Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

- Jest bardzo ważnym środkiem do zdobywania wiedzy, informacji… - Narzędziem pracy. - Zapewnia możliwość kontaktu z ludźmi. - Za jego pośrednictwem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "- Jest bardzo ważnym środkiem do zdobywania wiedzy, informacji… - Narzędziem pracy. - Zapewnia możliwość kontaktu z ludźmi. - Za jego pośrednictwem."— Zapis prezentacji:

1

2

3 - Jest bardzo ważnym środkiem do zdobywania wiedzy, informacji… - Narzędziem pracy. - Zapewnia możliwość kontaktu z ludźmi. - Za jego pośrednictwem można przesyłać różnego rodzaju materiały (pliki). - Jest narzędziem finansowym (zakupy, bankowość internetowa).

4

5 ZALETYWADY Zdobywanie i pogłębianie wiedzy Kontakty ze znajomymi Źródło rozrywki Rozwijanie zainteresowań Niebezpieczne treści Niebezpieczne pliki Kontakty z groźnymi nieznajomymi Uzależnienie od Internetu Straty finansowe

6 Gdzie słyszałeś lub czytałeś o zagrożeniach związanych z poznawaniem ludzi przez Internet? 94 % TAK 6% NIE Czy słyszałeś kiedykolwiek o zagrożeniach związanych z poznawaniem ludzi przez Internet?

7 Ocena zagrożenia związanego z kontaktowaniem się z osobami poznanym przez Internet

8 Z jakich usług Internetowych korzystasz?

9 Czy zdarzyło Ci się wysłać komuś poznanemu w Internecie: Niebezpieczne zachowania dzieci w Internecie Podawanie adresu e-mail 83% Podawanie numeru telefonu 52% Podawanie adresu zamieszkania 25% Przesyłanie zdjęć 45%

10 Czy w ciągu ostatniego roku ktoś obcy chciał się z Tobą umówić poza Internetem? NIE 36% TAK 64% Czy doszło do spotkania? TAK 37% NIE 63%

11 Czy poinformowałeś kogoś o planowanym spotkaniu z osobą poznaną Internecie? 37% propozycji spotkania kończy się przyjęciem zaproszenia!!!!

12 W czyim towarzystwie poszedłbyś na spotkanie z osobą poznaną w Internecie? 1,6% wzięłoby ze sobą osobę dorosłą!!!!

13 Kontakt z nieodpowiednimi treściami Zagrożenia w prawdziwym świecie Nękanie za pośrednictwem Sieci Narażanie na straty finansowe

14 Po pierwsze, z dziećmi trzeba rozmawiać: - Rozmawiaj z dziećmi o Internecie; - Przekonaj dzieci, że powinny Cię informować za każdym razem, kiedy coś je zaniepokoi; - Naucz dziecko, że informacje w Internecie nie zawsze są wiarygodne.

15 Unikaj stawiania komputera w pokoju dziecka. Ustal zasady korzystania z Internetu

16 Ustal z dzieckiem, jakie dane nie powinno ujawniać w Internecie obcym. Staraj się poznawać internetowych przyjaciół dziecka. Zrób wszystko, aby twoje dziecko nie umawiało się na spotkania w prawdziwym świecie z osobami poznanymi w Internecie. Odkrywaj razem ze swoim dzieckiem Internet.

17

18 Nie używaj komputera ani Internetu w charakterze opiekunki do dziecka. Pamiętaj!!! Masz wpływ na to, czy dziecko zastosuje się do Twoich zasad i postanowień – możesz decydować, czy odłączyć Sieć jeśli będzie łamało zasady.

19

20 www.kidprotect.plwww.kidprotect.pl www.dzieckowszieci.pl www.fdn.pl www.softsfory.plwww.dzieckowszieci.plwww.fdn.plwww.softsfory.pl Zalecane programy: program Opiekun, Cenzor

21


Pobierz ppt "- Jest bardzo ważnym środkiem do zdobywania wiedzy, informacji… - Narzędziem pracy. - Zapewnia możliwość kontaktu z ludźmi. - Za jego pośrednictwem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google