ŻE GRA NIE JEST PRZEZNACZONA DLA CIEBIE NIE GRAJ W NIĄ, BO MOŻE TO ZASZKODZIĆ"— Zapis prezentacji:

1

2

3 NIEKTÓRE GRY NIE SĄ PRZEZNACZONE DLA DZIECI W TWOIM WIEKU! JEŻELI ZOBACZYSZ, ŻE GRA NIE JEST PRZEZNACZONA DLA CIEBIE NIE GRAJ W NIĄ, BO MOŻE TO ZASZKODZIĆ TWOJEJ PSYCHICE !

4 Cyberprzemoc to przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Do cyberprzemocy zaliczamy: –wyzywanie, straszenie poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, –robienie komuś zdjęć lub nagrywanie filmów bez jego zgody, –umieszczanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają, –podszywane się pod kogoś w Sieci, –włamania na konta internetowe (np. na portalach społecznościowych).

5 pamiętaj o zainstalowaniu programu antywirusowego i firewall. Niezbędne jest też aktualizowanie programu antywirusowego, aktualizowanie czyli pobieranie najświeższej bazy wirusów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zapewniłeś swojemu komputerowi właściwą ochronę.

6 W Internecie posługuj się tylko Nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły. W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi opowiedz o tym rodzicom. Możesz zadzwonić pod bezpłatny numer Nie spotykaj się z nikim zbyt pochopnie w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców. Powinieneś mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy, wtedy Twój komputer będzie w pełni zabezpieczony przed atakiem wirusów i hakerów.

7


Pobierz ppt "NIEKTÓRE GRY NIE SĄ PRZEZNACZONE DLA DZIECI W TWOIM WIEKU! JEŻELI ZOBACZYSZ, ŻE GRA NIE JEST PRZEZNACZONA DLA CIEBIE NIE GRAJ W NIĄ, BO MOŻE TO ZASZKODZIĆ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google