Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Koty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Koty."— Zapis prezentacji:

1 Koty

2 Duże i małe koty Koty domowe należą do tej samej rodziny zwierząt, do której zaliczamy też niektóre dzikie zwierzęta, np..: lwy, tygrysy małe, i gepardy – jest to wielka, kocia rodzina. Zarówno te małe jak i duże koty, łagodne i niebezpieczne, nazywamy czasem po prostu kociakami.

3 Dzień z życia kota Większość swojego dnia kot spędza na drzemce .Czasami zdarza się, że podczas drzemki ma na pół otwarte oczy i kiedy tylko usłyszy dźwięk otwieranej lodówki, z pewnością od razu się obudzi! Kiedy odpoczywa, nie powinniśmy mu jednak przeszkadzać, kot sam do nas przejdzie, kiedy będzie miał ochotę się przytulić.

4 Ogon – barometr nastroju
Ogon wysoko podniesiony – Twój kot mówi „cześć” Tobie lub innemu kotu. Ogon wysoko podniesiony i drżący – Twój kot przestraszył się czegoś albo czuje się zdenerwowany lub niepewny. Machanie ogonem – Twój zwierzak jest zdenerwowany lub zaniepokojony. Koniuszek ogonka jest zakrzywiony – to typowa pozycja, nie mająca szczególnego znaczenia. Kot siedzi, a jego ogon jest podwinięty – zwierzę czuje się szczęśliwe i zadowolone.

5 Jaką rolę odgrywa węch ? Dla kota zapachy stanowią informację, dzięki której czworonóg zdobywa mnóstwo wiadomości o stworzeniach, które owe zapachy pozostawiły.

6 Kociaki

7 Rasy kotów Kot rasowy perski Kot dachowy zwykły.

8 Pielęgnacja futerka Koty bardzo dokładnie czyszczą swoje futerka. Zaczynają od lizania przednich łap, potem przecierają nim pyszczek, a następnie liżą nogi, brzuch i ogon. Koty mają bardzo szorstki język, który idealnie nadaje się do pielęgnacji futra, a także bardzo elastyczne ciało: mogą obracać i skręcać niemal każdą jego część.

9 Kocie akcesoria Nie musisz kupować wielu rzeczy dla swojego kota. Wystarczy bezpieczny pojemnik, w którym przeniesiesz go do domu, kuweta, ściółka, miska na wodę i jedzenie oraz kilka zabawek.

10 Kot w domu - pierwszy dzień
Kiedy po raz pierwszy przyniesiesz kota do domu, jak myślisz: jak musi się czuć? Z dala od rodziców i rodzeństwa, czuje się obco i nieswojo, dlatego też zachowuje się nerwowo i niepewnie. Traktuj go wówczas bardzo łagodnie i delikatnie. Mów do niego spokojnie i cicho, a wtedy przyzwyczai się do barwy Twojego głosu. Wszystko to pomoże mu się zadomowić i poczuć się pełno prawnym członkiem Twojej rodziny.

11 Kocie jedzenie Dla młodych kotów sprzedawane są w puszkach lub w torebkach. Natomiast dorosły kot będzie zadowolony, jeśli od czasu dostanie np. pieczonego kurczaka lub rybę.

12 Gry i zabawy Kocie zabawki

13 Koniec


Pobierz ppt "Koty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google