Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Remizy dla Ptaków

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Remizy dla Ptaków"— Zapis prezentacji:

1 Projekt Remizy dla Ptaków
Data rozpoczęcia działań: listopad 2011r. Data zakończenia działań: listopad 2012r. Działania w ramach Akcji Edukacyjnej: Najbardziej Bioróżnorodna Remiza dla Ptaków. Akcja prowadzona jest w ramach Akcji Szkoła na Ptak, która jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Ptak. Partnerami Akcji są lasy Państwowe i Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Bezpośredni partner szkoły: Nadleśnictwo Świętoszów

2 Celem założenia REMIZY na terenie szkoły: Dla ucznia:
- kształcenie świadomej i czynnej postawy proekologicznej, a w szczególności wpływu człowieka na bioróżnorodność środowiska przyrodniczego, - możliwość wzięcia aktywnego udziału w planowaniu i budowie ,,zielonej wyspy dla ptaków, - dokonania bezpośredniej obserwacji ptaków występujących w najbliższej okolicy, udział w konkursie na Najbardziej Bioróżnorodną Remizę dla Ptaków, Dla szkoły: - powstanie remizy stanie się trwałym środkiem dydaktycznym w poznawaniu przyrody na różnych poziomach kształcenia, - popularyzowanie wśród społeczności szkolnej i lokalnej postaw proekologicznych,

3 Uczestnicy akcji: Uczniowie gimnazjum – zespół uczniów przygotowujący projekt remizy, pomoc przy sadzeniu roślin Uczniowie szkoły podstawowej – sadzenie roślin, Plan remizy i podejmowane działania Lokalizacja: Remiza usytuowana jest za budynkiem szkoły niedaleko boiska sportowego, ale w pobliżu kompleksu leśnego (za ogrodzeniem). Rosną tu już trzy okazałe igliczniki, które wkomponowały się w plan remizy. Przeprowadzono konkurs wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na projekt remizy. Wybrano projekt , w założeniu , którego zaplanowano skalniak i ścieżki. Załącznik nr 1 Wielkość i kształt remizy: to około 380m2, kształt zbliżony jest do niepełnego kwadratu, (w pracach wsparło szkołę Nadleśnictwo) Załącznik nr 2 Lista gatunków rośli i ich opis.

4 Po wytyczeniu terenu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum dokonali nasadzeń drzewek w wyznaczonych miejscach. Po okresie zimowym niektóre z nasadzeń nie przetrwały.

5

6 Wykonano stojak do , którego włożono: nawiercone pieńki drewna oraz cegłę perforowaną, konstrukcja ma służyć jako miejsce schronienia dla pożytecznych owadów.

7 Na zajęciach koła przyrodniczego uczniowie wykonali karmy dla ptaków wykorzystując roztopiony tłuszcz i różnego rodzaju nasiona. Karmy umieszczone w pojemniczkach dzieci zawiesiły na drzewach.

8 Postawiono dwa słupy do , których przymocowano wykonane przez uczniów klas V szkoły podstawowej: 4 karmniki i jedną budkę dla ptaków.

9

10 Informacje o szkolnej remizie pojawiły się na stronie internetowej szkoły:
Działania szkolnej remizy dla ptaków będą kontynuowane w najbliższych latach. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Świętoszów za pomoc w przygotowaniu terenu i w nasadzeniach. Opracowała : mgr Lidia Kaczmarek


Pobierz ppt "Projekt Remizy dla Ptaków"

Podobne prezentacje


Reklamy Google