Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzaki DOMOWE I DZIKIE GEPARD Gepard należy do dzikich zwierząt zamieszkujących obszary Australii i Afryki. Należy do najszybszych zwierząt na świecie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzaki DOMOWE I DZIKIE GEPARD Gepard należy do dzikich zwierząt zamieszkujących obszary Australii i Afryki. Należy do najszybszych zwierząt na świecie."— Zapis prezentacji:

1

2 Zwierzaki DOMOWE I DZIKIE

3 GEPARD Gepard należy do dzikich zwierząt zamieszkujących obszary Australii i Afryki. Należy do najszybszych zwierząt na świecie. Należący do rodziny kotowatych rozwija prędkość ponad 100 km/h polując na antylopy, zebry czy gnu.

4 PIESEK Udomowiony bardzo dawno przez człowieka stał się jego najwierniejszym przyjacielem. Ten mały słodki piesek uwielbia się bawić i biegać ze swoim panem, a gdy podrośnie będzie dzielnie strzegł jego domu.

5 LEW Lew to król wszystkich zwierząt. Na taką opinię zasłużył sobie swoją dumną i potężną postawą.

6 KRÓLIK Króliki są zwierzętami udomowionymi w ostatnim wieku przed naszą erą przez Rzymian. Hoduje się je również ze względu na mięso, futro, wełnę. Żyją do 10 lat.

7 JEŻ Jeż jest ssakiem z rodziny owadożernych, jego długość dochodzi do 30 cm. Żyje w Euroazji, w Polsce występują dwa gatunki: wschodni i zachodni, oba chronione.

8 LIS Lis to drapieżny ssak z rodziny psowatych, ma rudobrązow ą sierść, białe gardło i sierść oraz puszysty ogon. Poluje na gryzonie, zające i ptaki.

9 OWCA Jest zwierzęciem gospodarskim udomowionym 10.000 lat temu. Pochodzi od muflona. Rocznie daje 15 kg wełny.

10 MIŚ KOALA Jest ssakiem z rzędu torbaczy, a wyglądem przypomina pluszowego niedżwiadka. Żyje w Australii, jest chroniony. Żywi się pędami eukaliptusowymi.

11 KOŃ Używany jako zwierzę pociągowe lub wierzchowe. Udomowiony 6-8 w. p.n.e. W Europie i Azji.Ze względu na typ budowy wyróżniamy konie garącokrwiste i zimnokrwiste.

12 PODSUMOWUJĄC: ZWIERZĘTA DOMOWEDZIKIE


Pobierz ppt "Zwierzaki DOMOWE I DZIKIE GEPARD Gepard należy do dzikich zwierząt zamieszkujących obszary Australii i Afryki. Należy do najszybszych zwierząt na świecie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google