Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

10 powodów dla których warto uczyć się matematyki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "10 powodów dla których warto uczyć się matematyki"— Zapis prezentacji:

1 10 powodów dla których warto uczyć się matematyki

2 1. LICZBY a tu m.in. 4 podstawowe działania: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Nie poradzisz sobie bez nich na co dzień. W sklepie Cię oszukają. Nie będziesz umiał wypełnić druku przekazu pocztowego.  Bez znajomości praw działań nawet kalkulator może Cię zawieść. Liczby są w całym realnym świecie, szczególnie w obecnych czasach: w zegarze, kalendarzu, pieniądzach. Już tylko nieliczni mogą stosować w swoim życiu powiedzenia:"Szczęśliwi czasu nie mierzą" lub"Pieniądze szczęścia nie dają".

3 2. PROCENTY Jeśli chcesz w przyszłości pracować, to będziesz ich potrzebował na każdym kroku w swoim życiu zawodowym. Będziesz musiał rozliczać się z urzędem skarbowym, a więc trzeba będzie policzyć podatek - to same procenty. Używając kalkulatora, też trzeba wiedzieć jak go wykorzystać. Procenty, to również lokaty bankowe i kredyty, a także wyprzedaże w sklepach. Nie pozwól, by ktoś w Twoim dorosłym życiu manipulował Tobą i decydował o Twoich pieniądzach.

4 3. PROPORCJE Moje ulubione narzędzie. Potrzebuje ich przede wszystkim gospodyni domowa. Wszystkie przepisy kulinarne to swego rodzaju proporcjonalne rozkłady zawartości różnych produktów w przygotowywanej potrawie. Szczególne problemy można napotkać w sytuacji, gdy trzeba przygotować np. roztwór soli do kiszenia ogórków lub roztwór octu do marynowania grzybów. A prawdziwa trudność jest wtedy, gdy ocet, który posiadamy jest o innym stężeniu, niż ten użyty w przepisie. Za pomocą proporcji można rozwiązać wiele innych problemów. Ja bardzo lubię ich używać do wszelkiego rodzaju obliczeń procentowych.

5 4. FUNKCJE Zdawałoby się, że takie niepraktyczne. Ale to dzięki funkcji liniowej i jej wykresowi możesz się dowiedzieć, który z pakietów Telekomunikacji Polskiej będzie dla Ciebie najkorzystniejszy i nie dokonasz wyboru "na oko". A co się z tym wiąże -zaoszczędzisz pieniądze.

6 5. POLA Po prostu niezbędne. Nie znam osoby dorosłej, która kiedykolwiek w życiu nie robiła remontu mieszkania lub domu. A co tu mówić, gdy buduje się dom!  Pole musi Ci się kojarzyć z polem powierzchni ścian domu lub z polem podłogi. Zdarzy się na pewno sytuacja, gdy będziesz musiał podjąć decyzję, ile farby potrzebujesz do pomalowania ścian, albo ile potrzebujesz glazury, czy terakoty. Gdy posiądziesz tę podstawową wiedzę, wtedy starczy Ci czasu na to, by zająć się jeszcze tym, co lubisz. Bo przecież życie, to nie tylko matematyka.

7 6. MATEMATYKA KSZTAŁCI Matematyka kształci i rozwija: Umiejętność operowania najprostszymi obiektami abstrakcyjnymi; liczbami, zmiennymi, wyrażeniami algebraicznymi, zbiorami oraz funkcjami. Umiejętność projektowania obliczeń i ich wykonywania. Umiejętność odczytywania i interpretowania informacji zawierających elementy matematyczne (np.; tabele, wykresy, diagramy z różnych źródeł). Budowanie modeli matematycznych czyli umiejętność matematyzacji realnych problemów i ich rozwiązywania: umiejętność poprawnego formułowania problemów, umiejętność prawidłowego stawiania pytań i znajdowania poprawnej odpowiedzi, umiejętność posługiwania się językiem symbolicznym, umiejętność dostrzegania i opisywania zależności pomiędzy różnymi wielkościami, umiejętność rozumowania przez analogię, umiejętność prawidłowego wyciągania wniosków i uogólniania ich, umiejętność dostrzegania różnych aspektów w tej samej sytuacji, umiejętność dostrzegania przypadków szczególnych, umiejętność analizowania i kontrolowania rozwiązań, Dokładność, precyzję, porządek i elegancję w wyrażaniu myśli potrzebną do dobrej współpracy z innymi ludźmi oraz efektywnym komunikowaniu się z nimi. Wytrwałość i samodzielność w pokonywaniu i rozwiązywaniu problemów. Systematyczność i pracowitość. Staranność i dokładność. Matematyka pomoże zdawać egzaminy nie tylko w szkole średniej Matematyka czyni bystrzejszym ,

