Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Środowisko otaczające naszą wieś. Na naszym terenie znajduje się źródło, w którym jest bardzo czysta woda. Miejscowa ludność mówi, że odkryto je przed.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Środowisko otaczające naszą wieś. Na naszym terenie znajduje się źródło, w którym jest bardzo czysta woda. Miejscowa ludność mówi, że odkryto je przed."— Zapis prezentacji:

1

2 Środowisko otaczające naszą wieś.

3 Na naszym terenie znajduje się źródło, w którym jest bardzo czysta woda. Miejscowa ludność mówi, że odkryto je przed II Wojną Światową. Źródło wypływa z głębi lasu i zwierzęta przez cały rok przychodzą, aby zaspokoić tu swoje pragnienie.

4 Nieopodal naszej miejscowości znajduje się tak zwana Piaskowa Kraina. Teren jest zalesiony i bardzo piękny. Lubimy wybierać się tam na rodzinne eskapady, chociaż trzeba bardzo uważać na osuwający się grunt. Wśród piasku zwykle znajduje się dużo wody, ale gdy zaczynają się susze to woda wysycha. Zimą można tam zjeżdżać na sankach.

5 W naszej miejscowości znajduje się stary dom, który pamięta II Wojnę Światową.Dom jest drewniany, a dach pokryty strzechą. Wokół domu rosną kilkusetletnie drzewa m.in. klony i dęby. Dom ten od dłuższego czasu nie jest zamieszkały.

6 Dom ten znajduje się w centrum Przywózk. W czasie II Wojny Światowej w tym budynku była szkoła. Uczyli w niej mieszkańcy domu (Helena Bielińska oraz jej mąż).

7 Obecna biblioteka powstała w drugiej połowie XIX w. Najpierw była tu szkoła i spółdzielnia uczniowska Stokrotka, a teraz jest Gminna Biblioteka Publiczna. Budynek zapisany jest w Księdze Zabytków.

8 W naszej wsi zawsze można poobserwować ptaszki. Spotykamy tu m.in. gile, bażanty, kuropatwy, myszołowy, jaskółki. Zimą miejscowe dzieci dokarmiają je.

9 Wczesną wiosną na bagnisty teren wprowadziły się bobry. Zbudowały sobie duży drewniany domek i już niedługo będą małe bobry. Większość mieszkańców o tym jeszcze nie wie.

10 W naszej wsi Przywózki mieszka hodowca koni arabskich. Są one bardzo przyjazne oraz miłe. Pan Maciej daje lekcje jazdy na nich.

11 Szkoła w Przywózkach powstała w 1970r. w czynie społecznym. W tej placówce początkowo były trzy klasy szkoły podstawowej i przedszkole. Obecnie znajduje się tu sześcioklasowa szkoła podstawowa i przedszkole.

12 W czasie Powstania Styczniowego stał tu drewniany budynek, w którym ukrywał się ks. Stanisław Brzóska. Obecnie znajdują się tam pozostałości po tym obiekcie.

13

14

15

16

17 Wykonała: Emilia Bielińska Klasa V Zespół Oświatowy w Przywózkach Opiekun: Izabella Skóra


Pobierz ppt "Środowisko otaczające naszą wieś. Na naszym terenie znajduje się źródło, w którym jest bardzo czysta woda. Miejscowa ludność mówi, że odkryto je przed."

Podobne prezentacje


Reklamy Google