Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gdy wybierasz psa bierz pod uwagę to gdzie mieszkasz, w domu jednorodzinnym czy w bloku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gdy wybierasz psa bierz pod uwagę to gdzie mieszkasz, w domu jednorodzinnym czy w bloku."— Zapis prezentacji:

1

2 Gdy wybierasz psa bierz pod uwagę to gdzie mieszkasz, w domu jednorodzinnym czy w bloku.

3 To że mieszkasz w bloku nie znaczy że masz mieć małego psa. Małe psy są hałaśliwe, najczęściej są to psy chorowite i długowłose. Trzeba z nimi chodzić do weterynarza i psiego fryzjera. Natomiast gdy weźmiesz takiego psa jak Dog Niemiecki może mu być u Ciebie ciasno,to samo tyczy się psów pasterskich ( np. Owczarek australijski, Border collie)i myśliwskich (Beagle), chyba że zapewnisz mu odpowiednią dawkę ruchu.

4 W domach jednorodzinnych możemy trzymać psy duże, średnie i małe. Mimo to że domy jednorodzinne są większe od mieszkań to psy każdej wielkości powinny mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu.

5 Posiadając psa musisz się nim opiekować: - spacery - pielęgnacja –czesanie, rzadziej kąpiele i wyczesywanie sierści w okresie linienia, - karmienie, - rzadziej wizyty u weterynarza.

6 Musisz mu kupować potrzebne rzeczy: -kupowanie leków, -budę, -smycz, -miski do jedzenia i picia

7 Pies to nie zabawka, rozmawiajmy z nim, dla utrwalenia ćwiczmy z nim poznane komendy i dawajmy nagrody. Ważne jest to, że gdy pies nam się znudzi nie możemy go wyrzucać, bo on nas kocha ! Traktujmy go jak członka rodziny, a na pewno zyskamy wiernego towarzysza zabaw i wspaniałego kumpla.

8

9 - Te psy czasem zapadają na choroby serca i oczu, zwichnięcia rzepek i opadnięcie tchawicy -Trzeba unikać gwałtownych ruchów przy ich podnoszeniu, bo mogą ugryźć !

10 - mają skłonności do schorzeń oczu, deformacji stawu kolanowego i opadnięcia tchawicy. -nadmierna hałaśliwość może przeszkadzać sąsiadom !

11 -Występują dziedziczne schorzenia oczu -u tych psów występuje łzawienie

12 -wypukłe oczy podatne sną urazy i wysychanie, mają skłonności do zapaleń uszu i schorzenia nerek. - podatne są na udar cieplny !

13 -Mają skłonności do chorób serca. Zapadają na schorzenia oczu, rzepek kolanowych i tendencję do stanów zapalnych uszu.

14 Szustka najpopularniejszych dużych psów: (wszystkie wymienione tu psy nadają się do trzymania w mieści, ale potrzebują dużo ruchu i przestrzeni )

15 - te psy mają tendencję do dysplazji stawów biodrowych i wrodzonych wad serca. - Z uwagi na skłonności do wzdęć nie zmuszajmy psów do ruchu zaraz po posiłku !

16 - mają skłonności i wzdęć, dysplazji stawów biodrowy i schorzeń oczu. Niezbyt dobrze znoszą duże wahania temperatury. -w miejscach publicznych powinny być trzymane na smyczy przez silnego i dorosłego przewodnika !

17 -Rasa ta podatna jest na dysplazje stawu biodrowego i schorzenia oczu. -Ta rasa może być agresywna wobec innych psów!

18 - Labradory ( labki ) mają skłonności do dysplazji stawu łokciowego i biodrowego. Występują również schorzenia oczu. Te psy mają tendencję do tycia. -na zdjęciu obok nagłówka wszystkie trzy odmiany labradorów.

19 -U ej rasy zdarzają się schorzenia skóry. Rasa ta podatna jest również na dysplazję stawu biodrowego i schorzenia oczu. -Te psy dość obficie gubią sierść co częściowo redukuje regularne szczotkowanie.

20 -Ta rasa ma skłonności do wielu chorób : skóry, dysplazji stawów łokciowych, biodrowych, wzdęć, schorzeń oczu i wad serca. -Ta rasa powinna być prowadzona przez dorosłego i silnego przewodnika!

21

22 -Psy te podatne są na schorzenia oczu i stanów zapalnych uszu. -Regularnie sprawdzajmy uszy tych psów ze względu na podatność na stany zapalne.

23 -Czasem u niektórych psów zdarza się zaćma -W miejscach publicznych lepiej trzymajmy Amstaffa, aby uniknąć walk z innymi psami!

24 -Te psy podatne są na dysplazję stawów biodrowych i schorzenia oczu.

25 - Zdarzają się tym psom choroby stawów i dziedziczne schorzenia oczu. -psom tym należy stale dostarczać zajęcia, bo w przeciwnym razie mogą nabrać złych nawyków.

26 - Typowe dla Beagle są problemy z kręgosłupem, schorzenia oczu i skóry. Mają także tendencję do tycia.


Pobierz ppt "Gdy wybierasz psa bierz pod uwagę to gdzie mieszkasz, w domu jednorodzinnym czy w bloku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google