Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Myszki Danuta Walasik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Myszki Danuta Walasik."— Zapis prezentacji:

1 Myszki Danuta Walasik

2 Jak dobrze kupić myszkę?
Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć jest to, że samice myszy są stadne, więc jeśli decydujemy się na kupno samiczki, musimy koniecznie wziąć przynajmniej dwie - inaczej mysz będzie czuła się samotna, opuszczona i nie będzie miała sensu do życia... Pamiętajmy, że człowiek nigdy nie zastąpi przyjaciela dla myszki.

3 Samce myszy mogą być trzymane osobno, gdyż czasem między nimi może dochodzić do walk (gryzienie, walka o miejsce i terytorium).

4 Jak się nimi zajmować? Chociaż myszki są małe, to nie znaczy, że łatwo się nimi zajmować. Tutaj kilka porad, jak dobrze opiekować się myszkami:

5 Porada nr.1 Myszki powinny mieć w miarę dużą klatkę, im większa tym lepsza. Trzeba pamiętać, że myszki są małe i bardzo zwinne, dlatego odstępy między prętami klatki muszą być jak najmniejsze, żeby myszka po prostu się między nimi nie wydostała.

6 Porada nr.2 Mysz codziennie powinna wybiegać się poza klatką (swobodnie, nie w żadnej kuli-tylko pod naszą opieką) około 30minut, w tym czasie powinniśmy jej zapewnić również dostęp do jedzenia, gdyby w czasie wybiegu zgłodniała.

7 Porada nr.3 Trzeba również pamiętać o codziennym karmieniu myszki, jedzenie nie może leżeć w miseczce kilka dni, bo wtedy będzie stare. Wodę zmieniamy co ok.2dni.

8 Porada nr.4 Klatkę myszy powinniśmy sprzątać codziennie (wyrzucać starą ściółkę, gdzie mysz się załatwia), a starą ściółkę wymieniać na nową co ok. 1-1,5tyg. Myć klatkę (najlepiej gąbką wodą z mydłem) trzeba co miesiąc, żeby pozbyć się zarazków i bakterii.

9 Zwierzęta nocne? Tak! Myszy to zwierzęta, które są aktywne w nocy, a śpią prawie cały czas w dzień. Dlatego klatka myszy powinna być w dość cichym miejscu, gdzie myszka nie będzie narażona na hałas.

10 Porada  Radzę nie kupować myszy o odmiennej płci chyba, że będą trzymane osobno i nigdy się ze sobą nie 'spotkają') - wtedy dojdzie do zapłodnienia, samica może umrzeć podczas porodu, a wychowanie młodych bez matki jest przez człowieka praktycznie niemożliwe, dlatego rozmnażanie zostawmy prawdziwym hodowcom!

11 Źródła  http://myszy.net/ Grafika google.
Mam nadzieję, że się Wam podobało. Pozdrawiam 


Pobierz ppt "Myszki Danuta Walasik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google