Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

" Na nowo odzyskanych już wolnych ziemiach polskich Dolnego śląska w uroczystym dniu otwarcia Państwowego Gimnazjum i Liceum w Ząbkowicach Dolnośląskich,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "" Na nowo odzyskanych już wolnych ziemiach polskich Dolnego śląska w uroczystym dniu otwarcia Państwowego Gimnazjum i Liceum w Ząbkowicach Dolnośląskich,"— Zapis prezentacji:

1

2 " Na nowo odzyskanych już wolnych ziemiach polskich Dolnego śląska w uroczystym dniu otwarcia Państwowego Gimnazjum i Liceum w Ząbkowicach Dolnośląskich, my jako uczniowie tego Zakładu Naukowego ślubujemy pilnie pracować, byśmy nie zrobili zawodu naszym przodkom i rodzicom, tym samym byśmy byli rozsądnymi gospodarzami tego kraju i w razie potrzeby bronili ten kraj przed wrogiem. Władzom tej ziemi i tym, co nam pomagali, składamy niniejszym cześć!" Tak ślubowali ponad pół wieku temu (28.10.1945 r.) pierwsi uczniowie naszej szkoły w obecności władz miejskich i rodziców.

3 Istnienie Liceum zawdzięczamy pani mgr Helenie Kuczkowskiej. Jej zaangażowanie w tworzenie szkoły było ogromne, upór i siły niespożyte, sama znalazła budynek, załatwiała formalności. Pierwsze lata pracy Liceum wręcz trudno sobie wyobrazić. Brakowało wszystkiego: stolików, krzeseł, a przede wszystkim polskich książek. Tablicą był pomalowany na ścianie farbą olejną kwadrat; nauczyciele nie dostawali żadnego wynagrodzenia. Dzisiaj niewiarygodna wydaje się być radość uczniów i nauczycieli w momencie, kiedy udało się kupić pierwszą encyklopedię.

4 Nasza szkoła funkcjonuje od 1945 roku.

5 W 1965 nadano szkole imię Władysława Jagiełły.

6

7 472. miejsce (na 2291 liceów) w Polsce!!!

8

9 Klaudia Piątkiewicz


Pobierz ppt "" Na nowo odzyskanych już wolnych ziemiach polskich Dolnego śląska w uroczystym dniu otwarcia Państwowego Gimnazjum i Liceum w Ząbkowicach Dolnośląskich,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google