Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki"— Zapis prezentacji:

1

2 Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki
Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym ID grupy: 96/58_MP_G1 Kompetencja: Matematyczno-przyrodnicza Temat projektowy: Na tropach symetrii Semestr/rok szkolny: II semestr, rok szk. 2010/2011

3 Początek zajęć Dnia r. rozpoczęliśmy II semestr zajęć z projektu „Rozwój przez kompetencje”. Nasz nowy temat projektowy to „Na tropach symetrii”. Opiekun grupy przekazał nam informacje dotyczące tego, co będziemy robić przez kolejne zajęcia. Z jednej strony było nam smutno, ponieważ wakacje się skończyły, zaś z drugiej strony cieszyliśmy się na myśl, że dowiemy się wielu nowych i ciekawych informacji.

4 r. Nasze kolejne spotkanie odbyło się w sali komputerowej. Zapoznaliśmy się z materiałami e-learningowymi, które znajdują się na stronie projektu.

5 Na początku zajęć rozwiązaliśmy test na wejście związany z naszym tematem projektowym. W drugiej części zajęć zaczęliśmy rozwiązywać testy zamieszczone na tym portalu. Testy były trochę trudne, ale sobie poradziliśmy.

6 r. po omówieniu przez panią zagadnień dotyczących figur symetrycznych względem prostej przystąpiliśmy do rysowania. Rozpatrywaliśmy różne położenia figur względem prostej: gdy prosta leży poza figurą, ma jeden punkt wspólny z figurą oraz przecina figurę.

7 Oto przykładowe owoce naszej ciężkiej pracy.

8 r. W pierwszej części kolejnych zajęć rysowaliśmy figury osiowosymetryczne.

9 Oto przykładowe prace figur osiowosymetrycznych, które udało nam się stworzyć podczas tej lekcji.

10 W drugiej części dzisiejszego spotkania tworzyliśmy poprzez wycinanie różne figury, ale takie by miały przynajmniej jedną oś symetrii.

11 Prezentujemy wybrane prace
Prezentujemy wybrane prace. Przedstawiają one wycięte figury mające przynajmniej jedną oś symetrii.

12 Kolejne spotkanie poświęciliśmy figurom symetrycznym względem punktu
Kolejne spotkanie poświęciliśmy figurom symetrycznym względem punktu. Pani omówiła ten temat, a następnie wszyscy przystąpiliśmy do rysowania figur symetrycznych względem punktu.

13 r. Dzisiejsze zajęcia poświęciliśmy dalszej pracy przy prezentacji dotyczących symetrii. Każda z grup kontynuowała pracę przy swoich prezentacjach.

14 21. 10. 2010r. W dzisiejszym dniu udaliśmy się na wycieczkę
r. W dzisiejszym dniu udaliśmy się na wycieczkę. Szukaliśmy roślin o liściach, które są symetryczne. Ku naszemu zdziwieniu, chociaż niektóre liście wyglądały na symetryczne, to po głębszej analizie i wnikliwemu przyjrzeniu się, stwierdziliśmy, że nie są one symetryczne. Zgodnie doszliśmy do wniosku, że symetria w przyrodzie nie istnieje.

15 Te eksponaty potwierdzają w sposób oczywisty nasz wniosek.
Wskazane elementy liścia nie są symetryczne. Te eksponaty potwierdzają w sposób oczywisty nasz wniosek.

16 Przykłady symetrii w naszym najbliższym otoczeniu.

17 r. Na dzisiejszych zajęciach zapoznaliśmy się z konstrukcją symetralnej odcinka i dwusiecznej kąta oraz omówiliśmy ich własności.

18 W drugiej części zajęć rozmawialiśmy o figurach środkowosymetrycznych
W drugiej części zajęć rozmawialiśmy o figurach środkowosymetrycznych. Zastanawialiśmy się, jakie figury mają środek symetrii. Następnie przystąpiliśmy do rysowania.

19 Oto przykłady naszych prac przedstawiających figury środkowosymetryczne.

20 Pracujemy przy prezentacjach i prezentacji przedstawiającej pracę naszej grupy w II semestrze.

21 Przedstawiamy kilka slajdów z naszych prezentacji

22

23

24

25

26 Praca nad tematem projektowym „Na tropach symetrii” pozwoliła nam utrwalić, usystematyzować i uporządkować wiadomości dotyczące symetrii na płaszczyźnie. Zadając sobie pytanie „Czy istnieje symetria w przyrodzie?” spojrzeliśmy okiem matematyka na otaczający nas świat. Analizując różne elementy przyrody stwierdzamy, że symetrii w przyrodzie nie ma. Wiele jednak jej elementów na „pierwszy rzut oka” tę symetrię przedstawia. Pracując nad prezentacjami w dużym stopniu podnieśliśmy swoje umiejętności związane z tworzeniem prezentacji multimedialnej, wyszukiwaniem informacji, segregowaniem informacji, celowością użycia wyszukanych np. zdjęć, rysunków, itp…

27


Pobierz ppt "Zespół Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google