Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Jacek Kukawski III a

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Jacek Kukawski III a"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Jacek Kukawski III a
Ekologia Autor: Jacek Kukawski III a

2 Dzień Ziemi Od wielu lat 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To święto ma przypominać każdemu człowiekowi, by dbał o swoją planetę Ziemię, chronił ją przed zatruciem i zaśmieceniem. Najprościej tego dokonać dbając o czystość swego najbliższego otoczenia. W naszej szkole np. zbieramy baterie i segregujemy śmieci.

3 Woda Woda pokrywa 71%* powierzchni Ziemi i jest warunkiem życia na naszej planecie. Musimy dbać o jej czystość i zasoby. Ludzie powinni unowocześniać systemy oczyszczania ścieków z fabryk i domów i stosować na co dzień jak najmniej środków chemicznych. * czytaj:procent

4 Powietrze Zanieczyszczenie powietrza odczuł już w swoim życiu każdy z nas: spaliny na każdej ulicy, różne alergie, zmiany klimatu z powodu dziury ozonowej. Większość tych zmian spowodowała działalność przemysłowa CZŁOWIEKA. Nasze pokolenie już wie, że musi szukać ekologicznych rozwiązań w przemyśle, ponieważ bez szacunku dla praw przyrody CZŁOWIEK zginie.

5 Ziemia Nasza planeta Ziemia to także gleba, jej bogactwa naturalne i rośliny. Musimy dbać o jej czystość podobnie jak o czystość wody i powietrza. Wyjątkowo bogate przyrodniczo miejsca możemy ocalić przed wdarciem się cywilizacji, zamieniając je w parki narodowe. To czasem jedyny sposób na zachowanie dla następnych pokoleń ginących gatunków roślin i zwierząt.


Pobierz ppt "Autor: Jacek Kukawski III a"

Podobne prezentacje


Reklamy Google