Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W TRAKCIE TWANIA KONKURSU ODBYWAŁY SIĘ PRELEKCJE DOTYCZĄCE SEGREGACJI ODPADÓW.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W TRAKCIE TWANIA KONKURSU ODBYWAŁY SIĘ PRELEKCJE DOTYCZĄCE SEGREGACJI ODPADÓW."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 W TRAKCIE TWANIA KONKURSU ODBYWAŁY SIĘ PRELEKCJE DOTYCZĄCE SEGREGACJI ODPADÓW.

5

6

7

8

9

10

11

12 * Śmieciowe rymowanki * Moi mili państwo, proszę się nie gniewać, * Ale wszystkie śmieci trzeba segregować! * Dla zdrowia, czystości - * Piękna środowiska oraz oszczędności! * W pojemniku żółtym, * Miejsca dzisiaj nie ma. * Dla papierów, szkła, baterii - * Wrzucaj tutaj plastik, puszki, foliowe torebki! * W niebieskim pojemniku * Ląduje gazet bez liku! * Torby, worki, ulotki - * Wszystko co z papieru, nawet moje książki! * Worek zielony szkłem wypełniony, * szklane butelki oraz słoiki! * Lecz nie potłuczone w nim talerzyki! * Nie żarówki, nie reflektory, ani nie witraż pięknie zdobiony! * Pamiętaj chłopaku, * Pamiętaj dziewczyno! * Segreguj dziś śmieci * A jutro nie zginiesz!

13

14

15

16

17 24 października 2013 r na terenie zagrody edukacyjnej Ostoja Dworska Grzegorza Szymańskiego odbyło się spotkanie odnośnie ochrony kasztanowców. Celem spotkania była ochrona tych drzew przed szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Uczniowie po powitaniu i wysłuchaniu pogadanki o kasztanowcach przeprowadzonej przez Grzegorza Szymańskiego właściciela zagrody, wyposażeni w grabie przystąpili do grabienia liści kasztanowców. W trakcie spotkania przeprowadzono gry i zabawy ekologiczne z nagrodami. Na zakończenie w podziękowaniu, za tak owocną pracę młodych przyjaciół kasztanowców naszej okolicy, właściciel zagrody edukacyjnej zorganizował ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieciaki dostały od właściciela zagrody młode drzewko kasztanowca, które posadziły na terenie szkoły.

18

19

20 Obecnie Szkoła Podstawowa w Małogoszczu bierze udział w konkursie plastycznym pt. Lubimy mokradła poświęconym tematyce ochrony obszarów wodno-błotnych jako siedlisk życia ptaków. Prace plastyczne uczniowie wykonują w następujących kategoriach: 1.Woda i mokradła dla życia 2.Dom dla wodniczki.

21 * Szkoła Podstawowa została uczestnikiem konkursu zorganizowanego przez URZĄD MIASTA I GMINY W MAŁOGOSZCZU. * W terminie 4 listopada – 31 maja 2014r., będzie gromadzić makulaturę, puszki aluminiowe i zużyte baterie. * Zostanie przeprowadzonych również szereg zajęć informacyjno – edukacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki surowców wtórnych. * Konkurs jest koordynowany przez firmę EKO – EDUKACJA p. Marka Łabno.

22

23


Pobierz ppt "W TRAKCIE TWANIA KONKURSU ODBYWAŁY SIĘ PRELEKCJE DOTYCZĄCE SEGREGACJI ODPADÓW."

Podobne prezentacje


Reklamy Google