Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Środowisko otaczające naszą wieś.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Środowisko otaczające naszą wieś."— Zapis prezentacji:

1 Środowisko otaczające naszą wieś.
Uroki mojego regionu Środowisko otaczające naszą wieś.

2 Źródło , które nie wysycha
Na naszym terenie znajduje się źródło, w którym jest bardzo czysta woda . Miejscowa ludność mówi , że odkryto je przed II Wojną Światową. Źródło wypływa z głębi lasu i zwierzęta przez cały rok przychodzą, aby zaspokoić tu swoje pragnienie.

3 „Piaskowa Kraina” Nieopodal naszej miejscowości znajduje się tak zwana „Piaskowa Kraina”. Teren jest zalesiony i bardzo piękny. Lubimy wybierać się tam na rodzinne eskapady, chociaż trzeba bardzo uważać na osuwający się grunt. Wśród piasku zwykle znajduje się dużo wody, ale gdy zaczynają się susze to woda wysycha. Zimą można tam zjeżdżać na sankach.

4 Stary dom pokryty strzechą
W naszej miejscowości znajduje się stary dom, który „pamięta” II Wojnę Światową .Dom jest drewniany , a dach pokryty strzechą. Wokół domu rosną kilkusetletnie drzewa m.in. klony i dęby. Dom ten od dłuższego czasu nie jest zamieszkały.

5 Tajne nauczanie Dom ten znajduje się w centrum Przywózk. W czasie II Wojny Światowej w tym budynku była szkoła. Uczyli w niej mieszkańcy domu (Helena Bielińska oraz jej mąż).

6 Zabytkowy budynek Obecna biblioteka powstała w drugiej połowie XIX w. Najpierw była tu szkoła i spółdzielnia uczniowska „Stokrotka”, a teraz jest Gminna Biblioteka Publiczna. Budynek zapisany jest w Księdze Zabytków.

7 Ptaki zimą W naszej wsi zawsze można poobserwować ptaszki.
Spotykamy tu m.in. gile, bażanty, kuropatwy, myszołowy, jaskółki. Zimą miejscowe dzieci dokarmiają je.

8 Najnowsi mieszkańcy Wczesną wiosną na bagnisty teren wprowadziły się bobry. Zbudowały sobie duży drewniany domek i już niedługo będą małe bobry. Większość mieszkańców o tym jeszcze nie wie.

9 Podkowa na szczęście W naszej wsi Przywózki mieszka hodowca koni arabskich. Są one bardzo przyjazne oraz miłe. Pan Maciej daje lekcje jazdy na nich.

10 Nasza szkoła Szkoła w Przywózkach powstała w 1970r.
w czynie społecznym. W tej placówce początkowo były trzy klasy szkoły podstawowej i przedszkole . Obecnie znajduje się tu sześcioklasowa szkoła podstawowa i przedszkole .

11 Miejsce ukrywania się ks. Brzóski
W czasie Powstania Styczniowego stał tu drewniany budynek, w którym ukrywał się ks. Stanisław Brzóska. Obecnie znajdują się tam pozostałości po tym obiekcie.

12 Lubimy piesze i rowerowe wycieczki po naszej miejscowości

13 Flora naszej wsi

14 Ciekawe miejsca

15

16 KONIEC!!!! Wykonała: Emilia Bielińska Klasa V
Zespół Oświatowy w Przywózkach Opiekun: Izabella Skóra


Pobierz ppt "Środowisko otaczające naszą wieś."

Podobne prezentacje


Reklamy Google