Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DAWID DAMIAN KINGA FILIP ANDRZEJ NADIA NATALIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DAWID DAMIAN KINGA FILIP ANDRZEJ NADIA NATALIA."— Zapis prezentacji:

1

2

3 DAWID DAMIAN KINGA FILIP ANDRZEJ NADIA NATALIA

4  Pod koniec XIX w na Pomorzu występowała duża liczba fok.  Traktowano je jak szkodniki, które niszczą sieci i zjadają ryby.  W latach 1912 – 1919 w rejonie naszej zatoki zabito ponad 500 osobników.  Po II wojnie światowej zwierzęta te zniknęły z naszych wód.

5  Dzisiaj bałtyckich fok jest około 20 000, to zaledwie 20% tego co było 100 lat temu.  Najwięcej ich przebywa wzdłuż zachodnich wybrzeży Estonii, na południowo – zachodnich wybrzeżach Finlandii i północnej Szwecji.  W Polsce, Niemczech, Rosji i na Litwie zwierzęta te zostały wytrzebione przez człowieka.  Czasami można zauważyć pojedyncze foki, przypływają one z innych rejonów Bałtyku.

6  Jeśli ludzie nie pomogą fokom, to będziemy mogli je oglądać tylko jako okazy w zoo.  Pracownicy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu od lat zajmują się przywróceniem kolonii fok szarych

7

8  Foki mogą zaplątać się w sieci, które znalazły się na trasie ich wędrówek lub w miejscach, gdzie przebywają. Zaplątanie się w sieci jest najczęstszą przyczyną śmierci fok.

9  Zanieczyszczenia, które trafiają do Morza Bałtyckiego powodują, że te zwierzęta chorują, a samice mają problemy z zajściem w ciążę. Rodzi się coraz mniej młodych, a często te, które się rodzą są chore.

10  Foki potrzebują spokojnych plaż, na których zbierają siły, rodzą i karmią młode.  Niestety duże ilości np. turystów powoduje, że foki nie wybiorą tych miejsc na miejsce swojego odpoczynku.  Ludzie często zachowują się nieodpowiedzialnie, podchodzą zbyt blisko, robią sobie z zdjęcia z fokami.  Wystraszona foka ucieka.  A raz wystraszona nigdy nie wraca na dane miejsce.

11  Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego organizuje super akcję „Zafunduj foce śledzia”.  Każdy może wejść na stronę fokarium na Helu i wybrać ile chce kupić śledzi dla foczek.  My postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy.

12

13

14

15 Zebraliśmy 420zł  Już skontaktowaliśmy się z pracownikami Stacji Morskiej, dostaliśmy nr. konta i wiemy jak przekazać pieniądze.  Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się dołączyć do grupy osób, które pomagają


Pobierz ppt "DAWID DAMIAN KINGA FILIP ANDRZEJ NADIA NATALIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google