Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SR-CC Oczyszczanie wody w zamkniętych obiegach. Utlenianie metalowych części w kontakcie z wodą - Korozja Rozpuszczone w wodzie żelazo opada jako szlam,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SR-CC Oczyszczanie wody w zamkniętych obiegach. Utlenianie metalowych części w kontakcie z wodą - Korozja Rozpuszczone w wodzie żelazo opada jako szlam,"— Zapis prezentacji:

1 SR-CC Oczyszczanie wody w zamkniętych obiegach

2 Utlenianie metalowych części w kontakcie z wodą - Korozja Rozpuszczone w wodzie żelazo opada jako szlam, zapycha rury i hamuje proces wymiany ciepła. Bakterie rozwijające się w wodzie i żywiące się żelazem powodują dodatkowe szkody. Problem:

3 Chemikalia nie rozwiązują całkowicie problemu, lecz powodują dalsze niszczenie rur, akcesoriów i wyposażenia dodatkowego. CQM opracował wielozadaniowy system oparty na elektrolizie do oczyszczania wody w obiegach zamkniętych. Rozwiązanie:

4 Rozwiązanie CQM: Łączenie technologii 1.Technologia kontrolowanej elektrolizy włączając dezynfekcję i sedymentację 2.Technologia filtracji piaskowej

5 1. Sedymentacja 2. Dezynfekcja 3. Usuwanie osadów

6 Proces elektrolizy : Woda obiegowa jest pompowana do zbiornika elektrolitycznego. Poziom pH wody podnosi się nieznacznie, czyniąc ją bardziej zasadową, w wyniku czego zapobiega procesowi korozji. Ponadto wytwarza się trochę wolnego chloru, który pomaga niszczyć bakterie. Wzrost pH powoduje, że elementy korozji łączą się w zawiesiny, które następnie mogą być usunięte za pomocą filtra piaskowego.

7 Na powierzchni anody (+), zachodzą dwa procesy dezynfekcji: Reakcja utleniania anody i kwasowa reakcja katalityczna. Reakcja utleniania anody jest serią reakcji w wyniku, których powstają gazy i wolne rodniki o wysokich właściwościach utleniających, które dezynfekują wodę.

8 Na powierzchniach anody, zachodzą następujące reakcje: HOˉ -e OHº HOº H O + Oº HOº H O 2 Clˉ - e Clº Clº 2 Cl Grupa wodorotlenowa Rodnik tlenu Nadtlenek wodoru Rodnik chloru Chlor cząsteczkowy

9 Usuwanie osadów Szlam i osady żelaza są usuwane przez zbiornik filtracyjny: Po elektrolizie, woda opuszcza zbiornik elektrolityczny i wpływa do zbiornika filtracyjnego. W zbiorniku tym, jest odfiltrowywana z osadów, po czym wraca jako czysta i zdezynfekowana do obiegu zimnej wody.

10 Sporadycznie, w określonych z góry odstępach czasu, jednocześnie płukany jest filtr i usuwany kamień z tej samej wody. Płukanie jest wykonywane zwykłą wodą (nie wodą z obiegu zamkniętego).

11 Korzyści: 1.Zapobieganie narastaniu kamienia. 2.Niszczy życie mikrobiologiczne i zapobiega rozwojowi biofilmu. 3.Pracuje na wysokim zasadowym poziomie pH, unikając potrzeby stosowania inhibitorów korozji. 4.Zapobiega korozji 5.Automatyczne i ciągłe usuwanie zawiesin. 6.Klaruje wodę.


Pobierz ppt "SR-CC Oczyszczanie wody w zamkniętych obiegach. Utlenianie metalowych części w kontakcie z wodą - Korozja Rozpuszczone w wodzie żelazo opada jako szlam,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google