Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt FWIE Pilotażowa selektywna zbiórka odpadów w systemie workowym na terenie Dzielnicy VII w Krakowie - uzasadnienie Dobry przykład" gmin, w których.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt FWIE Pilotażowa selektywna zbiórka odpadów w systemie workowym na terenie Dzielnicy VII w Krakowie - uzasadnienie Dobry przykład" gmin, w których."— Zapis prezentacji:

1

2 Projekt FWIE Pilotażowa selektywna zbiórka odpadów w systemie workowym na terenie Dzielnicy VII w Krakowie - uzasadnienie Dobry przykład" gmin, w których taki system funkcjonuje, w szczególności żywiecki system zagospodarowania odpadów, a także przykłady innych gmin, np. małopolskich Raciechowic, Czorsztyna oraz Oświęcimia (a z miast wojewódzkich np. w Bydgoszczy i Warszawie). Brak selektywnej zbiórki odpadów w systemie workowym w Krakowie. Wyniki badań i raportu "Chęci są, systemu brak" przeprowadzonych w listopadzie 2004 roku przez Instytut Ekonomii Środowiska wśród mieszkańców miast wojewódzkich analizując ich nastawienie do problemu segregacji odpadów.

3 Projekt FWIE – zrealizowane cele Zwiększono ilość odzyskiwanych surowców wtórnych w Krakowie i co za tym idzie zmniejszono ilość odpadów deponowanych na składowisku. Dano impuls dla rozwoju selektywnej zbiórki odpadów. Przeprowadzono edukację ekologiczna społeczeństwa w zakresie gospodarki odpadami przez uświadomienie zagrożeń jakie niesie ze sobą ciągła, intensywna eksploatacja źródeł surowców naturalnych i nadmierna ilość odpadów na składowisku. Wdrożono model współpracy dzielnicy, organizacji pozarządowej i biznesu (firmy zajmującej się zbiórką i przetwarzaniem odpadów, w tym przypadku krakowskiej firmy MIKI), inicjowanej i koordynowanej przez NGO i realizującej idee zrównoważonego rozwoju.

4 Projekt FWIE - działania Promocja: przygotowanie i dystrybucja ulotek, folderów informacyjnych, plakatów i pocztówek z terminami zbiórki, strona www projektu, informacje w mediach. Edukacja: dystrybucja materiałów informacyjnych w szkołach, warsztaty dla nauczycieli, prelekcje, konkurs plastyczny nt. zagospodarowania odpadów.

5 Projekt FWIE - działania cd. Zakup i dystrybucja worków na odpady. Zbiórka odpadów. Monitoring ilości zebranych odpadów, nastrojów społecznych i nastawienia do selektywnej zbiórki.

6

7

8

9 Projekt FWIE - koszty Koszt projektu ok. 50 tys. zł z czego ok. 50% na zakup worków i 50% na pozostałe działania (promocja, edukacja, dystrybucja i zbiórka). Sponsorem projektu był Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. 10 tys. zł na zakup worków w 2006r. przyznała Rada Dzielnicy VII. Odpady zbierane były za darmo przez 2006 r. (koszty pokrywała firma MIKI Mieczysław Jakubowski).

10 Projekt FWIE - efekty Papier – 61,83 t Szkło kolorowe – 16,31 t Szkło bezbarwne – 17,94 t Plastik – 24,24 t Metal – 7,72 t Suma: 128,04 t

11 Projekt FWIE - sukcesy i porażki

12 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Projekt FWIE Pilotażowa selektywna zbiórka odpadów w systemie workowym na terenie Dzielnicy VII w Krakowie - uzasadnienie Dobry przykład" gmin, w których."

Podobne prezentacje


Reklamy Google