Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dobre rady dla przyszłych opiekunów psów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dobre rady dla przyszłych opiekunów psów"— Zapis prezentacji:

1 Dobre rady dla przyszłych opiekunów psów

2 Czy twój dom jest odpowiedni dla psa ?
Gdy wybierasz psa bierz pod uwagę to gdzie mieszkasz , w domu jednorodzinnym czy w bloku.

3 Blok To że mieszkasz w bloku nie znaczy że masz mieć małego psa. Małe psy są hałaśliwe , najczęściej są to psy chorowite i długowłose. Trzeba z nimi chodzić do weterynarza i psiego fryzjera. Natomiast gdy weźmiesz takiego psa jak Dog Niemiecki może mu być u Ciebie ciasno ,to samo tyczy się psów pasterskich ( np. Owczarek australijski , Border collie)i myśliwskich (Beagle) , chyba że zapewnisz mu odpowiednią dawkę ruchu.

4 Dom jednorodzinny W domach jednorodzinnych możemy trzymać psy duże , średnie i małe. Mimo to że domy jednorodzinne są większe od mieszkań to psy każdej wielkości powinny mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu.

5 Codzienna opieka nad psem
Posiadając psa musisz się nim opiekować: - spacery - pielęgnacja –czesanie , rzadziej kąpiele i wyczesywanie sierści w okresie linienia , - karmienie , - rzadziej wizyty u weterynarza.

6 Kupno potrzebnych rzeczy
Musisz mu kupować potrzebne rzeczy: -kupowanie leków , -budę , -smycz , -miski do jedzenia i picia

7 By pies nas kochał Pies to nie zabawka , rozmawiajmy z nim , dla utrwalenia ćwiczmy z nim poznane komendy i dawajmy nagrody. Ważne jest to , że gdy pies nam się znudzi nie możemy go wyrzucać , bo on nas kocha ! Traktujmy go jak członka rodziny , a na pewno zyskamy wiernego towarzysza zabaw i wspaniałego kumpla.

8 Piątka najpopularniejszych małych psów : ( wszystkie wypisane tu psy idealnie nadają się do trzymania w mieście )

9 Chihuahua - Te psy czasem zapadają na choroby serca i oczu , zwichnięcia rzepek i opadnięcie tchawicy -Trzeba unikać gwałtownych ruchów przy ich podnoszeniu , bo mogą ugryźć !

10 Yorkshire terier -nadmierna hałaśliwość może przeszkadzać sąsiadom !
- mają skłonności do schorzeń oczu , deformacji stawu kolanowego i opadnięcia tchawicy. -nadmierna hałaśliwość może przeszkadzać sąsiadom !

11 Maltańczyk -Występują dziedziczne schorzenia oczu
-u tych psów występuje łzawienie

12 Shi tsu -wypukłe oczy podatne sną urazy i wysychanie , mają skłonności do zapaleń uszu i schorzenia nerek. - podatne są na udar cieplny !

13 Cavalier king charles spaniel
-Mają skłonności do chorób serca . Zapadają na schorzenia oczu , rzepek kolanowych i tendencję do stanów zapalnych uszu.

14 Szustka najpopularniejszych dużych psów: (wszystkie wymienione tu psy nadają się do trzymania w mieści , ale potrzebują dużo ruchu i przestrzeni )

15 Dog niemiecki - te psy mają tendencję do dysplazji stawów biodrowych i wrodzonych wad serca. - Z uwagi na skłonności do wzdęć nie zmuszajmy psów do ruchu zaraz po posiłku !

16 Bulmastif - mają skłonności i wzdęć , dysplazji stawów biodrowy i schorzeń oczu. Niezbyt dobrze znoszą duże wahania temperatury. -w miejscach publicznych powinny być trzymane na smyczy przez silnego i dorosłego przewodnika !

17 Husky Malamut Rasa ta podatna jest na dysplazje stawu biodrowego i schorzenia oczu. Ta rasa może być agresywna wobec innych psów!

18 Labrador retriever - Labradory ( labki ) mają skłonności do dysplazji stawu łokciowego i biodrowego. Występują również schorzenia oczu. Te psy mają tendencję do tycia. -na zdjęciu obok nagłówka wszystkie trzy odmiany labradorów.

19 Golden retriever U ej rasy zdarzają się schorzenia skóry. Rasa ta podatna jest również na dysplazję stawu biodrowego i schorzenia oczu. Te psy dość obficie gubią sierść co częściowo redukuje regularne szczotkowanie.

20 Owczarek niemiecki Ta rasa ma skłonności do wielu chorób : skóry , dysplazji stawów łokciowych , biodrowych , wzdęć , schorzeń oczu i wad serca . -Ta rasa powinna być prowadzona przez dorosłego i silnego przewodnika!

21 Piątka najpopularniejszych średnich psów: (wszystkie wypisane tu psy nadają się do trzymania w mieście , ale potrzebują dużo ruchu )

22 Cocker spaniel angielski
-Psy te podatne są na schorzenia oczu i stanów zapalnych uszu. -Regularnie sprawdzajmy uszy tych psów ze względu na podatność na stany zapalne.

23 American staffordshire terrier (Amstaff)
Czasem u niektórych psów zdarza się zaćma W miejscach publicznych lepiej trzymajmy Amstaffa , aby uniknąć walk z innymi psami!

24 Owczarek australijski
-Te psy podatne są na dysplazję stawów biodrowych i schorzenia oczu.

25 Border collie - Zdarzają się tym psom choroby stawów i dziedziczne schorzenia oczu. -psom tym należy stale dostarczać zajęcia , bo w przeciwnym razie mogą nabrać złych nawyków.

26 Beagle - Typowe dla Beagle są problemy z kręgosłupem , schorzenia oczu i skóry. Mają także tendencję do tycia.


Pobierz ppt "Dobre rady dla przyszłych opiekunów psów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google