Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Gryfice Budynek, w którym obecnie znajduje się siedziba Nadleśnictwa Gryfice zbudowano w 1902 roku. Początkowo jako sanatorium „Waldblick”,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Gryfice Budynek, w którym obecnie znajduje się siedziba Nadleśnictwa Gryfice zbudowano w 1902 roku. Początkowo jako sanatorium „Waldblick”,"— Zapis prezentacji:

1 Nadleśnictwo Gryfice Budynek, w którym obecnie znajduje się siedziba Nadleśnictwa Gryfice zbudowano w 1902 roku. Początkowo jako sanatorium „Waldblick”, w późniejszym okresie Dom Pomocy dla Chorych, 1925. Zalążkiem obecnego Nadleśnictwa było przedwojenne Nadleśnictwo Grunhaus. Z dniem 18.06.1945 r. na jego obszarze rozpoczęło działalność Nadleśnictwo Zieleniewo z siedzibą w Trzebiatowie. W roku 1947 przeniesiono siedzibę Nadleśnictwa do miejscowości Osada Zdrój, gdzie do dzisiaj funkcjonuje pod zmienioną w 1949 roku nazwą – Nadleśnictwo Gryfice. Nadleśnictwo w zbliżonych do obecnych granic powstało w 1972 roku z połączenia dawnego Nadleśnictwa Gryfice i północnej części Nadleśnictwa Kamień Pomorski, tworząc dwuobrębowe nadleśnictwo – z obrębami leśnymi Gryfice i Kamień Pomorski.

2 Leśnictwo Mrzeżyno Leśnictwo Gosław Leśnictwo Raduń Leśnictwo Górzyca Leśnictwo Prusinowo Leśnictwo Lubin Jesteśmy jedynym Nadleśnictwem, który posiada długi na 41 km pas zachodniopomorskiego wybrzeża Bałtyku od Dziwnówka do Rogowa. Leśnictwo Rybokarty Leśnictwo Kołomąć Leśnictwo Pobierowo Leśnictwo Niczonów Leśnictwo Świerzno Leśnictwo Jatki Nasze Nadleśnictwo posiada również 12 leśnictw.

3 A to kącik edukacyjny. Czasami nasze Nadleśnictwo odwiedzają dzieci z różnych szkół, aby zaczerpnąć trochę wiedzy, a pracownicy pomagają im w kreatywny sposób.

4 A tu widzimy jak nasze kochane bobry szanują prace leśników :) Oni sadzą drzewa, a one je niszczą. Świetny układ. Niestety są one pod ochroną i nic na to nie poradzimy. Ach, co my byśmy bez nich zrobili …

5 Tu widzimy sosny karłowate. Znaleźć je możemy będąc w drodze do Mrzeżyna. Są one tak niskie i małe ze względu na to, że mają mało pokarmu, ponieważ piasek nie daje im go tyle co np. ziemia. Lecz obecnie nie wiemy dlaczego są one tak powykręcane.

6 Autorzy: Julia Szafrańska kl. VI c Nikola Ziółkowska kl. VI c Błażej Szulc kl. VI c Nazwa Szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryficach im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju Klasa: szósta Kategoria : szkoła podstawowa (IV-VI)


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Gryfice Budynek, w którym obecnie znajduje się siedziba Nadleśnictwa Gryfice zbudowano w 1902 roku. Początkowo jako sanatorium „Waldblick”,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google