Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY Drzewo i las, a człowiek i cywilizacja Gimnazjum Nr 6 Elbląg 2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY Drzewo i las, a człowiek i cywilizacja Gimnazjum Nr 6 Elbląg 2011."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY Drzewo i las, a człowiek i cywilizacja Gimnazjum Nr 6 Elbląg 2011

2 Cele projektu: Uświadomienie społeczności szkolnej i lokalnej o ogromnym znaczeniu lasów w życiu wszystkich żywych organizmów oraz o odpowiedzialności człowieka za zachowanie bioróżnorodności * zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem ekosystemu leśnego * rozwijanie zdolności artystycznych * Uwrażliwianie i dostrzeganie piękna oraz bogactwa jakim jest las i pojedyncze drzewo.

3 PLAN DZIAŁAŃ Wybór tematu projektu i jego obszarów.

4 Praca nad ogłoszeniem i zaproszeniem uczniów szkoły do uczestnictwa w projekcie.

5 OBSZARY PROJEKTU Projekt Konkursy Zajęcia terenowe InscenizacjaPrezentacjaWarsztaty

6 TEMATY WARSZTATÓW R Rola drzewa w mieście T Typy lasów Z Zagrożenia lasów naczenie lasu D Drzewo środowiskiem życia O Owady w środowisku leśnym

7 Uczestnicy warsztatów. Drzewo środowiskiem życia Zagrożenia lasów Znaczenie lasów Rola owadów w lesie

8 O co drzewo prosi człowieka? Nie rańcie mnie! Nie palcie w pobliżu ognisk! Deszcze, ale nie kwaśne! Nie zmieniajcie mojego naturalnego kształtu!

9 Autorzy warsztatów. Małgosia i Natalia prezentują rezultaty prac zespołów.

10 Na warsztatach uczniowie zmagali się z rozpoznawaniem drzew

11 Praca nad biuletynem W trakcie pracy nad szatą graficzną biuletynu i krótkim sprawozdaniem z przebiegu warsztatów. W trakcie pracy nad szatą graficzną biuletynu i krótkim sprawozdaniem z przebiegu warsztatów.

12 Wydanie biuletynu – dodatek do gazetki Szalone Newsy

13 KONKURS FOTOGRAFICZNY I PLASTYCZNY Chętnych uczniów do udziału w konkursie nie brakowało. Praca komisji była trudna. Było wiele ciekawych prac.

14 WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH- połączona z obchodami Dnia Ziemi A oto prace plastyczne.

15 Prace oceniono i nagrodzono. Społeczność szkolna podziwiała piękno przyrody utrwalone w obiektywie.

16 Niezwykłe drzewa i lasy, a człowiek i cywilizacja

17 INSCENIZACJA METAMORFOZA … czyli jak lekkoduch dojrzewa do rozważnych decyzji i działań. Problem globalnego zanieczyszczenie środowiska zaprezentowano społeczności lokalnej z okazji IV Elbląskich Dni Recyklingu w Centrum Handlowym Ogrody.

18 W CENTRUM HANDLOWYM OGRODY Uczniowie klasy I c z Panią Wisławą Zander przed występem. W inscenizacji udział wzięła też grupa wokalna pod kierunkiem Panią Elżbietą Pisarkiewicz. Karol jako lekkoduch za chwilę przejdzie metamorfozę.

19

20 ZAJĘCIA TERENOWE w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej pod hasłem " Funkcjonowanie ekosystemu leśnego". Poznaliśmy wiele gatunków roślin zielnych, drzew i krzewów oraz niektóre gatunki zwierząt. Największą ciekawostką był dla nas jeleń sika, sprowadzony do Kadyn z Japonii przez Cesarza niemieckiego Wilhelma II. Atrakcji nie brakowało. Wędrówkę rozpoczęliśmy od Dębu " Jana Bażyńskiego". Pan Zbigniew Zagrodzki ( pracownik PKWE ) poprowadził nas w gęstwinę lasu, musieliśmy pokonać wysokie góry, strome zejścia, jary, wąwozy. Ponadto wypełnialiśmy karty pracy i rozwiązywaliśmy trudną krzyżówkę. Wróciliśmy bogatsi w wiedzę przyrodniczą, trochę zmęczeni ale szczęśliwi.

21 Ruszamy w nieznane knieje – podziwiać piękno przyrody

22 Rola martwego drzewa w lesie Zasłużony odpoczynek po trudach wędrówki. Pogoda dopisała, można było posiedzieć na trawie. Pan Zbigniew Zagrodzki wyjaśnia, że martwe drzewo nie jest obojętne w lesie, gdyż jest środowiskiem życia wielu organizmów.

23 Autorzy projektu ze strony nauczycieli: Maria Wrzeszczyńska, Agnieszka Niedźwiecka, Wisława Zander, Magda Banach, Elżbieta Pisarkiewicz ze strony nauczycieli: Maria Wrzeszczyńska, Agnieszka Niedźwiecka, Wisława Zander, Magda Banach, Elżbieta Pisarkiewicz ze strony uczniów: Beata Barcikowska, Patrycja Ciszałowicz, Natalia Długołęcka, Karolina Dziąbkowska, Małgorzata Jankowska, Paulina Juśkiewicz, Magdalena Nawrocka, Magda Otłowska ze strony uczniów: Beata Barcikowska, Patrycja Ciszałowicz, Natalia Długołęcka, Karolina Dziąbkowska, Małgorzata Jankowska, Paulina Juśkiewicz, Magdalena Nawrocka, Magda Otłowska Uczestnicy: uczniowie z klas I i III Uczestnicy: uczniowie z klas I i III

24 Nasza współpraca z: - Dyrekcją, nauczycielami i uczniami Gimnazjum NR 6 -Elbląskim Centrum Edukacji Ekologicznej - Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej - Zakładem Utylizacji Odpadów

25 Dziękujemy za uwagę Prezentację przygotował zespół uczniów pod kierunkiem Pani Agnieszki Niedźwieckiej i Pani Marii Wrzeszczyńskiej.


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY Drzewo i las, a człowiek i cywilizacja Gimnazjum Nr 6 Elbląg 2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google