Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne poruszanie się po internecie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne poruszanie się po internecie."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne poruszanie się po internecie.

2 !Zasady Bezpieczeństwa!
Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest. Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40! Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet! Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi, wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu. Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu! Nie mów też, ile masz lat i do jakiej szkoły chodzisz. Nie podawaj numeru telefonu. Wymyśl sobie jakiś fajny nick, czyli internetowy pseudonim. Nie podawaj w nim daty urodzenia ani wieku, np. karolina1993 czy jacek14 – lepiej, żeby nikt obcy nie wiedział ile masz lat. Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki. Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego! Używaj komunikatorów tylko do kontaktów ze znajomymi, o których wiedzą Twoi rodzice. Z komunikatorów i czatów korzystają też osoby o złych zamiarach i trzeba być bardzo ostrożnym. Ustaw komunikator tak, żeby nikt spoza listy kontaktów nie mógł Cię zaczepiać. Pomyśl kilka razy, zanim wyślesz wiadomość, czy smsa. Kiedy klikniesz „wyślij”, nie można już tego cofnąć. Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów. Traktuj innych tak, jak byś chciał, żeby Ciebie traktowano. Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów, np. w szkole. Nie zapominaj o sporcie i innych rozrywkach, nie związanych z komputerami i Internetem.

3 !Organizacje! Sieciaki- Posiadają własną stronę internetową pt : Sieciaki.pl . Działają również na YouTube. Promują bezpieczeństwo także na portalach społecznościowych takich jak Facebook.pl

4 !Windows! System operacyjny Windows XP Professional został stworzony z myślą dla najbardziej wymagających użytkowników komputerów. Charakteryzuje się on dużymi możliwościami pracy w różnego rodzaju firmach i biurach podnosząc wydajność działania, komunikatywność w sieciach komputerowych zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo danych zapisanych na dyskach. Tym razem firma Microsoft zaprojektowała nowy system operacyjny w oparciu o już istniejące systemy: Windows 95, 98, ME oraz 2000 Professional. W wyniku czego powstał Windows XP, który łączy w sobie najbardziej pozytywne cechy swych poprzedników. Produkt ten poszedł jednocześnie do przodu jeżeli chodzi o globalną sieć internetową oraz zwiększył możliwości mediów cyfrowych.

5 !Młodzi w Internecie! Badania wskazują, że 2/3 dzieci (3-6 lat) korzysta z Internetu częściej niż raz w tygodniu, a ich jednorazowa wizyta w sieci trwa średnio 45 minut. Rodzice uczą najmłodszych jak należy zachowywać się na placu zabaw lub przy przechodzeniu przez jezdnię. Ważne, by poświęcili czas także na edukację dzieci dotyczącą tego, jak być bezpiecznym w Internecie. Zagrożenia ze świata wirtualnego mogą mieć dla dziecka realne konsekwencje. Z myślą o maluchach Fundacja Dzieci Niczyje przygotowała projekt edukacyjny dla przedszkolaków poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

6 KONIEC DZIĘKUJEMY ZA PREZENTACJE !!!


Pobierz ppt "Bezpieczne poruszanie się po internecie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google