Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Myszki Danuta Walasik. Jak dobrze kupić myszkę? Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć jest to, że samice myszy są stadne, więc jeśli decydujemy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Myszki Danuta Walasik. Jak dobrze kupić myszkę? Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć jest to, że samice myszy są stadne, więc jeśli decydujemy."— Zapis prezentacji:

1 Myszki Danuta Walasik

2 Jak dobrze kupić myszkę? Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć jest to, że samice myszy są stadne, więc jeśli decydujemy się na kupno samiczki, musimy koniecznie wziąć przynajmniej dwie - inaczej mysz będzie czuła się samotna, opuszczona i nie będzie miała sensu do życia... Pamiętajmy, że człowiek nigdy nie zastąpi przyjaciela dla myszki.

3 Samce myszy mogą być trzymane osobno, gdyż czasem między nimi może dochodzić do walk (gryzienie, walka o miejsce i terytorium).

4 Jak się nimi zajmować? Chociaż myszki są małe, to nie znaczy, że łatwo się nimi zajmować. Tutaj kilka porad, jak dobrze opiekować się myszkami:

5 Porada nr.1 Myszki powinny mieć w miarę dużą klatkę, im większa tym lepsza. Trzeba pamiętać, że myszki są małe i bardzo zwinne, dlatego odstępy między prętami klatki muszą być jak najmniejsze, żeby myszka po prostu się między nimi nie wydostała.

6 Porada nr.2 Mysz codziennie powinna wybiegać się poza klatką (swobodnie, nie w żadnej kuli- tylko pod naszą opieką) około 30minut, w tym czasie powinniśmy jej zapewnić również dostęp do jedzenia, gdyby w czasie wybiegu zgłodniała.

7 Porada nr.3 Trzeba również pamiętać o codziennym karmieniu myszki, jedzenie nie może leżeć w miseczce kilka dni, bo wtedy będzie stare. Wodę zmieniamy co ok.2dni.

8 Porada nr.4 Klatkę myszy powinniśmy sprzątać codziennie (wyrzucać starą ściółkę, gdzie mysz się załatwia), a starą ściółkę wymieniać na nową co ok. 1-1,5tyg. Myć klatkę (najlepiej gąbką wodą z mydłem) trzeba co miesiąc, żeby pozbyć się zarazków i bakterii.

9 Zwierzęta nocne? Tak! Myszy to zwierzęta, które są aktywne w nocy, a śpią prawie cały czas w dzień. Dlatego klatka myszy powinna być w dość cichym miejscu, gdzie myszka nie będzie narażona na hałas.

10 Porada Radzę nie kupować myszy o odmiennej płci chyba, że będą trzymane osobno i nigdy się ze sobą nie 'spotkają') - wtedy dojdzie do zapłodnienia, samica może umrzeć podczas porodu, a wychowanie młodych bez matki jest przez człowieka praktycznie niemożliwe, dlatego rozmnażanie zostawmy prawdziwym hodowcom!

11 Źródła Grafika google. Mam nadzieję, że się Wam podobało. Pozdrawiam


Pobierz ppt "Myszki Danuta Walasik. Jak dobrze kupić myszkę? Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć jest to, że samice myszy są stadne, więc jeśli decydujemy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google