Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„BEZPIECZNY INTERNET”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„BEZPIECZNY INTERNET”"— Zapis prezentacji:

1 „BEZPIECZNY INTERNET”
Ochrona przed zagrożeniami „BEZPIECZNY INTERNET”

2 Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Nie podawaj swoich prywatnych danych nieznanym ludziom. Korzystaj z programów antywirusowych. Nie wchodź w nieznane treści. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci. Nie wysyłaj swoich zdjęć nieznajomym.

3 Takie dane jak twoje imię, nazwisko, numer telefonu czy komórki powinny być przez ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo na czacie czy gadu-gadu. Nigdy nie wiadomo, jak takie osoby będą chciały te dane wykorzystać. Warto zabezpieczyć swój komputer, instalując programy antywirusowe ponieważ chronią nasz komputer przed wirusami i hakerami. W sieci jest wiele stron udających normalne serwisy. Jednak, często są one zrobione tylko po to, żeby wyłudzić twój adres i zalać potem skrzynkę tonami spamu. Bądź ostrożny rejestrując się w niesprawdzonych serwisach. Pobieranie nieznanych plików może spowodować przedostanie się do naszego komputera szkodliwych wirusów które mogą usunąć dane oraz zniszczyć twardy dysk.

4 Ochrona dziecka Pokazuj dziecku bezpieczne i wartościowe strony.
Zadbaj o to, by dziecko miało co robić w Internecie. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem chroń go przed złymi treściami ze strony Internetu. Sprawdzaj historię przeglądarki. Ustaw poziom ochrony w przeglądarce aby twoje dziecko było chronione przed szkodliwymi treściami Monitoruj działanie dziecka Wyznacz granice korzystania z Internetu Zachowaj anonimowość

5 Najczęstsze zagrożenia, na jakie narażone są dzieci w Internecie:
- Kontakt z materiałami zawierającymi treści nieodpowiednie do wieku dziecka. - Kontakt z materiałami epatującymi przemocą. - Nieświadome uczestniczenie w działaniach niezgodnych z prawem

6 Uzależnienie od Internetu
Internet potrafi zahipnotyzować, działać jak narkotyk i uzależnić . Coraz więcej ludzi cierpi na uzależnienie od Internetu - internetoholizm. Szczególnie na ten nałóg narażone jest dziecko. Internet staję się wtedy dla ciebie prawdziwym życiem, prowadzi to do zaburzeń nawiązywania kontaktów z rówieśnikami oraz zaległości w szkole.

7 Bezpieczne zakupy w Internecie
Jeżeli chcesz coś kupić w Internecie, zawsze skonsultuj to z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej. Nie wypełniaj internetowych formularzy bez wiedzy rodziców. Uważać na oszustów internetowych.

8 Zasady bezpiecznego korzystania z czatów i komunikatorów.
Posługiwanie się nickiem (pseudonimem) Nie odpowiadać na wulgaryzmy i prowokujące zaczepki, blokować niechcianych rozmówców. Nie wysyłać nieznajomym swoich danych, zdjęć. Nie umawiać się z poznanymi osobami w Internecie.

9 Cyberprzemoc Cyberprzemoc to nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jak np.: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe, telefony komórkowe. Cyberprzemoc przyjmuje różne formy: nękanie, straszenie, szantażowanie, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących zdjęć, filmów, tekstów oraz podszywanie się w sieci pod kogoś wbrew jego woli.

10 Akcje Sieciaki.pl to serwis Fundacji Dzieci Niczyje wdrożony w ramach drugiego etapu kampanii społecznej Dziecko w Sieci. Od lutego 2004 r. prowadzimy działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Sieci. Sieciaki.pl są projektem realizowanym przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach europejskiego programu Safer Internet. Premiera projektu odbyła się w Dniu Bezpiecznego Internetu - 8 lutego 2005 r.

11 Dziękuję za uwagę. Aleksandra Kłak Bezpieczny Iinternet


Pobierz ppt "„BEZPIECZNY INTERNET”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google