Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uzdatnianie wody. Czym jest uzdatnianie wody? Uzdatnianie wody to proces polegający na doprowadzeniu zanieczyszczonej wody do stanu czystości wymaganego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uzdatnianie wody. Czym jest uzdatnianie wody? Uzdatnianie wody to proces polegający na doprowadzeniu zanieczyszczonej wody do stanu czystości wymaganego."— Zapis prezentacji:

1 Uzdatnianie wody

2 Czym jest uzdatnianie wody? Uzdatnianie wody to proces polegający na doprowadzeniu zanieczyszczonej wody do stanu czystości wymaganego dla danego zastosowania.

3 Sposoby na oczyszczenie wody: Sposoby mechaniczne Sposoby biologiczne Sposoby chemiczne

4 Sposoby mechaniczne: Proces cedzenia: duże ciała pływające wskutek swej wielkości są zatrzymywane na kratach lub na sitach, na tej samej zasadzie pracują również filtry piaskowe. proces wznoszenia (flotacji): wskutek mniejszej gęstości niż woda substancje wypływają na powierzchnię wody, np. w odtłuszczaczach, w komorach wstępnego napowietrzania. proces sedymentacji: wskutek większej gęstości niż ścieki ciała stałe opadają na dno osadników.

5 Sposoby biologiczne: Do oczyszczania ścieków wykorzystuje się aktywność przyrody ożywionej: a) w środowisku naturalnym gleby lub w stawach i jeziorach. b) w środowisku sztucznie wytworzonym w złożach biologicznych, w komorach osadu czynnego lub w komorach fermentacji ścieków.

6 Sposoby chemiczne: Dodawanie chemikaliów wytwarzających kłaczki przyśpiesza sedymentację zawiesin lub niszczy bakterie (chlor).

7 Do czego uzdatnia się wodę? Wodę uzdatnia się dla potrzeb komunalnych (woda wodociągowa, woda pitna), przemysłu (woda przemysłowa, w szczególności spożywczego), medycyny i farmacji.

8 KONIEC


Pobierz ppt "Uzdatnianie wody. Czym jest uzdatnianie wody? Uzdatnianie wody to proces polegający na doprowadzeniu zanieczyszczonej wody do stanu czystości wymaganego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google