Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jakub Szmit V A". COŚ O INTERNECIE Internet daje nam wiele możliwości, w tym komunikacji. Codziennie wysyłamy maile, korzystamy z różnego rodzaju komunikatorów,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jakub Szmit V A". COŚ O INTERNECIE Internet daje nam wiele możliwości, w tym komunikacji. Codziennie wysyłamy maile, korzystamy z różnego rodzaju komunikatorów,"— Zapis prezentacji:

1 Jakub Szmit V A"

2 COŚ O INTERNECIE Internet daje nam wiele możliwości, w tym komunikacji. Codziennie wysyłamy maile, korzystamy z różnego rodzaju komunikatorów, blogów i forów. Dzięki sieci możemy swobodnie, nie ruszając się z miejsca, poznawać i kontaktować się z ludźmi z całego świata. Korzystamy również ze sklepów internetowych, gdzie robimy zakupy, czy z internetowych kont bankowych robiąc przelewy. Daje nam to oszczędność czasu i pieniędzy. Jednak prócz wielu korzyści, można dostrzec kryjące się również negatywne aspekty surfowania w sieci.

3 ZASADY KUPOWANIA W SIECI -KUPUJ TYLKO U POLECANYCH SPRZEDAWCÓW -UNIKAJ WYPRZEDAŻY

4 POCZTA E-MAIL -UNIKAJ SPAMÓW, BO MOŻESZ MIEĆ PRZEZ NIE WIRUSY -UNIKAJ REKLAM, BO MOŻESZ PRZEZ NIE MIEĆ WIRUSY

5 UZALEŻNIENIE -MOŻESZ STRACIĆ PRZYJACIÓŁ -MOŻE CIE BOLEĆ GŁOWA

6 ZASADY NETYKIETY: -Nie spamuj. -NIE PISZ WIELKIMI LITERAMI. -Jasno formułuj swoje problemy. -Nie używaj niestandardowych czcionek o niestandardowych rozmiarach.

7 SWOJE PROBLEMY ZGŁASZAJ: -Pod bezpłatny numer telefonu 0-800-100-100 -Na stronie www.helpline.org.pl

8 STOP CYBERPRZEMOCY -nie nagrywaj filmów bez zgody osoby, którą nagrywasz

9 Pan European Game Information (PEGI) Klasyfikacja dzielona jest na dwie części. W pierwszej wybierany jest minimalny wiek, oznaczający dla kogo, pod względem wieku, powinna być dostępna gra, natomiast w drugiej produkt oznaczany jest maksymalnie siedmioma opisami, oznaczającymi m.in. nadmierną przemoc, dyskryminację, materiały erotyczne itd.

10 PRAWA AUTORSKIE W INTERNECIE -Nie wolno kopiować cudzej pracy bez jej zgody

11 KORZYSTAŁEM ZE STRON: -www.fdn.pl/kursy -www.sieciaki.pl


Pobierz ppt "Jakub Szmit V A". COŚ O INTERNECIE Internet daje nam wiele możliwości, w tym komunikacji. Codziennie wysyłamy maile, korzystamy z różnego rodzaju komunikatorów,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google