Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rasy Kotów Kasia Rucińska 2c 16.12.2011r..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rasy Kotów Kasia Rucińska 2c 16.12.2011r.."— Zapis prezentacji:

1 Rasy Kotów Kasia Rucińska 2c r.

2 Kot Norweski Leśny Kot norweski leśny to kot duży, mocnej budowy, zaliczany do kotów półdługowłosych. Jego tylne łapy są dłuższe od przednich, co pozwala na dużą zwinność i ułatwia skoki. Posiada dwa rodzaje sierści - dłuższy wierzchni włos ościsty i krótszy, puszysty podszerstek. Okrywa taka prawie uniemożliwia przemoczenie futra. Charakterystyczną cechą kotów norweskich jest kryza wokół szyi i "portki" na tylnych nogach. Dopełnieniem "dzikiego" wyglądu są "tufki" na szczycie uszu (jak u rysia) - same uszy są przysłonięte sierścią. Głowa ma kształt trójkąta równobocznego z prostym profilem. Dorosłe kocury osiągają 6-9 kg, kotki około 5-6 kilogramy.

3 Kot Brytyjski długowłosy
Koty brytyjskie długowłose należą do dużych ras kotów. Ich ciało jest mocne i muskularne. Łapy są krótkie i mocne, ogon - długi, zaokrąglony na końcu, tworzy pióropusz. Głowa wyraźnie zaokrąglona, osadzona na krótkiej szyi. Nos szeroki i prosty, z lekkim zaokrągleniem u nasady. Uszy małe, krótkie, szeroko otwarte i szerokie u nasady. Oczy duże i okrągłe, szeroko rozstawione. Futro odstające, puszyste, gęste i proste. Pożądane są kryza i portki (grubsze futro w okolicach szyi i ud). Najpopularniejsze ubarwienie to niebieski i liliowy, choć odnotowano wiele innych odmian barwnych.

4 Kot Cymirc Koty tej rasy są umiarkowanie aktywne i inteligentne, lubią się bawić. Cymric żyje w zgodzie z innymi zwierzętami, jest przyjacielskim kotem o cichym głosie.

5 Kot Europejski krótkowłosy
Niedawno uznana rasa kota domowego, jest to rasa naturalna. Uznanie rasy nastąpiło ze względu na konieczność ochrony pierwotnych genów kotów występujących od wieków na terenie Europy. Określenie "kot europejski" jest często mylnie stosowane wobec każdego kota domowego bez rodowodu, czyli każdego "dachowca".

6 Kot Bombajski Jest to smukły, umięśniony kot z prostym grzbietem i długimi, szczupłymi nogami. Zarówno Bombajski Czarny jak i Azjatycki jednolity występują w kolorach: niebieskim, liliowym, rudym, kremowym, karmelowym i morelowym w odmianach standardowych i posrebrzanych. Te same kolory (z wyjątkiem morelowego) są uznawane jako kolory szylkretowe. Opanowany, dostojny Kot Bombajski jest kochającym towarzyszem i wymaga poświęcenia mu uwagi.

7 Kot Syberyjski Rasa tego kota domowego, zaliczana do ras półdługowłosych, pochodząca z Syberii. Koty syberyjskie mają szerokie uszy, z wystającymi frędzelkami, lekko skośne oczy, frędzelki między poduszkami, na łapkach, portki na tylnych łapach.

8 Kot Rosyjski niebieski
Jest kotem średniej wielkości o smukłej sylwetce. Kot rosyjski ma stosunkowo długie nogi, zakończone małymi owalnymi łapkami. Pojawiające się cechy kotów orientalnych - mogące się pojawiać ze względu na wcześniejszą konieczność krzyżowania z m.in. kotami syjamskimi - są uznawane w/g standardu za wadę. Oczy w kształcie migdałów, na ogół zielonego koloru, odstępstwo od tego (kolor żółtawy - typowy u młodych kociąt tej rasy) stanowi wadę u kotów dorosłych. Uszy są duże i postawione.

9 Kot Turecki Van Turecki Van jest kotem białym o specyficznym oznaczeniu. Jego białe futro zdobią jedynie dwie plamy na głowie oraz kolorowy ogon. Koty w naturalnym środowisku korzystały z każdego dostępnego źródła pożywienia. Dlatego nauczyły się polować na ryby. Nie boją się wody i uważają ją na normalne środowisko. Potrafią pływać i "nurkować". Kot potrafi zanużyć całą głowę gdy atakuje przepływającą rybę. Życie nad jeziorem wymusiło na Vanach zmiany w budowie futra i łap. Ich futro jest szybko obsychające, a łapy mają większy fałd skóry. Płynący kot rozczaperza pazury a skra między nimi napina się tworząc coś na kształt "płetwy". Vany wymieniają futro z zależności od pory roku. Ponieważ jest to rejon srogich zim ich okrywa zimowa jest puchata. Latem puchaty podsierstek jest tracony i Vany "chudnie".

