Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. Roberta Bednorza w Zabrzu Prezentację opracowała Joanna Kitel – nauczyciel przyrody.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. Roberta Bednorza w Zabrzu Prezentację opracowała Joanna Kitel – nauczyciel przyrody."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. Roberta Bednorza w Zabrzu Prezentację opracowała Joanna Kitel – nauczyciel przyrody

2 Projekt realizowany pod patronatem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. W ramach kontynuacji programu odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy V nad zbiornikami wodnymi w Grzybowicach, monitorowany był stan czystości nad wodą.

3 Kontynuacja w szkole projektu Boci@n, który miał na celu propagowanie wiedzy o bocianach i idei ochrony tych ptaków.

4 1 września 2011 roku ruszyła w naszej szkole kolejna edycja zbiórki makulatury, do której zaproszone były wszystkie placówki oświatowe z województwa śląskiego. We współpracy z firmą Veolia włączyliśmy się do Ogólnopolskiego projektu LAS dla NAS.

5 Udało nam się wspólnie zebrać 7 ton surowca. Zajęliśmy II miejsce w kategorii Najaktywniejsza Szkoła w Zbiórce Makulatury.

6 Uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji Wkręć się w pomaganie. Zebraliśmy ponad 100 kg korków i przekazaliśmy na cele charytatywne.

7 Nawiązaliśmy współpracę z Nadleśnictwem Rudziniec, od którego otrzymaliśmy karmę dla ptactwa. Dzięki temu nasze ptaki nie głodowały nawet w mroźne dni.

8 W naszej placówce w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy, we współpracy z Klubem GAJA: - Święto Drzewa, - Święto Ziemi, - Światowy Dzień Wody, - Światowy Dzień Praw Zwierząt, - Powitanie wiosny i lata.

9 Z okazji Dnia Praw Zwierząt uczniowie uczestniczyli w Lekcji zoologii na żywo.

10 Powitanie wiosny, lata – JESTEŚMY EKO

11 Ogrodzieniec Wieliczka Na wycieczkach poznawaliśmy ciekawe, często objęte ochroną tereny i obiekty.

12 Uczniowie chętnie brali udział i odnosili sukcesy w organizowanych w szkole i mieście konkursach o tematyce ekologicznej, m.in.: - Ekologiczny stworek sprząta świat, - Las to życie, chrońmy je, - Choinka z surowców wtórnych, - Moje magiczne miejsce w Zabrzu, - Odpoczywam w Zabrzu, - Mój sposób na ekologiczny świat.

13

14 Na zajęciach kółka ekologicznego realizowany był program autorski Młodzi przyrodnicy dla klas IV-VI. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Wspólnie uczymy się przez zabawę. Razem z pracownikami szkoły otaczamy opieką nasze, stare kasztanowce, w tym - pomnik przyrody.

15 W tym roku szkolnym nasi uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę medyczną. Uczestniczyli w pokazach udzielania pierwszej pomocy nie tylko na zajęciach kółka ekologicznego, ale także na Festynie Rodzinnym oraz z okazji Dnia Strażaka w OSP Grzybowice.


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. Roberta Bednorza w Zabrzu Prezentację opracowała Joanna Kitel – nauczyciel przyrody."

Podobne prezentacje


Reklamy Google