Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

‘’Lasy w mojej okolicy”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "‘’Lasy w mojej okolicy”"— Zapis prezentacji:

1 ‘’Lasy w mojej okolicy”

2 Nazywam się Oliwia Kaszuba
Nazywam się Oliwia Kaszuba. Mieszkam w Brzostowie w Gminie Miasteczko Krajeńskie. Jest to malownicza wioska pełna flory i fauny. Na tej prezentacji chcę pokazać ciekawe miejsca leśne w pobliżu mojego domu. 

3 Staw Szulca – staw znajdujący się w obrębie Miasteczko Huby, należy do leśnictwa Brzostowo, jego powierzchnia to 1,37 ha, bagno porośnięte jest roślinnością turzycowo-trawiastą w formie kęp.

4 Wąwóz – znajduje się w miejscowości Miasteczko Huby ,powstał prawdopodobnie w czasach wojennych. Dawniej był to rów przeciw czołgowy.

5 Pozostałości po starej cegielni- została wybudowa jeszcze przed wojną w Miasteczku Krajeńskim. Kiedy nadszedł ustrój komunistyczny właściciel został zmuszony do zamknięcia działalności .Dzisiaj na ruiny możemy się natknąć podczas wędrówki po lesie.

6 Pamiątkowy kamień- w tym miejscu znajdowała się siedziba leśnictwa Brzostowo, dziś po dawnej leśnej osadzie zostały stare drzewa owocowe. Tam, gdzie stały zabudowania leśniczówki, leśnicy ustawili pamiątkowy kamień. Upamiętnia on bohaterskie czyny leśników: Kazimierza Krzyżańskiego i Alberta Semraua, którzy w okresie okupacji pomagali osobom ściganym przez Hitlerowców.

7 Pozostałości kaplicy -na przełomie XIX i XX wieku ,Otto Berlinicke zbudował w Brzostowie kościół protestancki i kaplicę grobową swojej rodziny. Kościół rozebrano w latach 70- tych ubiegłego wieku na polecenie ówczesnych władz, natomiast kaplica cmentarna została zdewastowana przez wandali.

8 Cmentarz żydowski w Miasteczku Krajeńskim – kirkut służący niegdyś żydowskiej społeczności zamieszkującej Miasteczko Krajeńskie. Nie wiadomo, kiedy dokładnie został założony. Znajdował się na zachód od centrum miejscowości. Miał powierzchnię 0,3 ha. Został zniszczony podczas II wojny światowej. W jego obrębie ocalało kilka zniszczonych nagrobków. .

9 Ruiny starego domostwa przedwojennego- znajdują w szczerym lesie w obrębie leśnictwa Brzostowo. Kiedy umarła właścicielka dom został zaniedbany a dziś możemy oglądać pozostałości.

10 Dziękuję za uwagę ! Oliwia Kaszuba klasa III
Zespół Szkół, Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miasteczku Krajeńskim


Pobierz ppt "‘’Lasy w mojej okolicy”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google