Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych ul. H. Jordana 3 32-400 Myślenice (budynek „Sokół”) tel: 012/ 274-00-12

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych ul. H. Jordana 3 32-400 Myślenice (budynek „Sokół”) tel: 012/ 274-00-12"— Zapis prezentacji:

1 Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych ul. H. Jordana Myślenice (budynek „Sokół”) tel: 012/

2 Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych jest placówką działającą w strukturze Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach.

3 W Punkcie Konsultacyjnym, osoby zamieszkałe na terenie Gminy Myślenice  mają możliwość uzyskania informacji o możliwości podejmowania profesjonalnej terapii odwykowej,  są motywowane do leczenia,  uzyskują wsparcie oraz pomoc specjalistów: radcy prawnego, terapeuty, aspiranta pracy socjalnej.

4 Główną ideą Punktu Konsultacyjnego jest :  INFORMOWAĆ  EDUKOWAĆ  WSPIERAĆ

5 Zadania Punktu Konsultacyjnego:  motywowanie i informowanie o możliwości podjęcia leczenia,  udzielanie wsparcia w trakcie leczenia i po jego zakończeniu /grupy wsparcia/,  udzielanie pomocy osobom współuzależnionym /członkom rodzin, bliskim, pozostających w bezpośrednich interakcjach z alkoholikiem/,  rozpoznawanie zjawiska przemocy domowej, udzielanie stosownego wsparcia i informacji o możliwości uzyskania pomocy i powstrzymania przemocy,

6  rozpoznawanie zjawiska niewydolności opiekuńczo - wychowawczej,  rozpoznawanie innych zagrożeń i patologii,  prowadzenie profilaktycznej działalności edukacyjnej i informacyjnej,  porady i konsultacje terapeutyczne.

7 Punkt Konsultacyjny przeznaczony jest dla osób:  znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej,  z problemami rodzinnymi,  z problemami wychowawczymi,  uzależnionych od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych,  współuzależnionych (rodzin i bliskich osób z problemem alkoholowym), (rodzin i bliskich osób z problemem alkoholowym),  dotkniętych przemocą.

8 Udzielane porady i konsultacje:  prawne: wtorek  terapeutyczne: piątek  ogólne, pedagogiczne: poniedziałek środa piątek

9 Wszystkie porady i konsultacje są BEZPŁATNE.

10 W Punkcie Konsultacyjnym odbywają się spotkania grup wsparcia:  Anonimowych Alkoholików (AA „Ukleina”): poniedziałek, czwartek (spotkania otwarte w każdy pierwszy poniedziałek i czwartek). (spotkania otwarte w każdy pierwszy poniedziałek i czwartek).

11  Osób Współuzależnionych (Al-Anon „Wrzos”): środa (spotkania otwarte w każdą pierwszą środę miesiąca). (spotkania otwarte w każdą pierwszą środę miesiąca).

12  Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA): wtorek – (spotkania otwarte w każdy pierwszy wtorek miesiąca).

13 ZAPRASZAMY Opracowanie: mgr Agnieszka Serafin


Pobierz ppt "Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych i Współuzależnionych ul. H. Jordana 3 32-400 Myślenice (budynek „Sokół”) tel: 012/ 274-00-12"

Podobne prezentacje


Reklamy Google