10 Amerykański Bobtail długowłosy
Koty rasy amerykański Bobtail są niezbyt duże, muskularne, o lekko wydłużonym korpusie i krępej sylwetce. Mają pełną i obszerną klatkę piersiową i solidne kości biodrowe (szerokością niemal dorównujące klatce piersiowej). Tylne nogi są nieco dłuższe od przednich. Głowa szeroka, proporcjonalna w stosunku do korpusu, o wydatnych policzkach, szerokim nosie i silnych szczękach. Oczy w kształcie migdałów, umiarkowanie szeroko rozstawione, o kolorze dostosowanym od umaszczenia. Uszy średnio duże, osadzone dość wysoko na głowie, o lekko zaokrąglonych końcówkach. Ogon krótki, prosty lub zawinięty, może posiadać zgrubienia.

11 Snowshoe Snowshoe czyli "białe buty" jest odmianą kota syjamskiego, różniącą się od syjama przede wszystkim białymi końcami łap na typowych oznaczeniach syjamskich. Rasa powstała, kiedy w kilku amerykańskich hodowlach urodziły się syjamy z białymi końcówkami łap. W celu wyeliminowania tej cechy u przyszłych pokoleń syjamów utworzono nową rasę, używając w dalszej hodowli koty amerykańskie koty krótkowłose dla wzmocnienia i powiększenia muskularnego ciała. Kocury snowshoe są zdecydowanie większe od kotek i osiągają wagę ponad 5 kilogramów. Charakterystyczne dla tej rasy są ciemnoniebieskie oczy, miękkie i błyszczące krótkie futro. Ciało powinno być szczupłe, ale muskularne.

12 Snokoke Rasa ta wywodzi się z afrykańskiego państwa Kenia. Mieszkająca tam pani Jenny Slater została poinformowana, że na jej plantacji kokosów widziano kotkę z trzema małymi kociętami. Kiedy Jenny przybyła na miejsce, zastała na nim tylko dwójkę porzuconych kociąt. Kocięta oswojone i odchowane zostały skrzyżowane z czarnym kotem domowym. Dało to początek nowej rasie, która do Europy dotarła w połowie lat 80. i dzisiaj hodowana jest głównie w krajach Skandynawii. Nazwą rasy pochodzi od kenijskiej prowincji Sokoke - miejsca pochodzenia rasy. W Ameryce rasa ta prawie nie jest znana i uznawana przez organizacje hodowlane.  Sokoke są kotami średniej wielkości o długich i dobrze umięśnionych łapkach, przy czym tylne są nieco dłuższe od przednich. Głowę ma trójkątną, lekko spłaszczoną z szerokim prostym nosem. Zaokrąglone na końcach uszy są średniej wielkości i posiadają pędzelki włosów. Szeroko rozstawione duże oczy o kształcie migdałów są w kolorach od bursztynowego do zielonego. Sierść jest bardzo krótka, błyszcząca, ściśle przylegająca, w zasadzie bez podszycia we wszystkich odcieniach z czarnym pręgowaniem. Koty tej rasy są przyjacielskie, szukające kontaktu z człowiekiem. Miałczą po cichu, ale często i chętnie. Ciekawostką dla tej rasy jest charakterystyczny dla psowatych zorganizowany sposób polowania z podziałem na role oraz dzielenie się upolowaną zdobyczą. Zainteresowani hodowlą takich kotów mogą je kupić w dobrych, uznanych hodowlach lub sprowadzić bezpośrednio z Kenii.

13 Ural Rex Uralskie Reksy to koty krótkowłose, spotykane w trzech wariantach umaszczenia: łaciate czarne z białym oraz marmurkowe i pręgowane z białym. Skręt futra powodowany jest występowaniem genu recesywnego. Koty te są bardzo przyjazne, wesołe, skłonne do zabaw i pieszczot. Na wystawach spokojne i cierpliwe. Ogólnie koty duże i muskularne. Kotki wyraźnie mniejsze od kocurów. Ustalono, że koty o futrze reksów spotykano na Uralu już w czasie wojny, ale wtedy nie było warunków do prowadzenia planowej hodowli. Koty te jednak dokładnie opisano po raz pierwszy w roku Uralski Reks genetycznie nie jest spokrewniony z Reksem Kornwalijskim, lecz nie wykluczono jednoznacznie pokrewieństwa z Reksem Dewońskim.

14 Kot kalifornijski spangled
Rasa pokazana została po raz pierwszy w 1986 roku po dwunastu latach programu hodowlanego prowadzonego w Kaliforni. Tą drogą uzyskano kota wyglądającego dziko a efekt ten uzyskano krzyżując między innymi Manksy, Persy, Syjamy oraz brytyjskie i amerykańskie koty krótkowłose. Ciekawostką eksperymentu było wprowadzenie do wyhodowania tej rasy zdziczałych kotów żyjących na ulicach Egiptu i krajów azjatyckich. Dzisiaj kot kalifornijski spangled posiada wiele odmian barwnych z niebieskimi, złotymi i srebrnymi włącznie. Kalifornijski spangled charakteryzuje się silnym kontrastem między włosami okrywowymi i podszerstkiem.

15 Koniec. Korzystałam z google i wikipedia


Pobierz ppt "Rasy Kotów Kasia Rucińska 2c 16.12.2011r.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google