Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzaki DOMOWE I DZIKIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzaki DOMOWE I DZIKIE."— Zapis prezentacji:

1 Zwierzaki DOMOWE I DZIKIE

2 GEPARD Gepard należy do dzikich zwierząt zamieszkujących obszary Australii i Afryki. Należy do najszybszych zwierząt na świecie. Należący do rodziny kotowatych rozwija prędkość ponad 100 km/h polując na antylopy, zebry czy gnu.

3 PIESEK Udomowiony bardzo dawno przez człowieka stał się jego najwierniejszym przyjacielem. Ten mały słodki piesek uwielbia się bawić i biegać ze swoim panem, a gdy podrośnie będzie dzielnie strzegł jego domu.

4 LEW Lew to „król wszystkich zwierząt”. Na taką opinię zasłużył sobie swoją dumną i potężną postawą.

5 KRÓLIK Króliki są zwierzętami udomowionymi w ostatnim wieku przed naszą erą przez Rzymian. Hoduje się je również ze względu na mięso, futro, wełnę. Żyją do 10 lat.

6 JEŻ Jeż jest ssakiem z rodziny owadożernych, jego długość dochodzi do 30 cm. Żyje w Euroazji, w Polsce występują dwa gatunki: wschodni i zachodni, oba chronione.

7 LIS Lis to drapieżny ssak z rodziny psowatych, ma rudobrązową sierść, białe gardło i sierść oraz puszysty ogon. Poluje na gryzonie, zające i ptaki.

8 OWCA Jest zwierzęciem gospodarskim udomowionym lat temu. Pochodzi od muflona. Rocznie daje 15 kg wełny.

9 MIŚ KOALA Jest ssakiem z rzędu torbaczy, a wyglądem przypomina pluszowego niedżwiadka. Żyje w Australii, jest chroniony. Żywi się pędami eukaliptusowymi.

10 KOŃ Używany jako zwierzę pociągowe lub wierzchowe. Udomowiony 6-8 w. p.n.e. W Europie i Azji.Ze względu na typ budowy wyróżniamy konie garącokrwiste i zimnokrwiste.

11 PODSUMOWUJĄC:


Pobierz ppt "Zwierzaki DOMOWE I DZIKIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google