Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor książki :Frances Eliza Hodgson Burnett. Spis treści : Frances Eliza Hodgson Burnett Frances Eliza Hodgson Burnett O ksi ąż ce O ksi ąż ce Pierwsze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor książki :Frances Eliza Hodgson Burnett. Spis treści : Frances Eliza Hodgson Burnett Frances Eliza Hodgson Burnett O ksi ąż ce O ksi ąż ce Pierwsze."— Zapis prezentacji:

1 Autor książki :Frances Eliza Hodgson Burnett

2 Spis treści : Frances Eliza Hodgson Burnett Frances Eliza Hodgson Burnett O ksi ąż ce O ksi ąż ce Pierwsze wydanie oryginału Pierwsze wydanie oryginału Główni bohaterowie i ich cechy Główni bohaterowie i ich cechy Zwierz ę ta towarzysz ą ce dzieciom Zwierz ę ta towarzysz ą ce dzieciom Streszczenie ksi ąż ki Streszczenie ksi ąż ki Drzewo genealogiczne Mary Drzewo genealogiczne Mary Zako ń czenie Zako ń czenie

3 Frances Eliza Hodgson Burnett - wspaniała autorka. Urodziła si ę jako Frances Eliza Hodgson w Wielkiej Brytanii. W wieku lat szesnastu, po ś mierci ojca przeniosła si ę do USA. Frances wyszła za m ąż za doktora L.M. Burnetta w1873. Rozwiodła si ę z nim w 1898, a w dwa lata pó ź niej wyszła za Stephena Townsenda. To mał ż e ń stwo przetrwało tylko dwa lata., Rozgłos i powodzenie przyniosła jej ksi ąż ka dla dzieci Mały lord, Prawdziwy bestseller swoich czasów.Ta ksi ąż ka była adaptowana Równie ż jako sztuka teatralna. Burnett napisała około 40 powie ś ci, głównie dla dzieci, W tym,,Mały Lord,,,Mała Ksi ęż niczka oraz oczywi ś cie,,Tajemniczy ogród.

4 O książce Ksi ąż ka jest tylko jedna,ale okładek jest wiele. Ksi ąż ka jest tylko jedna,ale okładek jest wiele. Tajemniczy ogród jest współcze ś nie uwa ż any za najlepsz ą powie ść tej autorki i zaliczany do klasyki literatury dzieci ę cej. Prócz warstwy obyczajowej, ksi ąż ka daje te ż wyraz przekonaniu o uzdrowicielskiej, wr ę cz mistycznej sile natury. Ludzie pozostaj ą cy w silnym z ni ą zwi ą zku s ą zdrowi i mocni (tak ż e moralnie), czego przykładem jest Dick Sowerby, owo "dziecko natury". Ozdrowie ń czego jej oddziaływania do ś wiadczaj ą tak ż e inni jej bohaterowie: Mary Lennox, oderwana od angielskich korzeni, jest chorowita i brzydka – zmienia si ę to po powrocie do ojczyzny i poddaniu si ę mocy przyrody.

5 Pierwsze wydanie oryginału Tytuł oryginalny :,,The Secret Garden Pierwsze wydanie ksi ąż ki zostało napisane w j ę zyku Angielskim. Powie ść ta została napisana w 1909 roku, a pierwsze polskie wydanie w 1914. Tajemniczy ogród został napisany w kategorii –literatura pi ę kna. Gatunek literatura dzieci ę ca/młodzie ż owa.

6 Główni bohaterowie i ich cechy kiedyś oraz dziś: Mary-niegdy ś marudna, niegrzeczna oraz brzydka dziewczynka.Dzi ś wesoła,miła i pogodna. Mary-niegdy ś marudna, niegrzeczna oraz brzydka dziewczynka.Dzi ś wesoła,miła i pogodna. Colin-kiedy ś bardzo chorowity, nie lubił gdy kto ś na niego patrzył.Teraz pewny siebie oraz bardzo pracowity. Colin-kiedy ś bardzo chorowity, nie lubił gdy kto ś na niego patrzył.Teraz pewny siebie oraz bardzo pracowity. Dick-zawsze pogodny,miły oraz bardzo silny i zdrowy. Bardzo lubi zwierz ę ta i wszystkie ro ś liny. Dick-zawsze pogodny,miły oraz bardzo silny i zdrowy. Bardzo lubi zwierz ę ta i wszystkie ro ś liny.