8 7. MATEMATYKA UCZY PRACOWITOŚCI
Matematyki watro uczyc sie poniewaz: -matematyka uczy nas pracowitości i systematyczności - wykształca umiejętność odczytywania i interpretowania różnych tabeli , wykresów , diagramów - matematyka kształci dokładność, precyzję i porządek w wyrażaniu mysli potrzebnej do współpracy z innymi ludźmi -kształci wytrwałość i samodzielność w pokonywaniu problemów - nauka matematyki to trening dla twojego umysłu -znajomość matematyki pozwala pracować wydajniej a nie ciężej -znajmosc matematyki daje nam możliwości zdobycia dobrze płatnego zawodu np.architekt, lekarz - matematyka staje się coraz ważniejsza we wszystkich dziedzinach nauk, bez znajomości podstaw matematyki nie można marzyc o dobrym wykształceniu -bez wzorów i matematyki nie dalibyśmy sobie rady nawet z prostymi rzeczami tj. zakupy, planowanie budżetu czy kieszonkowego -bez matematyki nie bylibyśmy w stanie ocenić odległości między miastami , miejscowościami -bez matematyki nasze życie byłoby chaotyczne , pozbawione planu i porządku. Matematyki warto się uczyć by zyskac uznanie w oczach wychowawcy (bezcenne :P) i by nie nazwano was leserem (bolesne :P) Matematyka jest cool :)

9 8. STUDIA Po pierwsze powiem, że zgadzam się z tym, że warto uczyć się matematyki. Ta dziedzina nauki „otwiera bramę” do wielu kierunków studiów. Rozwija umiejętność logicznego myślenia. Matematyka kształtuje w nas systematyczność, dokładność i pracowitość. Pojawia się też ona w codziennym życiu. Obliczanie podatku, odległości między miastami, czy sprawdzenie reszty w sklepie. Do tych wszystkich rzeczy potrzebna jest matematyka. Dzięki niej możemy dostać dobrze płatną pracę, jak architekt czy inżynier. Poza tym to sympatyczny przedmiot.

10 9. LOGICZNE MYŚLENIE .Matematyka uczy nas logicznego myślenia i prawidłowego rozwiązywania zadań i spraw. 2.Matematyka jest kluczem do dobrze płatnego sukcesu zawodowego. 3.Matematyka nauczy nas dobrego kalkulowania oszczędnościami i prawidłowym zagospodarowaniem nimi. 4.Matematyka ułatwia nam naukę, ponieważ stanowi bazę dla innych przedmiotów 5.Matematyka otwiera nam drogę na lepsze życie, w którym jest niezbędna. 6.Matematyka ułatwi nam zrozumienie niektórych zjawisk na świecie, w którym technologia ciągle jest unowocześniana. 7.Matematyka umożliwia nam również pokonywanie przeszkód, jakie stawia nam świat. 8.Dzięki nauce matematyki zyskujemy coś, czego nie mają inni, którzy nie doświadczają jej w takim stopniu jak my. 9.Warto uczyć się matematyki, aby nie mieć nigdy problemu z policzeniem czegokolwiek, chociażby pieniędzy w sklepie. 10.Warto uczyć się matematyki, aby wiedzieć, że świat opiera się na jej zasadach.

11 10. - żeby być mądrym - żeby mieć dobry zawód -żeby móc podpowiadać -żeby być bogatym -żeby dziewczyna uważała cię za fajnego -żebyś miał pomysł na życie -żebyś mógł spełnić marzenia - żeby mieć dobre oceny semestrowe - żeby mieć dobre oceny cząstkowe - żeby mieć pasek - żeby nie być uważanym za głupka -Żeby rodzice byli z cb dumni - żeby nauczyciele cię lubili - żebyś był kimś ważnym -żeby nie bać się sprawdzianów

12 Źródła : -encyklopedia -podręczniki -zeszyty

13 PRZYGOTOWALI: Kaźmirek Michał Pacura Wojciech


Pobierz ppt "10 powodów dla których warto uczyć się matematyki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google