Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt „Moje miasto Pionki bez elektrośmieci”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt „Moje miasto Pionki bez elektrośmieci”"— Zapis prezentacji:

1 Projekt „Moje miasto Pionki bez elektrośmieci”
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 Im. Jana Kochanowskiego w Pionkach Projekt „Moje miasto Pionki bez elektrośmieci” Cel projektu: organizacja kampanii edukacyjnej dla społeczności lokalnej dotyczącej organizacji na terenie gminy sprawnego systemu zbierania i odzyskiwania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

2 Warsztaty reportersko - fotograficzne oraz o ZSEE
Aby przeprowadzić kampanię edukacyjną dla społeczności lokalnej wzięliśmy udział w dwudniowych warsztatach. Uczyliśmy się jak pisać reportaże, notatki prasowe czy wykonywać profesjonalne zdjęcia pod okiem fachowców pod kontem kampanii o ZSEE.

3 Wycieczka do zakładu recyklingu elektrośmieci Remondis w Błoniu
Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są losy starej lodówki w zakładzie recyklingu elektrośmieci. W Błoniu znajduje się bowiem najnowocześniejsza linia do utylizacji starych lodówek w Polsce. Inne elektrośmieci są tam sortowane i przewożone do innych zakładów, gdzie zostają poddane utylizacji.

4 Konferencja otwierająca naszą kampanię
Konferencja otwierająca naszą kampanię edukacyjną o ZSEE w naszym mieście. Ważnym elementem konferencji był panel dyskusyjny miedzy uczniami i zaproszonymi gośćmi. Władze Miasta i Gminy Pionki, Starostwa Powiatowego w Radomiu , MZUK, Nadleśnictwa Kozienice, Kozienickiego Parku Krajobrazowego itp. zastanawiali się wspólnie z uczniami nad problemami związanymi z ZSEE na terenie naszego miasta.

5 Edukowaliśmy również poprzez konkursy:
V Wojewódzki Konkurs Poezji Ekologicznej pod patronatem Burmistrza Miasta Pionki Pana Marka Janeczka oraz Starosty Radomskiego Pana Mirosława Ślifirczyka. Szkolny Dzień Zbiórki ZSEE - konkurs międzyklasowy na największą ilość zebranych elektrośmieci (zebraliśmy 1,5 tony ZSEE). Konkurs na hasło kampanii, broszurę informacyjną oraz projekt torby ekologicznej promującej zbiórkę ZSEE.

6 Izba dydaktyczna Ekomuzeum też ma ZSEE
Opracowaliśmy pomoce dydaktyczne oraz przygotowaliśmy ekspozycję stałą o ZSEE w izbie dydaktycznej Ekomuzeum. Teraz możemy przeprowadzać warsztaty i edukować nt. elektrośmieci dzieci, młodzież z Gminy Pionki oraz turystów odwiedzających Ekomuzeum.

7 Materiały informacyjne
Przygotowaliśmy plakaty, broszury, ulotki oraz torby ekologiczne promujące zbiórkę ZSEE W prasie lokalnej oraz na stronach ukazały się liczne artykuły.

8 Happening ekologiczny i dystrybucja materiałów informacyjnych (24 i 26 kwietnia)
Zorganizowaliśmy akcję promocyjno – edukacyjną nt. ZSEE. Maszerowaliśmy ulicami naszego miasta, tworząc napis „WIELKA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI”. Przechodniom wręczaliśmy broszury zachęcające do zbiórki ZSEE oraz ulotki informujące o naszej akcji „Torba za elektrośmieci”.

9 Aż w końcu finał naszej kampanii:
Wielka Zbiórka Elektrośmieci dla mieszkańców na festynie rodzinnym z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Torba za elektrośmieci” w dniu 28 kwietnia! Każdy kto przyniósł elektrośmieć otrzymał płócienną torbę na zakupy specjalnie przygotowaną na tę okazję. Edukowaliśmy też społeczność lokalną nt. ZSEE na scenie podczas festynu. Wykorzystano zdjęcia z festynu na Dzień Ziemi w 2012r. ze względu na termin oddawania prac do

10 Naszą kampanię wspierali:
Redakcja Dwutygodnika Samorządowego „Nad Zagożdżonką” Portal Telewizja Pionkowska EPLAC Dzięki debacie o ZSEE na Konferencji otwierającej projekt nasi uczniowie Ola Wdowiak i Igor Galant zostali posłami XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Na obradach Sejmu w dniu r. zajmą się problemami lokalnego ekorozwoju.


Pobierz ppt "Projekt „Moje miasto Pionki bez elektrośmieci”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google