Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EDUKACJA EKOLOGICZNA W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EDUKACJA EKOLOGICZNA W ROKU SZKOLNYM 2011/2012"— Zapis prezentacji:

1 EDUKACJA EKOLOGICZNA W ROKU SZKOLNYM 2011/2012
SZKOŁA PODSTAWOWA NR im. Roberta Bednorza w Zabrzu Prezentację opracowała Joanna Kitel – nauczyciel przyrody

2 „Ochrona cennych miejsc rozrodu płazów w woj. śląskim”
Projekt realizowany pod patronatem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. W ramach kontynuacji programu odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy V nad zbiornikami wodnymi w Grzybowicach, monitorowany był stan czystości nad wodą.

3 „Ochrona bociana białego”
Kontynuacja w szkole projektu który miał na celu propagowanie wiedzy o bocianach i idei ochrony tych ptaków.

4 Całoroczna zbiórka surowców wtórnych
1 września 2011 roku ruszyła w naszej szkole kolejna edycja zbiórki makulatury, do której zaproszone były wszystkie placówki oświatowe z województwa śląskiego We współpracy z firmą „Veolia” włączyliśmy się do Ogólnopolskiego projektu LAS dla NAS.

5 Wyniki zbiórki makulatury
Udało nam się wspólnie zebrać 7 ton surowca. Zajęliśmy II miejsce w kategorii Najaktywniejsza Szkoła w Zbiórce Makulatury.

6 Zbiórka korków Uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji „Wkręć się w pomaganie.” Zebraliśmy ponad 100 kg korków i przekazaliśmy na cele charytatywne.

7 Dokarmianie ptaków zimą
Nawiązaliśmy współpracę z Nadleśnictwem Rudziniec, od którego otrzymaliśmy karmę dla ptactwa. Dzięki temu nasze ptaki nie głodowały nawet w mroźne dni.

8 Święta ekologiczne W naszej placówce w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy, we współpracy z Klubem GAJA: Święto Drzewa , Święto Ziemi, Światowy Dzień Wody, Światowy Dzień Praw Zwierząt, Powitanie wiosny i lata.

9 Z okazji Dnia Praw Zwierząt uczniowie uczestniczyli w „Lekcji zoologii na żywo.”

10 Powitanie wiosny, lata – JESTEŚMY EKO

11 Wycieczki szkole Na wycieczkach poznawaliśmy ciekawe, często objęte ochroną tereny i obiekty. Ogrodzieniec Wieliczka

12 Konkursy ekologiczne Uczniowie chętnie brali udział i odnosili sukcesy w organizowanych w szkole i mieście konkursach o tematyce ekologicznej, m.in.: Ekologiczny stworek sprząta świat, Las to życie , chrońmy je, Choinka z surowców wtórnych, Moje magiczne miejsce w Zabrzu, Odpoczywam w Zabrzu, Mój sposób na ekologiczny świat.

13

14 „Młodzi przyrodnicy” Na zajęciach kółka ekologicznego realizowany był program autorski „Młodzi przyrodnicy” dla klas IV-VI. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Wspólnie uczymy się przez zabawę. Razem z pracownikami szkoły otaczamy opieką nasze, stare kasztanowce, w tym - pomnik przyrody.

15 W tym roku szkolnym nasi uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę medyczną. Uczestniczyli w pokazach udzielania pierwszej pomocy nie tylko na zajęciach kółka ekologicznego, ale także na Festynie Rodzinnym oraz z okazji Dnia Strażaka w OSP Grzybowice .


Pobierz ppt "EDUKACJA EKOLOGICZNA W ROKU SZKOLNYM 2011/2012"

Podobne prezentacje


Reklamy Google