Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z realizacji programu. Przedszkole Miejskie nr 20 im. Przyjaciół Przyrody w Gorzowie Wlkp. Opracowała: Magdalena Wdzięczna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z realizacji programu. Przedszkole Miejskie nr 20 im. Przyjaciół Przyrody w Gorzowie Wlkp. Opracowała: Magdalena Wdzięczna."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z realizacji programu. Przedszkole Miejskie nr 20 im. Przyjaciół Przyrody w Gorzowie Wlkp. Opracowała: Magdalena Wdzięczna

2

3 INFORMACJE OGÓLNE: jesienna akcja Akademii Zdrowego Przedszkolaka w naszej placówce by ł a realizowana w ka ż dej z 5 grup (3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki, 5,6- latki) akcja prowadzona by ł a od pa ź dziernika 2013 r. do 15 listopad 2013 r. materia ł y proponowane przez organizatora akcji, okaza ł y si ę by ć bardzo przydatne, a przede wszystkim dostosowane do wieku i mo ż liwo ś ci dzieci. wszystkie cele towarzysz ą ce akcji, jakie zosta ł y postawione przez organizatora zosta ł y przez nas osi ą gni ę te, rodzice byli na bie żą co informowani o przebiegu akcji poprzez zamieszanie artyku ł ów dotycz ą cych realizacji programu na stronie www. prezentacja multimedialna dotycz ą ca realizowanego materia ł u przes ł ana przez organizatora, zosta ł a zamieszczona na stronie internetowej przedszkola oraz tam gdzie by ł a taka mo ż liwo ść - zosta ł a wys ł ana na e- maila do konkretnych rodziców

4 TYDZIE Ń I CO TO SĄ PRODUKTY ZBOŻOWE JAKIE SĄ RODZAJE ZBÓŻ? Dzieci młodsze dowiedziały się czym jest piramida żywienia, dzieci starsze natomiast jedynie utrwaliły sobie tę wiedzę.

5 Po utrwaleniu pięter piramidy żywienia dzieci poznały produkty zbożowe. Na miarę możliwości różnego typu zboża zostały przyniesione przez rodziców. Dzieci na zakończenie zajęć pokolorowały rysunki przedstawiające kłosy zbóż.

6 TYDZIE Ń II JAK POWSTAJE CHLEB, PŁATKI SNIADANIOWE I MAKARON? Po wysłuchaniu bajki „Jak powstaje chleb” wszystkie dzieci potrafiły już wymienić składniki z jakich jest on wykonany. Jednak to im nie wystarczyło, postanowili więc dokładniej zbadać każdy z tych składników

7 Zgadniecie co to ? To przysmak naszych przedszkolaków. Dzięki Pani kucharce obejrzeliśmy dziś różnego rodzaju płatki śniadaniowe, które goszczą na naszych przedszkolnych stołach. I jak na prawdziwych ekologów przystało wszystko zbadane zostało pod lupą. A czego dzieci się dowiedziały? Że mimo tego że wspaniale smakują to nie wszystkie są zdrowe. Teraz już wszystkie dzieci wiedzą, których płatków należy unikać, a które możemy spożywać częściej.

8 Na kolejnych zajęciach dzieci poznały kolejny produkt wykonany z mąki. Tym razem był to makaron. Dzieci poznały różnego rodzaju makarony: żytni, pszenny i razowy. Fajną zabawa okazało się być oglądanie, a później i degustowanie makaronów o przeróżnych kształtach kolorach i smakach.

9 TYDZIE Ń II I Kasza, ryż i rośliny strączkowe. Tydzień trzeci rozpoczęliśmy od poznania kaszy. Poznaliśmy jej krótką historie i rodzaje. Ale na tym nie skończyliśmy ponieważ bardzo interesował nas jej smak. Przeszliśmy więc do degustacji. Po tym jak dzieci dowiedziały się jakie składniki odżywcze znajdują się w kaszach i jak one wpływają na ich rozwój, wielu z nich spożywa je do tej pory bardzo chętnie.

10 Skąd pochodzi ryż i jakie są jego rodzaje? To kolejne zajęcia, które pomogły w poznaniu naszym dzieciom ryżu, jego historii i wartości odżywczych. Dzięki pomocy rodziców dzieci mogły obejrzeć, dotknąć i posmakować przeróżne produkty wykonane z ryżu. Poznały kraj z którego pochodzi ryż, dowiedziały się jakie składniki odżywcze posiada, a nawet podejmowały próby jedzenia pałeczkami.

11 Temat roślin strączkowych rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z bajką o” Jasiu i czarodziejskiej fasoli.” Nie omieszkaliśmy sprawdzić czy jesteśmy w stanie samodzielnie wyhodować taką fasolkę. Udało się! To jednak nie wszystko. Dzieci poznały rodzaje roślin strączkowych, same zdecydowały które smakują im najbardziej, a które mniej. Nauczyły się również śmiesznej piosenki „Polka fasolka.”

12 TYDZIE Ń IV Orzechy nasiona i tłuszcze. W czwartym tygodniu zrealizowaliśmy ostatni temat jesiennej akcji. Dzieci przyszły bardzo przygotowane do zajęć. Przyniosły mnóstwo nasion, o które wcześniej poprosiliśmy. Wielu z nich tego dnia po raz pierwszy dowiedziało się z czego wykonany jest olej. Poznały rodzaje oleju i dowiedziały się, który z nich jest najzdrowszy dla dzieci i nie tylko.

13 Jesienną akcję pod hasłem „Zboża zjadamy energię z nich mamy ” zakończyliśmy udziałem w ogólnopolskim konkursie plastycznym ZBOŻOWA MANDALA. Choć nie zajęliśmy zaszczytnych miejsc prace naszych dzieci dla nas nauczycieli były najpiękniejsze.

14


Pobierz ppt "Sprawozdanie z realizacji programu. Przedszkole Miejskie nr 20 im. Przyjaciół Przyrody w Gorzowie Wlkp. Opracowała: Magdalena Wdzięczna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google