Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy” „Na tropie pomników przyrody” Szkoła Podstawowa nr 19 Elbląg 2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy” „Na tropie pomników przyrody” Szkoła Podstawowa nr 19 Elbląg 2014."— Zapis prezentacji:

1 „Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy” „Na tropie pomników przyrody” Szkoła Podstawowa nr 19 Elbląg 2014

2 Uczniowie kół przyrodniczo-ekologicznych klas 3c i 4c przeprowadzili inwentaryzację przyrodniczą Parku Kajki. Wyszukiwali stare, okazałe drzewa, których cechy pozwoliłyby objąć je ochroną pomnika przyrody. Prace w terenie pozwoliły ustalić aktualny stan badanych obiektów, co było podstawą do dalszych działań.

3 Wspólnie z pracownikiem Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej Jolantą Zielińską oraz naszymi nauczycielkami wyruszyliśmy w poszukiwaniu cennych obiektów przyrodniczych (starych drzew) do pobliskiego Parku Kajki. Park ten położony jest w odległości około 300m od naszej szkoły. Jego przyrodnicze walory są podstawą do realizacji wielu ciekawych zajęć edukacyjnych z zakresu ekologii, przyrody, turystyki i plastyki.

4 Pani Jolanta zapoznała nas z pojęciem inwentaryzacji przyrodniczej i formami ochrony przyrody występującymi w naszej okolicy. Wyjaśniła nam czego będzie dotyczyła nasza praca polegająca na wyszukiwaniu elementów przyrody ożywionej - starych drzew.

5 Po podziale na grupy z pełnym zaangażowaniem przystąpiliśmy do spisu naszych obiektów. Wybraliśmy następujące drzewa; brzoza brodawkowata ( Betula pendula), dąb czerwony ( Quercus rubra), kasztanowiec biały (Aesculus hippocastanum).

6 Wraz z pracownikami Parku Krajobrazowego przystąpiliśmy do wypełniania arkusza ewidencyjnego pomnika przyrody.

7 Po wypełnieniu arkuszy, sprawdzeniu pierścienic, obwodów i określeniu wieku stwierdziliśmy, że nasze drzewa spełniają warunki potrzebne do zgłoszenia ich jako pomniki przyrody.

8 Nadaliśmy im nazwy związane z nazwali ulic, w pobliżu przy jakich rosną. Nadaliśmy im nazwy związane z nazwali ulic, w pobliżu przy jakich rosną. brzoza brodawkowata – „Urocza”, brzoza brodawkowata – „Urocza”, dąb czerwony – „Michał”, dąb czerwony – „Michał”, kasztanowiec biały – „Kajtek”, kasztanowiec biały – „Kajtek”,

9 Następnie udaliśmy się do Urzędu Miejskiego – Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Spotkaliśmy się tam z p. Jolantą Warzechą – Kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska. Przekazaliśmy wypełnione arkusze z nadzieją, że wybrane przez nas drzewa uzyskają miano pomnika przyrody. Następnie udaliśmy się do Urzędu Miejskiego – Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Spotkaliśmy się tam z p. Jolantą Warzechą – Kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska. Przekazaliśmy wypełnione arkusze z nadzieją, że wybrane przez nas drzewa uzyskają miano pomnika przyrody.

10 W celu pogłębienia i utrwalenia wiedzy dotyczącej rozpoznawania gatunków drzew uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez pracowników Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

11 Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy rysunki naszych obiektów przyrodniczych. Prace zostały pokazane na wystawie w szkole.


Pobierz ppt "„Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy” „Na tropie pomników przyrody” Szkoła Podstawowa nr 19 Elbląg 2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google