Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?
Wykonawca: Julia Oleszyńska, kl. V a Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu

2 Przyjaciel lasu - mój tata
Według mnie przyjacielem lasu jest mój tata – Piotr Oleszyński: leśniczy Leśnictwa Rudki w Nadleśnictwie Wałcz.

3 Przyjaciel lasu - mój tata
Tata jest przyjacielem lasu, gdyż w codziennej pracy dba o racjonalne gospodarowanie zasobami leśnymi poprzez: hodowlę lasu (sadzenie lasów, wyznaczanie drzew do wycinki, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych), pozyskiwanie drewna, ochronę lasów i ekosystemów.

4 Przyjaciel lasu - mój tata
Chroni cenne fragmenty lasów i siedlisk pod względem przyrodniczym oraz kulturowym pod postacią: rezerwatów (Golcowe Bagno, Glinki), pomników przyrody, źródlisk, miejsc pamięci (głównie związanych z walkami o przełamanie Wału Pomorskiego).

5 Przyjaciel lasu - mój tata
Otacza szczególną opieką rośliny i zwierzęta chronione: zgłaszając występowanie ich w terenie, poprawiając warunki ich bytowania, przestrzegając zaleceń Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, prowadząc prace leśne z zachowaniem stref i terminów ochronnych. Na terenie leśnictwa występują m.in.: wawrzynek wilczełyko, kukułka szerokolistna, wiciokrzew pomorski, widłoząb miotlasty, konwalia majowa, wilk, bocian czarny, bóbr europejski i bielik.

6 Przyjaciel lasu - mój tata
Przez cały rok zajmuje się obserwacją ekosystemu leśnego i ograniczaniem szkód w lesie ze strony dużych zwierząt.

7 Przyjaciel lasu - mój tata
Chroni las przed pożarem i szkodnikami poprzez: właściwe utrzymanie pasów i dróg przeciwpożarowych, właściwe utrzymanie punktów czerpania wody, ustawianie tablic informacyjnych, monitorowanie i zwalczanie owadzich szkodników drzew.

8 Przyjaciel lasu - mój tata
Dba o: czystość w lesie, ład, porządek i wygląd infrastruktury turystycznej w miejscach postoju, w których zatrzymują się przejeżdżający turyści, bezpieczeństwo szlaków komunikacyjnych (usuwa drzewa niebezpieczne i wywroty przy drogach i szlakach turystycznych).

9 Przyjaciel lasu - mój tata
Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej i Ekologicznej „Morzycówka” oraz w terenie.

10 Przyjaciel lasu - mój tata
Zaszczepił miłość do lasu i przyrody mamie, mi i mojemu bratu. Dzięki niemu poznaliśmy piękno natury w czasie niezliczonych bliższych i dalszych wycieczek krajoznawczych.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google