7 Zwierzęta towarzyszące dzieciom : Wiewiórki, wróbelek, lis, kuc, zaj ą c i wiele innych zwierz ą tek Wiewiórki, wróbelek, lis, kuc, zaj ą c i wiele innych zwierz ą tek

8 Obrazek przedstawia małego liska, który nale ż ał do Dicka. Chłopiec znalazł go w do połowy zatopionej jamie. Zabrał go do domu i oswoił. Lisek nazywał si ę Kapitan. Obrazek przedstawia małego liska, który nale ż ał do Dicka. Chłopiec znalazł go w do połowy zatopionej jamie. Zabrał go do domu i oswoił. Lisek nazywał si ę Kapitan.

9 Orzeszek bardzo lubi siedzie ć na prawym ramieniu Dicka. Orzeszek bardzo lubi siedzie ć na prawym ramieniu Dicka. Łupinka miała figlarny pyszczek i lubiła siedzie ć w kieszeni Dicka. Łupinka miała figlarny pyszczek i lubiła siedzie ć w kieszeni Dicka.

10 Ciel ę ju ż troch ę wyro ś ni ę te znajduje si ę na obrazku obok. Lubiło siedzie ć na czyich ś kolanach i pi ć mleko z buteleczki. Ciel ę ju ż troch ę wyro ś ni ę te znajduje si ę na obrazku obok. Lubiło siedzie ć na czyich ś kolanach i pi ć mleko z buteleczki.

11 Mary poznała gila gdy po raz pierwszy poszła do ogrodu. Ten ptak ma czerwony brzuszek i br ą zowe skrzydełka z biał ą plamk ą po ś rodku. (Zreszt ą wida ć to na obrazku.) Mary poznała gila gdy po raz pierwszy poszła do ogrodu. Ten ptak ma czerwony brzuszek i br ą zowe skrzydełka z biał ą plamk ą po ś rodku. (Zreszt ą wida ć to na obrazku.)

12 Na obrazku po lewej stronie przedstawiony jest kucyk nale żą cy do Dicka. Chłopiec przyje ż d ż ał na mim do domu wuja Mary. (Dokładnie pod mury Tajemniczego ogrodu.) Na obrazku po lewej stronie przedstawiony jest kucyk nale żą cy do Dicka. Chłopiec przyje ż d ż ał na mim do domu wuja Mary. (Dokładnie pod mury Tajemniczego ogrodu.)

13 Streszczenie książki : Książka pt. Tajemniczy ogród opowiada o małej,niegrzecznej Mary Lennox, która po śmierci rodziców wyjeżdża do nieznanego przez siebie wuja. Książka pt. Tajemniczy ogród opowiada o małej,niegrzecznej Mary Lennox, która po śmierci rodziców wyjeżdża do nieznanego przez siebie wuja. Dom wuja Archibalda Cravena był pełen zagadek i tajemnic, a jedną z nich był dziwny płacz gdzieś daleko w korytarzu. Mary poznała bardzo chorego, 10 letniego Colina, który okazał się synem Pana Cravena. Dom wuja Archibalda Cravena był pełen zagadek i tajemnic, a jedną z nich był dziwny płacz gdzieś daleko w korytarzu. Mary poznała bardzo chorego, 10 letniego Colina, który okazał się synem Pana Cravena.

14 Drzewo genealogiczne Mary: Mary Lennox Pani LennoxPan Lennox

15 Drzewo genealogiczne Colina : Colin Craven Pani Craven Archibald Craven

16 Drzewo genealogiczne Dicka : Dick Sowerby Zuzanna Sowerby Pan Sowerby

17 Koniec pokazu slajdów Serdecznie dzi ę kujemy za obejrzenie naszej prezentacji i mamy nadziej ę, ż e si ę wam podobała Serdecznie dzi ę kujemy za obejrzenie naszej prezentacji i mamy nadziej ę, ż e si ę wam podobała Pokaz slajdów przygotowały: Zuzanna Barcz,Zuzanna Bartelik oraz Dominika Karpi ń ska


Pobierz ppt "Autor książki :Frances Eliza Hodgson Burnett. Spis treści : Frances Eliza Hodgson Burnett Frances Eliza Hodgson Burnett O ksi ąż ce O ksi ąż ce Pierwsze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google