Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasz projekt „Recykling- szansa dla ochrony środowiska. Szkolna akcja zbierana makulatury” Adrian Kordek Robert Kordek Wojciech Grudziądz Mateusz Ceberek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasz projekt „Recykling- szansa dla ochrony środowiska. Szkolna akcja zbierana makulatury” Adrian Kordek Robert Kordek Wojciech Grudziądz Mateusz Ceberek."— Zapis prezentacji:

1 Nasz projekt „Recykling- szansa dla ochrony środowiska. Szkolna akcja zbierana makulatury” Adrian Kordek Robert Kordek Wojciech Grudziądz Mateusz Ceberek Ireneusz Małż

2 Wstęp Przedstawienie naszego projektu Co to jest recykling? Co to jest makulatura? Korzyści ze zbierania makulatury. Konkurs. i 8. Wyniki konkursu 9.Galeria zdjęć

3 Co to jest Recykling? Recykling, recyklizacja– jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Według ustawy o odpadach mówi się pod pojęciem recyklingu "rozumie się taki odzysk, który polega na powtórnym przetwarzaniu substancji lub materiałów zawartych w odpadach w procesie produkcyjnym w celu uzyskania substancji lub materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub o innym przeznaczeniu, w tym też recykling organiczny, z wyjątkiem odzysku energii."

4 Nasz projekt prowadziliśmy z panią Teresą Samsel
Nasz projekt prowadziliśmy z panią Teresą Samsel. W projekcie uczestniczyło nas pięcioro: Adrian Kordek, Robert Kordek, Mateusz Ceberek, Ireneusz Małż i Wojciech Grudziądz. Wszyscy chodzimy do jednej klasy. Obecnie jesteśmy uczniami drugiej klasy Publicznego Gimnazjum w Wykrocie.

5 Nasz projekt polegał na zajmowaniu się makulaturą, którą zbieraliśmy w szkole. Makulaturę zbieraliśmy co miesiąc. Chodziliśmy po klasach z workami, jeden z nas zajmował się ważeniem worków z makulaturą , jeden zapisywał ilość zebranej makulatury, a pozostali pakowali makulaturę do worków.

6 Co to jest makulatura ? Makulatura – niepotrzebne lub zniszczone wyroby papiernicze, nadające się bezpośrednio do wtórnego wykorzystania w innych celach niż były przeznaczone pierwotnie lub nadające się jako jeden z surowców do produkcji nowego papieru.

7 Jakie są korzyści ze zbierania makulatury ?
Przeciętny Polak w ciągu roku zużywa około 50kg papieru. Poprzez zbieranie makulatury oszczędzamy środowisko, a przede wszystkim lasy i drzewa. Makulaturę przerabia się w specjalnych zakładach, które tworzą z nie m.in. papier toaletowy, zeszyty, książki i wiele innych podobnych. Z jednej tony wytwarza się tyle papieru co z siedemnastu drzew.

8 Konkurs W czasie projektu ogłosiliśmy konkurs klasowy z podziałem na podstawówkę i gimnazjum. Polegał on na uzbieraniu jak największą ilość makulatury przez klasy. Wyróżniliśmy także indywidualne osoby, które przyczyniły się w swoich klasach poprzez przynoszenie makulatury .

9 Wyniki konkursu : Wyniki konkursu indywidualnego:
Dominik Ceberek – kl. VI Paulina Lis – kl. VI Magdalena Kowalczyk – kl. I. gim Karolina Zaciek – kl. I. gim Klaudia Malon – kl. I. gim Dominika Majewska – kl. I. gim Mateusz Ceberek – kl. II. gim

10 Wyniki konkursu klasowego

11 Klasa II 12kg

12 Klasa III 54,5kg

13 Klasa IV 57kg

14 Klasa V 27kg

15 Klasa VI 23,5kg

16 Klasa I gim. 10kg

17 Klasa II gim. 107kg

18 Klasa III gim. 17kg

19 Wyniki konkursu klasowego
Dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie

20 Galeria zdjęć

21 My zbierający makulaturę w kl. II

22 Zbiórka w klasie VI

23 Ważenie makulatury

24 Plakat zwiazany z naszym konkursem

25 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji
Uczestnicy projektu: ,,Recykling- szansa dla ochrony środowiska. Szkolna akcja zbierana makulatury” oraz nasz opiekun Teresa Samsel


Pobierz ppt "Nasz projekt „Recykling- szansa dla ochrony środowiska. Szkolna akcja zbierana makulatury” Adrian Kordek Robert Kordek Wojciech Grudziądz Mateusz Ceberek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google