Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze Hobby Koty Alicja i Karolina kl.5B.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze Hobby Koty Alicja i Karolina kl.5B."— Zapis prezentacji:

1 Nasze Hobby Koty Alicja i Karolina kl.5B

2 Kotowate Historia kota domowego : Rodzina kotowatych należy do rzędu ssaków drapieżnych I dzieli się na dwa gatunki – Starego i Nowego Świata. Wszystkie zwierzęta mają naukową nazwę łacińską oraz zwyczajową. Pierwsza to rodzaj oznaczający spowinowaconą grupę w rodzinę, druga odróżnia poszczególne zwierzęta. Większość dużych dzikich kotów, jak lampart czy lew, należy do rodzaju pantera, a dzikie małe koty, jak ryś czy żbik afrykański, należą do rodzaju felis.

3 Koty dzikie duże Historia kotów dzikich dużych : Zalicza się do nich tygrysa, lamparta, lwa, jaguara, geparda i panterę mglistą. Pomimo, że są większe , wiele łączy ich z kotami domowymi. Młode rodzą się ślepe i bezradne i pozostają pod opieką matki, dopóki nie urosną na tyle, by mogły sobie same radzić. Duże koty można spotkać w wielu miejscach na świecie, ale ich liczba maleje w skutek polowań i utraty naturalnego środowiska. Jaguar Pantera mglista Lampart

4 Rasy kotów: Kot birmański
Jest to kot duży, mocno zbudowany, o szerokiej i okrągłej głowie, rozstawionych uszach i niebieskich oczach. Waży ok. 3,5 – 8 kg. Ma biały tułów i czarno złote łapki, głowę oraz ogon. Kot birmański jest łagodny, wesoły i lubi zabawy z dziećmi.

5 Amerykański curl krótkowłosy
Jest to kot umięśniony średniej wielkości, ma duże oczy o kształcie orzecha, futro krótkie. Waży ok. 3-5,5 kg. Lubi towarzystwo człowieka – zarówno rodzinny harmider, jak i grzanie się w kolanach właścicielki.

6 Szkocki fold Mają krótkie, gęste futro o włosie odstającym od ciała. Posiadają także długi i dość puszysty ogon. Ważą ok. 2,75-5,5 kg. Są to koty łagodne, ciche, czasem trzymają się z daleka, ale lubią dzieci.

7 Ragdoll Jest to kot długi, umięśniony o szerokiej piersi, dużych, owalnych oczach, zaokrąglonych uszach i puszystym ogonie. Waży ok. 4,5-8 kg. Ma niezwykle miłe i łagodne usposobienie, jest wesoły i towarzyski.

8 Brytyjski krótkowłosy
Jest to kot dobrze zbudowany, ma szeroką klatkę piersiową, okrągłą głowę, średnie uszy o zaokrąglonych końcach i gruby ogon. Waży ok. 4-7,75 kg. Nie przepada za przytulaniem i woli, gdy nie poświęca się mu zbyt dużo uwagi.

9 Kot jawajski Jest to kot nieduży, smukły i pełen gracji, o długiej, kanciastej głowie, dużych, sterczących uszach i migdałowatych, niebieskich oczach. Waży ok. 2,75-4,5 kg. Kot jawajski lubi pieszczoty i uwagi, jest wesoły i aktywny.

10 Pielęgnacja kota Koty bardziej niż inne domowe zwierzęta potrzebują zbilansowanej diety. Są mięsożerne – niektóre aminokwasy i tłuszcze, których potrzebuje kot, zawarte są tylko w mięsie. Ich brak może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, np. ślepoty lub chorób serca. Koty potrzebują też niezwykle dużo białka. Wszystkie koty skorzystają na regularnym szczotkowaniu – na przykład raz na tydzień, ale niektóre koty długowłose trzeba czesać codziennie.

11 Zaburzenia zachowania
Koty bardzo rzadko mają zaburzenia psychiki – problem tkwi raczej w tym, że ludzie odbierają naturalne reakcje kotów jako denerwujące lub obraźliwe. Obserwacje kotów żyjących na wolności pozwalają na interpretacje pewnych strategii radzenia sobie z problemami u kotów domowych. Nigdy nie wolno na zwierzę krzyczeć ani karać go fizycznie – taki rodzaj zachowania szybko nauczy naszego przyjaciela, że jesteśmy źródłem nieprzyjemnych doświadczeń, co nie jest dobra dla wspólnego związku.

12 Problemy zdrowotne Koty z reguły nie chorują, choć jest kilka chorób charakterystycznych dla kociej populacji. Niektóre koty rasowe dziedziczą problemy zdrowotne, więc kiedy kupujemy kota u hodowcy, trzeba sprawdzić, czy kata zdrowia rodziców zwierzaka niczego nie odnotowuje. Koty, które lubią wędrówki, same wyleczą się z mniejszych ran i zadrapań, ale trzeba je kontrolować i zatrzymać zwierzę na pewien czas w domu, aby nie doszło do zakażania.

13 Źródła Emily Williams „Koty. Kieszonkowy przewodnik”, Wydawnictwo Parragon, 2007 Strony :


Pobierz ppt "Nasze Hobby Koty Alicja i Karolina kl.5B."

Podobne prezentacje


Reklamy Google