Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Przyjaciel Lasu” Prezentacja multimedialna na konkurs pod patronatem Prezydenta RP- Bronisława Komorowskiego. autor: Dorota Romanowicz autor: Dorota Romanowicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Przyjaciel Lasu” Prezentacja multimedialna na konkurs pod patronatem Prezydenta RP- Bronisława Komorowskiego. autor: Dorota Romanowicz autor: Dorota Romanowicz."— Zapis prezentacji:

1 „Przyjaciel Lasu” Prezentacja multimedialna na konkurs pod patronatem Prezydenta RP- Bronisława Komorowskiego. autor: Dorota Romanowicz autor: Dorota Romanowicz klasa 4 klasa 4

2 Kto jest przyjacielem lasu? Łatwe, czy trudne pytanie? Przyjaciółmi lasu mogą być zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Kto jest przyjacielem lasu? Łatwe, czy trudne pytanie? Przyjaciółmi lasu mogą być zarówno ludzie, jak i zwierzęta.

3 Mali i nieco więksi mieszkańcy lasu, to najważniejsi jego przyjaciele. Zwierzęta, to budowniczowie lasu, a ich znaczenie w przyrodzie jest ogromne. Silnie oddziałują na różne grupy roślin. Tworzą piękno i niepowtarzalny, naturalny „klimat” w lesie.

4 NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM LASU JEST LEŚNIK. JEST TO OSOBA, KTÓREJ PRACA TO ZAZWYCZAJ PASJA. LEŚNIK DBA O DOBRO LASU, JAK RÓWNIEŻ O ZWIERZĘTA W NIM MIESZKAJĄCE. CODZIENNIE PRZEMIERZA WIELE KILOMETRÓW PO LESIE. GDY ZACHODZI POTRZEBA NP. POŻAR, PEŁNI SWOJE OBOWIĄZKI NAWET W NOCY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA. PRACA LEŚNIKA JEST CZĘSTO NIEBEZPIECZNA, PONIEWAŻ JEST ON NARAŻONY NA ATAKI ZWIERZĄT, KUŁSOWNIKÓW. NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM LASU JEST LEŚNIK. JEST TO OSOBA, KTÓREJ PRACA TO ZAZWYCZAJ PASJA. LEŚNIK DBA O DOBRO LASU, JAK RÓWNIEŻ O ZWIERZĘTA W NIM MIESZKAJĄCE. CODZIENNIE PRZEMIERZA WIELE KILOMETRÓW PO LESIE. GDY ZACHODZI POTRZEBA NP. POŻAR, PEŁNI SWOJE OBOWIĄZKI NAWET W NOCY, NIEDZIELE I ŚWIĘTA. PRACA LEŚNIKA JEST CZĘSTO NIEBEZPIECZNA, PONIEWAŻ JEST ON NARAŻONY NA ATAKI ZWIERZĄT, KUŁSOWNIKÓW.

5 Tak naprawdę ważnym przyjacielem lasu jest … Myśliwy! Myśliwy! Dba o paśniki, dba o to, aby w lesie nie było zanieczyszczeń, dokarmia zimą zwierzęta, a także przeprowadza selektywny odstrzał np. chorych zwierząt. Przeprowadziłam wywiad z myśliwym z naszej miejscowości - Panem Jerzym Dońcem. Przeprowadziłam wywiad z myśliwym z naszej miejscowości - Panem Jerzym Dońcem. D: Czy lubi pan swoją pracę? D: Czy lubi pan swoją pracę? J.D: Tak i to bardzo. Razem z Kołem Łowieckim pomagamy zwierzętom i jesteśmy z tego dumni. J.D: Tak i to bardzo. Razem z Kołem Łowieckim pomagamy zwierzętom i jesteśmy z tego dumni. D: Czy zwierzęta są przyjaciółmi lasu? D: Czy zwierzęta są przyjaciółmi lasu? J.D: Na pewno tak. Np. mrówki i inne owady, ptaki, np. dzięcioły, dziki, borsuki i wiele innych J.D: Na pewno tak. Np. mrówki i inne owady, ptaki, np. dzięcioły, dziki, borsuki i wiele innych D: Bardzo dziękuję. D: Bardzo dziękuję.

6 Mali przyjaciele lasu. Dzieci - ważne osoby w życiu lasu. Musimy je szanować i kochać. To przyszłe pokolenie, którego zasługi dla lasu mogą być są ogromne. Muszą mieć tylko dobry przykład ze strony DOROSŁYCH! Dzieci - ważne osoby w życiu lasu. Musimy je szanować i kochać. To przyszłe pokolenie, którego zasługi dla lasu mogą być są ogromne. Muszą mieć tylko dobry przykład ze strony DOROSŁYCH!

7 Są tacy, którzy o las nie dbają… Są tacy „gagatkowie”, którzy nie dbają o las i nie doceniają jego piękna. Śmiecą, piją i palą w lesie, urządzają wyścigi samochodami. Wszystko to prowadzi do dewastacji lasów, dróg leśnych, a zwierzęta nie czują się bezpieczne. Nigdy nie warto brać przykładu z takich osób! Są tacy „gagatkowie”, którzy nie dbają o las i nie doceniają jego piękna. Śmiecą, piją i palą w lesie, urządzają wyścigi samochodami. Wszystko to prowadzi do dewastacji lasów, dróg leśnych, a zwierzęta nie czują się bezpieczne. Nigdy nie warto brać przykładu z takich osób!

8 Przed naszym lasem znajduje si ę tabliczka, informuj ą ca o zasadach jakie obowi ą zuj ą ka ż dego.

9 jesteśmy przyjaciółmi lasu !!! Oczywiście - jeśli nie śmiecimy, nie palimy i nie krzyczymy. Las to nasze środowisko, las to miejsce, do którego uciekamy, np. po przykrych wydarzeniach. Tam jest cicho, spokojnie i pięknie … Nie zatruwajmy i nie zabijajmy GO! A my sami…

10 Pi Ę kne i zadbane lasy w mojej okolicy. NADLEŚNICTWO SŁAWA ŚLĄSKA POŁOŻONE JEST W ZACHODNOEJ CZĘŚCI POLSKI NA POGRANICZU ZIEMI LUDUSKIEJ, DOLNEGO ŚLĄSKA I WIELKOPOLSKI. OBSZAR TEN MA CHARAKTER NIZINNY, A RZEŹBA TERENU CHARAKTERYZUJE SIĘ DUŻYM ZRÓŹNICOWANIEM.  Bardzo dzi ę kuj ę za uwag ę.


Pobierz ppt "„Przyjaciel Lasu” Prezentacja multimedialna na konkurs pod patronatem Prezydenta RP- Bronisława Komorowskiego. autor: Dorota Romanowicz autor: Dorota Romanowicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google