Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zwierzęta naszej Europy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zwierzęta naszej Europy"— Zapis prezentacji:

1 Zwierzęta naszej Europy
Europa jest kontynentem gęsto zaludnionym, dlatego zwierzęta żyjące tu na swobodzie są dość małe. Im większe miasta, tym mniej miejsca dla fauny. Jednak niektóre zwierzęta, takie jak lisy, bardzo szybko oswajają się z nowym środowiskiem. Często nocą widuje się je w miastach .

2 Czapla Czaple mają długie nogi, szyję i dziób. Szyja dorosłych osobników jest biała, a młodych w tylnej części głowy występują długie pióra. Rozpiętość skrzydeł waha się od 1 do 2 m, a prędkość lotu wynosi 45 km/godz. W czasie lotu czaple układają szyję w kształt litery S. Szukają pożywienia w wodzie lub blisko niej. Stoją w wodzie i wypatrują ofiary, a gdy tylko zobaczą rybę, kijankę, kraba lub jakiegoś owada, chwytają zdobycz nagłym kłapnięciem dzioba.

3 Maskonur Maskonury są ptakami nadmorskimi, które w celu złapania ryby potrafią zanurkować na głębokość 25 m. Mają w dziobie małe haczyki, dzięki którym mogą trzymać jedną lub kilka ryb i łapać w tym samym czasie kolejne ofiary. Samiec z samicą kojarzą się na całe życie. Samica co roku składa jedno jajo, którym opiekują się oboje rodzice.

4 Lis Lisy spokrewnione są z wilkami, szakalami i psami. Samce osiągają 112cm długości. Gęsty ogon lisa ma długość jednej trzeciej całego jego ciała. Lisy są samotnikami, z wyjątkiem okresu wychowywania młodych, które rodzą się w norach wykopywanych w ziemi przez matkę. Prowadzą nocny tryb życia i polują w pojedynkę. Żywią się małymi ssakami, ptakami, owadami, żabami i jajami.

5 Jeleń Jelenie są po żubrach największymi ssakami Europy. Żyją w lasach, żywią się trawą, wrzosem, i małymi krzewami. Samce, zwane bykami, mają do 112 cm wysokości i osiągają wagę 180 kg. Samice, zwane łaniami, są nieco mniejsze. Małe jelonki rodzą się z cętkami, które tracą w wieku 2 miesięcy. Ubarwienie jeleni zmienia się od czerwonobrązowego w lecie do ciemnobrązowego zimą. Co roku, wiosną, byki tracą swe poroże.

6 Sowa płomykówka Płomykówki mieszkają często w budynkach, np: w stodołach. Mają cm wysokości i ważą do 570 g. Samice są nieco większe niż samce. Ich oczy tkwią nieruchomo w oczodołach, ale głowy mogą się obracać o 270 stopni. Polują w nocy. Mają doskonały słuch i świetnie widzą po ciemku. Na brzegach skrzydeł sowy mają miękkie upierzenie, dzięki czemu mogą nimi poruszać.

7 Renifer Renifery żyją w stadach. Ich wysokość w kłębie osiąga 1,2 m. Są to jedyne zwierzęta jeleniowate, u których zarówno samce, jak i samice mają poroże. Co roku je zrzucają, po czym odrasta im nowe. Renifery mają bardzo gęste owłosienie, które pomaga im utrzymać ciepło. Szerokie racice ułatwiają wędrówki po śniegu i stukają przy każdym kroku. Renifery żywią się porostami, mchem, trawami i liśćmi.

8 To już koniec podróży po Europie
OTO EUROPA To już koniec podróży po Europie

9 !!!KONIEC!!! Tworzyła Daria Śmietanka


Pobierz ppt "Zwierzęta naszej Europy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google